Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe [ X ]

S-a întâmplat săptămâna aceasta un fapt care pare a trece neobservat pe lângă presa din România. Prima doamnă a României s-a fofilat, pentru a doua oară consecutiv, de la a da declarații în fața procurorilor într-un dosar penal în care are calitatea de martor. Deși sunt „conectat” aproape în permanență la mai multe publicații online, am aflat despre acest fapt de la un telespectator Antena 3, ceea ce mi se pare regretabil.

Gestul doamnei Carmen Iohannis, în calitatea domniei sale de primă doamnă, este unul important și, în mod cert, reprezintă o știre. Iar dacă este știre, mă aștept ca presa să mă informeze corespunzător. Conduita civică te împinge să colaborezi cu autoritățile statului ori de câte ori ți se cere.

Integral pe Republica



Comentarii

mircea nu exista prima doamna,poate prima hoata,prima baba.

15 decembrie 2018 12:52

mircea nu exista prima doamna,poate prima hoata,prima baba.

15 decembrie 2018 12:52

mircea nu exista prima doamna,poate prima hoata,prima baba.

15 decembrie 2018 12:52

mircea nu exista prima doamna,poate prima hoata,prima baba.

15 decembrie 2018 12:52

Lingaul Muie ,Joianis se poate mandri cu asa sustinatori culti si documentati,unde te tratezi la Cotroceni ?!!

14 decembrie 2018 21:13

Muie Dragnea si penalilor Psd mai @v ,,pe cine pizda ma-ti vrei sa o ia presedintele cu el in vizite pe curva de ma-ta futu-ti morti mati de postac imputit de Psd-ist cu cat te plateste infractorul Dragnea sa scrii cacaturi pe aici si jegul tau sef Draghici

14 decembrie 2018 21:04

v D-lor ziaristi, va rog mai terminati cu "prima doamna", indiferent cine ar fi, chiar daca Ghiolbanis o ia in "vizite" cu el.

14 decembrie 2018 15:32

Wow, a înnebunit „Republica”!!! Îi permite acestui domn comentator să pună, de fapt, în evidență aroganța și prostia cuplului nostru prezidențial. Aroganța vine de la neam-prostie, iar prostia de la crasa incultură civică a caprelor și țapilor care reușesc să se urce în copac. L-aș și felicita din toată inima pe autor dacă, pe lângă binevenita pledoarie pentru spirit civic, ar fi inserat măcar și un bemol despre poliția politică practicată de acea parte a justiției românești care s-a îmbârligat cu noua Securitate pentru a reînvia, prin statul paralelicubic și circoid, vremurile glorioase ale statului bolșevic. Așa se face că o bătrână de peste 70 de ani este adusă la DNA-ul din Bucale tocmai de la Rădăuți, cu un impresionant dispozitiv antitero, pentru câteva ouă, despre care nu s-a putut dovedi că au fost date, sau nu, drept „mită”, așa a putut fi instrumentat odiosul „caz Rarinca”, așa a putut fi distrus, cu probe mincinoase, ministrul Decebal Traian Remeș, așa a putut fi UCIS judecătorul arestat pentru că încerca să aplice corect legea în cazul Dan Voiculescu și tot așa, cu ajutorul forcepsului și forcing-ului judiciar a ajuns alunecosul Liviu Dragnea „dublu condamnat penal”! În schimb, așa-zisa „prima doamnă” a țării își permite să le dea cu flit procurorilor, refuzând să depună chiar și o banală mărturie, cu care așa-zișii procurori s-o poată albi și parfuma juridic. Ea fiind, de fapt, o infractoare veritabilă, chiar cu parfum de escroacă, alături de deloc distinsul său soț!

14 decembrie 2018 14:21

Uta Nu te supara reportere ,asa a fost ordinul ca doar sunt penali si mai putin penali.pai ce nu are omul voie sa fie bolnav ,ce era vizita oficiala