Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Caut și astept o exlicație credibilă la o întrebare simplă: De ce țările importante din Uniunea Europeană și Statele Unite ale Americii nu zic nimic despre abuzurile și chiflele enorme din prestația DNA și a Laurei Codruța Kovesi?

1. Iși mai amintește cineva ce fel de proiect și cu ce fel de consilieri a fost inființat DNA-ul?
2. Oare de ce s-a ajuns la bănuiala că Laura Codruța Kovesi și Florian Coldea ar fi cetățeni străini?

Integral pe Cotidianul



Comentarii

barthimeu „De ce țările importante din Uniunea Europeană și Statele Unite ale Americii nu zic nimic despre abuzurile și chiflele enorme din prestația DNA și a Laurei Codruța Kovesi”- întreabă simplu Cornel Nistorescu. Răspuns și mai simplu: Ca să te dai matale de gol de partea cui ești! Pardon: dar mai are cineva îndoieli de cine e plătit Nistorescu?

18 februarie 2019 22:07

@Shalom Mă bolovane, ce știi tu despre vremurile acelea?! Dintre cei care le-au avut atunci cu bătrâna SECU, unii au ajuns președinți de țară, miniștri, parlamentari, guvernator la BNR. Deci ce a făcut dezonorant Nistorescu ca securist? A denunțat pe cineva? A spionat? A omorât? A băgat pe cineva în pușcărie? A dat CNSAS la iveal vreun asemenea caz? Să-ți dau un exemplu. Mugur Isărescu și, dacă nu mă înșeală memoria, Adrian Năstase și un alt grangure politician, au participat la festivalul mondial al tineretului din capitala Coreei de Nord, după care au lucrat la Institutul de economie mondială, care a fost un cuib și o școală de securiști. Nu vreau să-i denigrez, sau să-i condamn pe acești oameni, pentru că așa au fost vremurile. Erau băieți deștepți și nu au făcut vreun rău cuiva anume. Erai un student eminent și aveai dosar „curat”, te recrutau băieții. Ba chiar aveai prilejul să faci servicii țării! Gradul de prostituție al noilor securiști este infinit mai grav deoarece unii, nu toți, din fericire, slujesc unor interese antinaționale. Și comit nu numai abuzuri drosolane, ci și crime! Pentru uciderea în pușcărie a judecătorului Stan Mustață cine e de vine? Koveși și Coldea nu au nicio răspundere. Fir-ar ai dracului toți cei care gândesc ca tine, idiotule!

18 februarie 2019 20:16

Shalom Mai Nistorescule, intreaba-l pe Buduca daca mai tine minte cand intr-un bar din, Chisineu-Cris , unde era profesor la un liceu, a spus in gura mare ca tu - care ai fost coleg cu el la Facultatea de Filologie din Cluj Napoca si sunteti si acum la redactia unui ziar pe care-l redactezi de unul singur, eventual din cand in cand si Buduca-ai fost turnator la securitate ? Mai lepra cu ce te-au platit astia de varsa venin pe Haznaua 3 si Guitza tv sau te-au racolat din nou rusii?

18 februarie 2019 16:21

a lu` pigus Baih....pulifriciu asta care postezi de cateva ori pe zi la fistecare articol, lasa-i baih si pe altii ! Ti se "cunoaste" deja....semnatura ! Nici nu te salut !!! Alupigus !

18 februarie 2019 16:15

Spalati pe creieri de antenele penale Pe aceste televiziuni manipulatoare n-ai sa auzi ca DNA nu ancheteaza oamenii de rand, ancheteaza demnitarii de stat, parlamentari, ministrii, primarii..oameni care au bagat mana pana la cot in bugetul statului, ne-au furat si ne fura pe noi toti. Kovesii la de-alde dastia le-a taiat unghiile hraparete si ia bagat in puscarie! Cu totii ii stim ca sunt bugetarii de-o viata si putrezi de bogati, casoaie, viloaie, avioane, vapoare, gipane..muiati in aur si nesteemnate desi ei sunt totusi bugetari..adica slujbasi platiti de stat si atunci..da unde atata bogatie pa saracii bogati bugetari!! P’astia DNA si Kovesii ia luat la intrebari? Ce cautam tocmai noi amarastenii, furati si batjocoriti de toti coruptii astia si loazele lor sa fim de partea HOTILOR? Ca asa ne spune noua aia de la latrina 3, badea, ursu, civica, ciutacu, oana stancu, razvan popescu si alte slugi ale lu voiculescu? Pai la astia le da voiculescu 15-20 de mii de euro pe luna sa prosteasca poporul cu televizorul sa ramana HOTII in libertate si cu banii furati in conturi. Noi, aia furati si batjocoriti, ce castigam!? Cum am ajuns tocmai noi sa aparam CALAII care ne-au omorat, ne-au jefuit si ne-au alungat copii din tara!? Kovesii daca a luat bani de la Ghita, nu i-a bagat ea mana in buzunar, stia Ghita pentru ce i-a dat si ce-a facut Kovesii cu ei. A adus un HOT, ioan popa sef FNI care a nenorocit milioane de romani fugind cu banii oamenilor in Indonezia. Si pentru acest lucru este de felicitate LCK ca nu a cheltuit banii tarii si pe ai unui alt mare HOT. Brava ei!

18 februarie 2019 12:41

ariciul Bai aia nu spun nimic fiindca chiar nu au ce comenta.Daca te uiti doar la antena 3 si realitatea ai aflat niste minciuni si stii cum e?Daca al de spune crede pe jiumatate ,prostul le crede pe toate.Cam aia e.Eu am vazut undeva ca Kovesi ar fi luat mita o suma de genul 266,293 de roni si cativa banuti.Peeee buuneee?La salariul functia si cariera ei ,ce prost o sa-si inchipuie ca aceasta femeie isi risca totul pentru suma respectiva si ....CATIVA BANUTI?Bai fratilor?A fi om e lucru mare,a fi prost....E JALE TARE mai.

18 februarie 2019 9:58

Secţia „procurorilor lui Tudorel”, din Parchetul General, a demonstrat că a fost înfiinţată pentru uzul mafiei politice penale, de vreme ce i-a făcut dosar fostei şefe a DNA (Kovesi) pe baza pălăvrăgelilor unuia (Ghiţă) pe care chiar DNA l-a inculpat şi care a decis să fugă de justiţia română, în loc să-şi apere cauza în instanţă. Înfiinţată de guvernarea penală PSD-ALDE şi puternic contestată în Europa şi America, „secţia pentru investigarea infracţiunilor din justiţie” nu are însă toată puterea pe care şi-ar dori-o clanurile penale şi procurorii lor. Ciocazanu.

18 februarie 2019 9:42

Liviu Satan Dracnea, cel mai detestat politicianbroman din toate timpurile Nistorescu, infornatorul găozar al Securității anilor 80? Nu, merci.

18 februarie 2019 9:30