Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Procurorii Secţiei pentru anchetarea magistraţilor au extins acuzaţiile în dosarul în care sunt vizaţi Lucian Onea şi Mircea Negulescu, de la DNA Ploieşti, aceştia urmând să fie cercetaţi şi pentru constituire de grup infracţional organizat, au precizat, pentru MEDIAFAX, surse judiciare.

Secţia de investigare a infracţiunilor din justiţie din cadrul Parchetului General a extins acuzaţiile pentru procurorii de la DNA Ploieşti, aceştia fiind acuzaţi de constituire de grup infracţional organizat. Toată secţia DNA Ploieşti e acuzată de grup infracţional, au precizat, pentru MEDIAFAX, surse judiciare.

Integral pe Mediafax



Comentarii

Titus Parjolescu regula nu se aplica insa în cazul EURO-felatiei, a.î. daca eu sug EURO-poolla, consider ca si Dvs. trebuie sa-mi urmati exemplul.

12 ianuarie 2019 18:11

J Nemernicii din DNA Ploiesti, si nu numai, sunt toti, oamenii fecioarei Kovesi si ai lui Taica Lazar zdrente de magistrat ! Creatiile jegoase ale lui Javra Ordinara Basescu si, preluiate cu dedicatie de Johanis asta, borscoiul dehizat. Nedescoperiti ar fi ramas "magistratii" din grup infractional organizat, daca nu si-a fi pus pielea la saramura PSD, sa-i matraseasca pe borfasi,

12 ianuarie 2019 13:24

@ALEXANDRU LAPUSNEANU În concluzie, te invit sa vii cu noi (în chilotzi, la metrou, n.m.) sa tragem "microdoze" pe EURO-rât, sa sugem EURO-poolla si sa REZISTAM!

11 ianuarie 2019 23:00

Florin Zafiu - UPDATE: este vorba despre un EURO-Group (infractional & extrem de bine) organizat (pe modelul "justitiei" din tarile "civilizate", n.m.). Cu respect, FZ

11 ianuarie 2019 22:58

@ALEXANDRU LAPUSNEANU - ai si nu ai dreptate. Daca au facut prostii, sa plateasca acesti procurori din DNA, abuzul trebuie pedepsit. Pe de alta parte, insa, ma intreb cum ramâne cu abuzul celor care fura din avutul public. Dosare fabricate? Oare? Atunci explica-mi, te rog, cum de victimele acestor 'dosare fabricate' au fost in stare sa-si ridice palate din salarii de bugetar. Oare de vina sunt protocoalele secrete? Intreb si eu, nu dau cu piatra. Tie iti cer doar sa reflectezi.

11 ianuarie 2019 22:15

ALEXANDRU LAPUSNEANU Ar trebui anchetata intreaga DNA! Probabil ati uita cand se cerea "decaparea"! Ati uita de "parteneriatul dintre ICCJ si DNA"! Ati uita de protocoalele secrete incheiate intre institutii care apartin puterii judecatoresti si serviciile sectre! Care este diferenta intre Ploiesti, Brasov, Pitesti, Bihor, etc! Toate aceste unitati teritoriale sub obladuirea "centrului" au actionat precum vestitele hoarde comuniste din anii '50 sau precum unitatile SS, NKDV, sau vestitul KGB! Nu exista diferente intre modul de actiune al acestora! Singura problema este ca DNA in aceasta falsa lupta anticoruptie a fost sustinuta la nivelul cel mai inalt in Romania si mai ales, a beneficiat de sprijinul neconditionat al UE(probabil si finantare!)! In fapt a fost o minciuna totala, o manipulare din dorinta de a demonstra ca in UE se duce o lupta pentru eradicarea coruptia! In realitate, pentru obtinerea cu orice mijloace a puterii administrative, beneficaira a finantarilor UE, au fost(si inca mai sunt) fabricate dosare penale pentru presupuse fapte de coruptie, cetatenilor romani de rand care nu raspundeau la comanda gruparii de tip mafiot si criminal care a pus stapanire pe justitia romaneasca! Scopul cu siguranta : cine controlaeza finantarea UE pentru ca aceasta genereaza comisioane pe masura! RUSINE, RUSINE SA VA FIE!

11 ianuarie 2019 19:59

Lute Bravo ,chiar merita ,din plin ,toti cei care au pensii si salarii nesimtite, banii si malc nu mai protesteaza nimeni nici macar renumitii" rezist ",de ce oare ??

11 ianuarie 2019 19:51

George Am ajuns de căcatul lumii.... Clanul Cosma din Ploiești este liber și neprihănit iar procurorii DNA sunt anchetați...Numai în Romănia lui Dragnea se poate întămpla ca juniorul Cosma să se duca la sky in Austria nestingherit iar procurorii să fie anchetați....Nu mai zic de Jupîn Dragnea de pleacă să i-o tragă ibovnicii cu 30 de ani mai tinără in Maldive taman cănd era normal să se afișeze la Atenul din București....