Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Premierul Viorica Dăncilă va avea o întâlnire, miercuri în jurul orei 12.00, la Palatul Victoria, cu ministrul Justiţiei Tudorel Toader au declarat surse politice, pentru MEDIAFAX. Cei doi vor discuta despre recursul compesatoriu.

Referitor la subiect, şeful Exectivului a declarat, marţi la Strasbourg, că recursul compensatoriu a fost iniţiat de Cabinetul Cioloş, fiind o decizie „neinspirată”. Dăncilă a adăugat că va discutat cu ministrul Tudorel Toader pentru a analiza efectele acestuia şi pentru a lua o decizie în acest sens.

Integral pe Mediafax



Comentarii

@16 ianuarie 2019 23:15 - iar ai iesit din gaura kurului, Paulus, aka Kuminecaturile Gemene, aka Kurrrupt? Lua-ne-ai euro-poola-n kurul tau lãbãrtat de rusofil muist.

17 ianuarie 2019 0:22

Ion Pop În fond, sa fim sinceri, Ciolosi si-a vazut de treaba lui (de ingeratul de EURO-pishat pa cale inter-bucala, ca sa zic asa, n.m.) si de "violenta domestica" cu EURO-bulangii elghebete-ORL si gata - ca pe bou' ala de mai jos de zace în EURO-coma l-a' împuscat francejii, nu Julien si/sau Clothilde ...

16 ianuarie 2019 23:15

Ciobanu Mircea Protestatar al „vestelor galbene”, în comă, după ce a fost împușcat în cap de poliție - ia de vezi la https://www.activenews.ro/externe/Protestatar-al-%E2%80%9Evestelor-galbene-in-coma-dupa-ce-a-fost-impuscat-in-cap-de-politie-154237

16 ianuarie 2019 23:10

Ciobanu Mircea Hai sictir in pizda matii! Nu voi ati fost de acord sa dati drumul la parnaiasi? Va-n gura sa va FUT!

16 ianuarie 2019 20:38

@COMUNISTU' - ia mai du-te-n pizda mãtii de spãlat pe creier, pentru cã ãsta este modul adecvat de adresare cãtre un imbecil ca tine.

16 ianuarie 2019 16:10

Florin Iordache a afirmat că proiectul de lege era al tehnocraţilor şi a fost preluat de Guvernul condus de Sorin Grindeanu. „Proiectul este al tehnocraţilor, dar care s-a modificat în Parlament, Nu am înţeles poziţia lui Toader pe subiectul ăsta, că am înţeles că s-a delimitat total, dar e inţiativa Guvernului”, a spus Florin Iordache, întrebat cum comentează declaraţiile ministrului Tudorel Toader, potrivit cărora ministerul nu a susţinut forma adoptată în Parlament Citeşte întreaga ştire: EXCLUSIV. Florin Iordache, reproş către ministrul Justiţiei: "Nu am înţeles de ce s-a delimitat de proiectul cu recursul compensatoriu, e iniţiativa Guvernului"

16 ianuarie 2019 15:23

COMUNISTU ' @ariciiul &Cristi - ma bulangiilor, ptr ca asta este modul adecvat de adresare, ce tot frecati pula cu PSD/ALDE si alte alea....la mintea voastra de australopiteci, nimic, dar nimic, chiar si atunci cand PSD/ALDE va umple gura si curul nu e bun..sunteti nesatui si mai vreti ... ce-ar fi sa treceti voi la supt si sa stati capra, pana va saturati si ziceti ajunge......huooooo pederasti nenorociti. Dac- aveti putina minte, incercati sa cautati pe net, in sedinte ale parlamentului, ce spunea ala dela USR, Vlad Alexandrescu si ultra desteapta ,fosta presedinte a PNL, Alinuta Gorghiu. Jigodiile tot jigodii, chiar daca-i satisfaci pana la refuz. Huooooooo ....

16 ianuarie 2019 14:16

Cristi - sportul national al românilor - aruncarea pisicii moarte in curtea altuia. Ei nu sunt responsabili, ca a fost initiata de altii. Dar uita sa specifice ca forma initiata este departe de forma finala, modificata de PSD/ALDE, modificari ce erau tintite catre interesul personal al unor politicieni care s-au mânjit cu cascaval (sa nu ne mintim singuri, nu numai PSD/ALDE, dar si din alte partide, ca aproape nimeni nu este sfânt in politica). I-a durut in trei litere de efectele asupra cetateanului de rând. Traiasca politica (penala) româneasca.

16 ianuarie 2019 11:44

ariciiul Asa merge la noi ,intai se aplica apoi se discuta.Si ce o sa iasa de aici?O sa adunati 13000 de infractori sai bagati la loc?Dar pe aia din pamant si din spitale cum rezolvati?Bai boilor?Puscaria futiuva in gat de nemernici trebuie sa fie ceva la care orice muritor sa se gandeasca cu groaza ,nu sa meraga in pas de defilare cu cantec,la puturosenie hranita cu trei mese pe zi si conditii umane,de unde mai primesc si compensatii.Ori sunteti prosti ori nebuni cu totii.

16 ianuarie 2019 11:19