Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Are şi preluarea preşedinţiei UE partea ei bună. România dragniotă a pătruns adânc în ochiul presei globale. Cleptocraţia a căpătat contur şi vizibilitate în medii care, spre răul tuturor, o ignoraseră ani la rând.

Să fie clar din capul locului. România (unor Mihai Şora, Laura Codruţa Kövesi, Augustin Lazăr, Camelia Bogdan şi numeroşi rezistenţi, ori expaţi) nu e totuna cu Telejormania. Dar se confundă lesne, spre paguba adevărului, a libertăţii, justiţiei, statului de drept

Când toleranţa chiar şi faţă de intoleranţă devine scop în sine, iar indiferenţa norma atitudinii faţă de cei care ar trebui să ne fie aproape ca noi înşine, punem de nişte monştri care ne vor bântui intolerabil. Şi faţă de care nu vom mai putea fi indiferenţi în veci.

Integral pe Adevărul



Comentarii

Grigore Și uite cum România dragniotă a ramas acum și fară Jupînul ei Dragnea care taman azi cînd vin mai marii europeni in București și ar fi fost nevoie și de el a taiat-o ca un patriot ce este la Verona cu ibovnica, juna blondină cu 30 de ani mai tînără....Mai vede ziua balconul Julietei iar noaptea o face pe Romeo în chiloți...Și n-a plecat oricum decît cu un avion inchiriat de la sîrbi...Nu s-o fi plătit transportul de Ghiță....sau de Trezorierul Mircea Draghici din banii veniți de la Guvern via PSD-u....adică din banii prostimii din taxe și impozite....că de aici se alimentează partidele cu fonduri...din bugetul țării...ăla de ar trebui sa faca autostrazi,școli,spitale, etc...

10 ianuarie 2019 10:39

@Petre Iancu Si: care (mortzii ma-ti de MEDIA-limbric ordinar) e problema voastra, la DW, cu "toleranţa chiar şi faţă de intoleranţă"?! Sau pentru voi (jucatorii de alba-neagra cu Limba Româna) "toleranta" e o simpla ... INTOLERANTA fata de tot ce e etichetat de voi ca fiind "intolerant"?! Cu respect, Paulus

10 ianuarie 2019 6:29

@Petre Iancu fii te rog amabil - cine (pizdele mamaei Dvs.) e cetateanul "presa globala" si dece are el/ea (doar) un singur ochi - s-a nascut chioara, sau s-a operat ca sa poata relata mai obiectiv? Cu respect, Paulus

10 ianuarie 2019 6:24

@Psihiatrul de serviciu &Ana Bucatari Practic, solutia propusa mai jos de dl. Marius Ivanescu ramâne SINGURA ALTERNATIVA viabila - cu conditia sa fim capabili sa cascam ciocu' mare, sa ne intre "nucleu' dur" pe esofag, ca sa poata aia sa ne ejaculeze "fondurile" direct în duoden, sa nu mai poata alde Dracnea sa ni le ciordeasca si sa fuga cu ele din tara în Teleorman.

10 ianuarie 2019 6:19

Marius Ivanescu Sug EURO-poolla & #REZIST!

10 ianuarie 2019 6:13

Ionel Doamne ce luptator pentru Țara si Popor este Partidul ăsta PSD-ist cu El Lidero Maximo Dragnea in frunte....Prim-ministra Madam Dancila clameaza unitate si îinfrațire pentru ca sa nu ne facem de ras cu Conducerea rotativa a Consiliului Uniunii Europene si Patriotul Dragnea se lupta în Tribunalul Internațional cu Uniunea Europeana ca a gasit OLAF-ul la Tel-Drum-iștii sai ca au delapidat Fonduri Europene....Căt?...25 milioane Euro....Paguba pe care Guvernu PSD+ALDE-ist a și platit-o...De unde?... Din banii nostrii, popor prost si mămăligar din taxele și impozitele noastre....Ca doar nu platea Dragnea de la ma-sa de acasa....El doar vrea sa albesca Tel-Drum-ul sa-l mai incarce cu comenzi fara numar de la Baronii PSD-iști din județe ...

9 ianuarie 2019 19:56

@Psihiatrul de serviciu &Ana Bucatari Protocoalele s-au facut tocmai pentru ca la nivelul tehnicii de astazi este foarte greu de adus probe. Pe voi va incanta doar furtul, mai HOTILOR. Nu vine vreunul scapat prin denaturarea Justitiei sa-ti ia "agoniseala" Psihiatrule ( banui ca ti-ai tinut mult timp buzunarul de la halat desfacut), iar tie Ana sa-ti sparga putin sfincterul caci despre himen ai uitat de cand nu-l mai ai?

9 ianuarie 2019 18:29

PSIHIATRUL DE SERVICIU Iancu Peter scribalau de doua cepe degerate, fomist roman stabilit in Germania, varsta cca. 90 ani, este senil si scos recent dintr-un azil de batrani, sa zgarie hartia iresponsabil. Bietul mosneag, atins si de alzheimer, nici nu cunoaste pe cetatenii si cetatencele pe care-i lauda, i s-a dat un covrig, si i s-a dictat textul. Habar nu are mosneagul Iancu, chestiile cu SRI/Justitie/Procurori si condamanarile fara probe si dovezi. Molfaie-ti, bai, Iancule covrigul, si nu te mai kaka pe tine....