Formația Olympique Lyon s-a impus în derbiul Ronului, scor 2-1, în deplasare, împotriva celor de la St. Etienne, într-un meci din etapa a 21-a din Ligue 1. Golul din minutul 90+5 o readuce pe Lyon pe locul al treilea în ierarhia campionatului francez, în timp ce gazdele cad pe poziția a patra.

Romain Hamouma a marcat, cu o lovitură de cap (minutul 21), golul cu ajutorul căruia St. Etienne a intrat în avantaj la pauză. Fekir a egalat din penalti în minutul 65, în timp ce Moussa Dembele a adus victoria oaspeților în minutul 90+5, după ce a trimis cu capul dintre Loic Perrin și Kevin Monnet-Paquet.