Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe [ X ]

MAE avertizează românii care călătoresc în Franţa în legătură cu protestele anunţate pentru sâmbătă, recomandându-se să evite zonele centrale ale Parisului şi atenţie sporită în planificarea călătoriilor, fiind posibile blocaje ale drumurilor.

"Ministerul Afacerilor Externe informează cetăţenii români care se află, tranzitează sau doresc să călătorească în Republica Franceză că, pentru data de 8 decembrie 2018, sunt anunţate acţiuni de protest, fapt pentru care autorităţile locale pariziene au decis închiderea unor săli de spectacole şi muzee, inclusiv Turnul Eiffel, ca măsură preventivă", anunţă MAE.

MAE recomandă cetăţenilor români evitarea pe cât posibil a zonelor centrale ale Parisului în intervalul pentru care s-au anunţat proteste de stradă, să manifeste atenţie sporită în planificarea călătoriilor, fiind posibile blocaje ale drumurilor, ale barierelor cu plată de pe autostrăzi, ale staţiilor de carburant, ale suprafeţelor comerciale, precum şi ale altor elemente de infrastructură.

Integral pe Digi24



Comentarii

Konchita Wurst Copii, nu vă fie frică de dicktatura Împărăției Kurcubeului. Și eu la început am avut emoții dar cu un pic de vaselină de fapt nu doare deloc. Bukuria ecce incredibilă. Dragostea altfel nu are absolut nici o legătură cu violența, orice părinte neprihănit poate confirma acest fapt. Cine nu crede pur și simplu ecce ne-educacat.

9 decembrie 2018 3:20

Ecce kurrupt= Kuminecaturile Gemene Le-as face celor ce vor democratie tot ce imi facea mie tata in copilarie! Extrem de violent. Pe la spate!

9 decembrie 2018 2:32

Corina Creatza (euro-CIUMA ROSIE) Efectiv nu ştiu unde se ascunde putoarea aia baloasa de Moscovissii P. ("prietenu' lu' România", n.m.) şi dece nu se duce sa le dea la aia niscaiva "fonduri" de EURO-şpaga sa ne lase dracu' în pace sa "salvam" planetele Dvs. şi sa va bagam cotele de babuini pe EURO-bot - Hai siktir - sa va foot în print de derbedei! Cu respect, CC a CE a UE

8 decembrie 2018 22:21

Clotilde Pizdake-Armand Si noi, şi noi am bagat capu' la cutie şi #REZISTAM! - MOARTE JANDARMILOR - JOS GUVERNU'! Ne vedem mai pe poimâine, în colo, la metrou, în chilotzi. Cu respect, CP-A

8 decembrie 2018 22:17

Dacian Romanian Urinian Pizdoş Va rugam sa ne scuzati ca ne-am retras EURO-puşlamalele, gândacii-postacii & #REZISTACII! de pe forum, dar treaba asta miroase a pute şi consideram ca mai bine bagam capu' la cutie şi ne fukcem ca n-am auzit şi nu ştim nimic! Cu respect, DRUP

8 decembrie 2018 22:14

Uta Joianis cred ca ti-ai sunat prietenul si ai protestat ca a molestat manifestantii pasnici.

8 decembrie 2018 14:42

Kuminecăturile Gemene Se pare că Homo L'avorton Macron cu Gubernul Lui și toți kuriștii acoperiți din dotare au ieșit pe Champs Elysee la o defilare spontană, și-au agitat franjurii multicolori de la gaura kurcubeului și s-au democrăcănat pașnic dar când au început să arunce cu căcat în restul cetățenilor, forțele speciale de ordine cu veste galbene au fost nevoite să intervină și să le tragă repetenților șuturi constituționale în kur... Legea ecce Lege, dacă nu, ar fi pe invers...

8 decembrie 2018 13:08

#Salvati copiii Buna ziua! Suntem o banda creata de EURO-group-ul (infractional, n.n.) "MM" (Merkel-Macaron) si am dori sa "luptam" împotriva "violentei domestice" - ca mai bine îi calca în picioare aia cu scututole pe micuti, decât sa le traga parintii lor vreo palma la popou, ceva, nu?! Cu respect, SC

8 decembrie 2018 13:05

#REZIST! Acum / sarim / la 5 / jos Guvernu' / sugem EURO-poolla / tragem "fonduri" pe EURO-rât de la Creatza-Comissara / REPRESIUNE + MASACRU!

8 decembrie 2018 13:01

Malin (futut'n) Bot - Haideti sa iesim (în chlotzi, la metrou) sa urlam ca "JOS JANDARMERIA", "JOS euro-CIUMA ROSIE" si sa ne-o tragem în bot cu "FORTELE RAULUI" pe ulitzele din Paris!

8 decembrie 2018 12:58

Bine, dar asta e "SANSA-NOASTRA" - daca "noi" am sari acuma sa fukcem un nou "acord" ("acordul de la Bucuresti", n.m.) de "salvat" planetele, galaxiille, ghetzarii, oceanele, etc. de "încalzirea-globala" prin TRIPLAREA TARIFELOR la energie, atunci ne-am fukce si mai "europeni" decât frantzujii si am putea forma chiar un (nou) "Nucleu Dur" (un nou cap al EURO-poollii inclusiv "mecanismul" cu bile de la baza sa, n.m.) - nu-i asa?! Cu respect, Paulus

8 decembrie 2018 12:55

Ecce Kurrupt Bine că la noi alerta ecce doar maro, deocamdată... pe străzile micului nostru Paris dacă nu ești atent mai calci într-un căcat, strategic poziționat, democrăcănat și foarte supărat, dar în rest totu-i vis și armonie.

8 decembrie 2018 12:25