Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Europarlamentarul Monica Macovei susţine că ministrul Justiţiei, Tudorel Toader, trădează interesele României dacă nu o va susţine pe Laura Codruţa Kovesi pentru funcţia de procuror european.

„Laura Codruţa Kovesi a fost selectată pentru funcţia de Procuror European pe criterii strict profesionale, alături de alte două persoane. În timp ce Toader o dădea afară, ca să mulţumească grupul infracţional organizat aflat la putere, iată că dna Kovesi a fost cea mai bună şi a ajuns în vârful piramidei pentru funcţia de Procuror European Şef, după mai multe evaluări obiective. Acum Toader să-şi dea demisia şi să stea toată viaţa cu capul plecat. Dacă Toader nu va susţine candidatura unui procuror român, care a dovedit că este bine pregătit, pentru conducerea EPPO, atunci trădează interesele ţării. Eu votez pentru dna Kovesi“, a scris Monica Macovei pe Facebook.

Integral pe Adevărul



Comentarii

Sicterescu Ion Pop = Marius Ivanescu = Turcescu !!! Sictir !

6 februarie 2019 11:54

ariciul DA.Si tu esti PSD-ista rau di tot da nu pentru multa vreme decat esti in mafia birocratica cu intreg clanul de unde oi fi tu.Ce va mai tremura chilotii in cur cand se apropie cinstea si dreptatea si sfanta lege de voi.Vai de viata voastra traita in frica ,sa nu cumva sa va cada tronurile si sa ajungeti voi si odraslele slugi pe la patroni.Lipitori care sugeti sangele tarii ,o sa vina ea o vreme sa -l sugeti da pe undeva mai jos un pic de brau.

6 februarie 2019 11:10

Marius Ivanescu Ion Popo, Vasile Marin & cu mine sugem EURO-poolla pe Fesse de Bokci cf. "normelor" în vigoare - tu ai ajuns la cotor?

5 februarie 2019 23:03

Scroafa asta vorbeste de tradare? Bețiva asta comunistă vorbește de ”funie în casa spânzuratului”!

5 februarie 2019 20:21

Băi JEG împuțit de la 5 februarie 2019 12:51 si 5 februarie 2019 19:55 Nu vrei tu să o sugi la toți moldovenii? Sincer ne-am cam săturat de măta aia cwrva!!! Se spune că tu o sugi mai bine ca măta!!!!

5 februarie 2019 20:20

Puscariasul Dragnea mama au navalit imputiti de postaci platiti de penali Psd si infractorul Dragnea.

5 februarie 2019 19:55

Kuminecăturile Gemene Preacinstita Fecioară ecce procurista noastră, șefa Direcției Neprihănirii Arianusului și viitoarea șefă a Inchiziției Eurovizionare. Trebuie nu numai să o susținem dar și să ne mândrim cu ea. Am auzit că și Cristian Homobuci ecce pe lista scurtă a candidaților la Eurovizion, cine nu îl susține trădează interesele României și va lua deasemenea mUE cu sila... practic o cere...

5 februarie 2019 18:27

„21.00 Dan Dungaciu, dezvăluirile iernii la “Jocuri de Putere cu Rareș Bogdan: cum vrea Ungaria să obțină COSUVERANITATE în Transilvania. Exploziv: ce a promis Dragnea Ungariei pentru voturile UDMR care îi blindeaza imunitatea. TRADARE: Romania vanduta pentru 8 voturi! 22.15 - Kovesi se întoarce! Coșmarul lui Dragnea în 5 cuvinte: Dosarul Tel Drum, la Bruxelles! EXCLUSIV: La ce mijloace apelează PSD-ALDE pentru a-i înfinge fostei sefe a DNA un cuțit în spate. comisarul.ro.

5 februarie 2019 18:13

Ecce Kurrupt Kur, franjuri, arianus, Konchita, cineva sa ma futa, va rog, kuminecatura ecce dilatatus!

5 februarie 2019 16:56

v Nu credeam ca Macoveica va ajunge atit de "jos". Oare pe cine mai reprezinta ea la UE, daca partidul care a propus-o pt aceasta functie s-a desfiintat si nu mai exista? Este culmea obraznicieiei din partea ei ce propune si din partea Chiovesoaicei ca isi doreste acest post. Daca si cei de la UE, o vor desemna pe Chiovesoaica, nu ne ramine decit sa trecem la "jihad"

5 februarie 2019 16:52

Bolsevicul aservit Todose nu poate sa priceapa ce I se intampla. Are impresia ca serveste intereselor patriei muma, dar nu poate sa il duca cei doi neuroni sa priceapa ca lupta cu sangele in nari pentru Trotzkistul Dragnea nu e deloooook in interesul patriei. Sa ne uitam un pic in istoria partidului bolsevic de acu' 100 de ani si vom vedea aceleasi personaje.

5 februarie 2019 16:44

@Au-au-au! Lovi-te-ar gripa caci si asa nu crezi in vaccinuri!

5 februarie 2019 16:01

G Borfasa imbatranita in potlogarii, aceasta Macovei, n-a avut Romania o borfasa ca betivanca asta, care se crede "magistrata", idem borfasa ailalata....

5 februarie 2019 16:00

Au-au-au! Vorbește procuroarea comunistă, trădătoare de țară și bețivă, trecută acum cu arme și bagaje la neomarxismul soroșist. Trăgându-se și din părinți îmbârligați cu SECURITATEA, băbătia este atrasă în mod natural și irezistibil de neocomunism. Este adevărat, neocomunismul occidental, care nu mai cântă Internaționala, pentru a chema la „lupta cea mare”, ci îndeamnă la mai subtila NOUĂ ORDINE MONDIALĂ, care folosește medicația mincinoasă (în frunte cu vaccinurile), alimentația toxică, spălarea creierelor prin manipjulafre și analfabetism cultivat în școli și universități, iar la nevoie și prin războaie pustiitoare pentru depopularea planetei și impunerea guvernului mondial. Asta e, dragi toarăși. ascultați-o pe toarșa privighetoare soroșistă și în curând nici nu veți mai ști din ce neam vă trageți și care vă sunt părinții! Că de copii nu prea mai poate fi vorba atâta timp cât este trendy ca tinerii cretini și liberi să se vor fuce băiat cu băiat și fată cu fată.

5 februarie 2019 15:45

Uta Posmoaga betiva ,incepe sa-ti semene din ce in ce mai mult ,ce tu ai tradat interesele tarii nu ,ai vrut doar banii de la UE indemnizatie si alte cele avantaje??

5 februarie 2019 14:37

Puscariasul Dragnea gunoiul de moldovean imputit sustine interesele infractorilor Dragnea si Tariceanu,,,,trebuie sa ii luam gatul acestui imputit de moldovean.

5 februarie 2019 12:51