Într-o partidă în care Viitorul a avut mai multe ocazii, CFR-ul a dat dovadă de eficacitate maximă, a înscris prin Țucudean și a învins cu 1-0 în deplasare, fiind ajutată și de paradele lui Arlauskis. Clujenii rămân pe prima poziție a clasamentului, în timp ce Viitorul staționează pe poziția a patra, la zece puncte în spatele CFR-ului.

Țucudean a înscris singurul gol al meciului în minutul 33, după ce a transformat în gol pasa primită de la Omrani în interiorul careului. Arlauskis i-a salvat pe clujeni în mai multe rânduri, iar în minutul 60 a avut un plonj extraordinar la lovitura de cap trimisă de Mladen.