Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Mesaj extrem de dur al lui Victor Ponta, pe Facebook, la adresa liderilor social-democraţi. „Incompetenţilor, analfabeţilor, urechiştilor, infatuaţilor, catastrofelor”, li s-a adresat Victor Ponta foştilor colegi. Motivul atacului este Ordonanţa 114.

Fostul premier susţine că actul normativ a făcut numai rău. „Aţi distrus Banca "Transilvania”, Compania Energetică „Oltenia”, proiectul de dezvoltare pe frecvente 5G al României și ați făcut profit triplu pentru Gazprom în ianuarie 2019. Ați amânat exploatarea gazelor din Marea Neagră și pentru asta vă laudă Sputnik în fiecare zi”, acuză fostul premier.

Tot Victor Ponta spune că în februarie Guvernul a rămas fără bani şi s-a împrumutat cu o dobândă foarte ridicată, dublă faţă de cea normală. Fostul lider PSD crede că Ordonanţa lăcomiei trebuie respinsă în Parlament.

Redăm textul integral postat de președintele Pro România pe Facebook:

Incompetentilor! Analfabetilor! Urechistilor! Infatuatilor! Catastrofelor!

Integral pe Digi24



Comentarii

Hotii ne rad in nas, noi si copii copiilor nostri le platim furaciunile ca datorie publica Tara arde si ei ne sfideaza in zeci de articole, aratandu-ne ca marii corupti se intorc din puscarie zambind la averile lor si noi traim ca fraierii din resturile impuse de ei ca salariu,dupa ce mai ramane cand isi fac pensii speciale,dupa ce si-au dus milioanele de euor in zeci de tari..romanii isi merita soarta pentru cat de lasi sunt. Aceste scursuri psd-iste merita lasate fara un banut sa vad daca le place viata pe cateva sute de lei

19 februarie 2019 16:09

PSD Ciuma UE si a lumii civilizate Cei care azi se lasa mituiti de functiile si banii lui DRACnea ar trebui sa inteleaga ca, lasandu-l in schimb pe DRACnea sa compromita in continuare viitorul partidului, isi vand practic propriile sanse politice pentru viitor. Cand functia se va sfarsi, cand banii lui DRACnea se vor termina, ce le va ramane? Un partid distrus.

19 februarie 2019 16:04

phylozophu` lu` PSD Nici cu tine nu mi-e rusine , tradatorule ! Puie Monta !

19 februarie 2019 12:53

Liviu Satan Dracnea, protejaturul statului paralel Măi păduchilă, dacă te-aș sodomiza, ce aș profana la tine?????? Până și mie mi-e scârbă de tine, dexaxatule pestifelic.

19 februarie 2019 9:46

Ecce Kurrupt Hopa că Minciurianul a făcut o diarie explozivă pe Fesebuci probabil de ciudă că specimenele Homo Superior nu recunosc că bunicul lui a fost prima maimuță lansată experimental pe orbită la scurt timp după ce Bestiile Roșii au lansat primul satelit artificial. Acum kuriștii iar se pregătesc să facă un nou salt uriaș până în constelația Arianus 17 iar Studiourile NASA nici nu l-au contactat pentru noua misiune. Repetentul își dorește cu ardoare măcar un rol secundar ca data trecută...

19 februarie 2019 8:33

Ion Georgescu Uite de exemplu ce scrie SPUTNIK ROMANIA....^Surse bine informate de la Bruxelles au precizat pentru Sputnik că PSD este așteptat cu drag în tabăra național suveranistă și că Salvini vrea să își întărească rândurile grupului europarlamentar cu reprezentanții PSD, profitând inteligent de faptul că socialiștii europeni s-au distanțat de PSD și de faptul că Timmermans, candidatul socialiștilor la președinția Comisiei Europene, este un inamic declarat al Guvernului Dăncilă și al PSD-ului^...Asa ca romanilor, căscați ochii și înțelegeți ce ve-ți vota la Europarlamentarele din mai 2019.....Vreți ^contra Europei și Uniunii Europene ?^-Votați PSD-ul.....Vreți ^Împreună cu Europa și Uniunea Europeană ?-adică vreți în continuare subvențiile pe agricultură, fonduri europenem, circulația liberă și locuri de muncă în vest-Votați Partidele Anti-PSD-iste....SIMPLU CA ^BUNĂ ZIUA^....

19 februarie 2019 7:26

v Sincer, nu-mi vine sa cred ca s-a exprimat Ponta astfel, indiferent de motivele invocate, chiar daca ar fi adevarate.

19 februarie 2019 0:23

CC - Ia uite ce au sarit postacii ruznaci... mai cu sârg, baieti, ca va pierdeti salariul tatucului de la rasarit!!!

19 februarie 2019 0:15

VASILE Asa este, nu toti fostii tai colegi de partid sunt asa TELIGENTI ca tine! Nu toti sunt scoliti la academia "acoperitilor"! Din aceste motive, ani de zile i-ai dus cu ... presul, pana ti-ai vazut sacii in caruta! I-ai vandut ca pe iuda! Dintr-un "ventriloc" ajuns pe scaune guvernamentale in urma vanzarii lui AN, impins de la spate de "gradati", ai ajuns sa ... pui pecetea! L-ai uitat pe PANAIT! Inca mai ai mainile mudare de sange(ca de jeg, cat cuprinde!)! Nu meriti decat : MARS la c...t ca mamaliga ti-am dat!

18 februarie 2019 21:58

ALEXANDRU LAPUSNEANU Are dreptate dl DOTTORE PLAGIATORE! Nu toti fostii colegi si-au facut(dat) doctoratul la academia "ochilor albastri" ! Nu toti fostii colegi de partid au avut, sau au, statutul de "acoeperiti"! CURAT, MURDAR NENE IANCULE!

18 februarie 2019 20:21

FT Dle. Ponta, cu ce suma te-au platit Bancile-Camatari, sa latri furios-prefacut-indignat la colegii PSD, care au avut temeritatea sa puna botnitza si sa lege la gard creditele cu 12%/an dobanda, si depozitele cu 0,05% dobanda/an?!

18 februarie 2019 20:13