Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe [ X ]

Președintele Klaus Iohannis a criticat coaliția PSD-ALDE și pentru amânarea discutării în Parlament a cererii DNA de urmărire penală în cazul lui Călin Popescu Tăriceanu. Șeful statului a spus, ironic, că s-a inspirat de la pesediști: "Putem să ne inspirăm de aici și să considerăm că un termen rezonabil poate pentru PSD poate însemna și două, trei luni de zile".

El a spus că a așteptat într-un termen rezonabil un vot în Parlament legat de solicitarea DNA de urmărire penală a președintelui Senatului, Călin Popescu Tăriceanu, dar a constatat că votul a fost amânat până în februarie. Șeful statului a afirmat, ironic, că pentru Parlamentul controlat de majoritatea PSD un termen rezonabil pentru o cerere instituționala poate fi în jur de două-trei luni.

Integral pe Hotnews



Comentarii

Mircea Draghici Dragi postaci profesionisti PSD-isti, ce vi s-a spus de la Kiseleff ? Ca Statul Paralel (sau cum s-a rebrenduit acum in StatuL Subteran...de cand au aparut pozele cu Dragnea la spritzuri si taieri de porc in vilele SRI-ului...) s-a intins pana-n Austria, ca "binomul" austriac a fabricat Dosarul lui Tariceanu....Au si ei, austriecii Protocoale Secrete ce trebuie deconspirate si abuzurile rectificate......Schimbarea a 2 Premieri al treilea fiind acum cel mai incompetent (mai bine zis proasta !!!...) si a celor 70 de ministrii este pentru ca Dragnea si Clanul sau Mafiot Interlop Teleormanean sa stea la resursele tzarii si sa se indestuleze....sa.se dedulceasca...sa-si incarce conturile in bancile din paradisuri fiscale

10 decembrie 2018 11:55

@Alo,112? Măi „telefonnistule”, văd că articulezi corect cuvintele în frază și te felicit pentru asta. Te asigur însă că stai slăbuț de tot cu judecata. Bine, nu-ți place și nu-ți convine cum și ce scrie Ecce Currupt. De ce crezi însă că un singur câine este ciont de coadă în țara asta?! Elogiile acelea pentru stilul ecce sunt scrise de mine, care habarnam cine este acest postac terbil de amuzant. Știu doar că își spunea într-o vreme Paulus și recolta tot atâtea înjurături din tabăra voastră. Faptul că este injurat cu atâta sârg, sau i se adresează măscări de ultimă speță, arată că nu are un adversar pe măsură în tabăra voastră și că înjurăturile nu-l ating. Tu măcar scrii decent că îl vei ignora, ceea ce este, oricum mai inteligent. Vreau doar să știi că nu tot ce nu-ți convine ție este scris de, hai să-i zicem așa, Paulus!

8 decembrie 2018 22:37

Băi BOULE de NAZIST ÎMPUȚIT Ai vrea tu să-ți înlături adversarii politici, prin metode securiste.

8 decembrie 2018 18:57

Alo,112? Nu vreti sa-l duceti la un control psihiatric pe individul ce-si zice Ecce Kurrupt, Ecce Homo si care de fapt este aproape singurul comentator pe aceasta pagina impotriva lui Iohannis. Mai toate comentariile sunt ale lui. Se cunosc dupa stil. Mai se si crede un talent, un ditamai pamfletarul cu "stil". Individul a depasit nivelul bolnavului psihic. Sufera de paranoia si se crede egalul lui Nichita Stanescu. Mai bolnavule, locul tau este la spitalul de nebuni ! De azi inainte n-o sa-l mai bag in seama pe acest specimen. Nu merita nicio atentie!

8 decembrie 2018 16:27

Și io! Și Io! De mai mult, cu mult mai mult, de trei săptămâni me bucur și io că prezidentul nost și-a îngroșat obrazul și osânza de pe creier, făcându-l să arate exact ca un kurkubeu rânjit, așezat pe bideul nevesti-si de lângă Masa Tăcerii. Hai la luuptaa cea maahre / Sas cu sas să ne huniiim / Inteerh-naționaaa-lah / Prin noi s-o ku-furim!

8 decembrie 2018 14:23

Sicterescu N-ai de ce te...bucura idiotule ! Nu de alta, da`...si daca tu traiesti in tara asta, ai sa suporti "urmarile" autismului sasesc ! Sictir !!!

8 decembrie 2018 10:27

„Mă bucur foarte mult că de trei săptămâni președintele este exact cel așteptat de românii care l-au votat. A înțeles după ani de zile că nu poți să fii elegant, decent, foarte echilibrat și extrem de civilizat în exprimare cu un grup infracțional organizat, cu o gașcă politică de interlopi. Mă bucur că a ajuns la ceea ce sperau votanții săi pentru că România în momentul acesta este în curs de acaparare instituție cu instituție, redută cu redută de către grupul infracțional organizat și cantonat în jurul Roșiori de Verde, Videle și Turnu Măgurele, adică județul Teleorman care este cel mai sărac din România. R. Bogdan.

8 decembrie 2018 7:40

Campania " Fute-n cur un postac P$D!" Acum.

8 decembrie 2018 7:18

Ecce Kurrupt, cel mai sordid gaozar dragnist, troll platit de Ambasada Federatiei Ruse Mai v, imbecilule, scoala cand ai de gand sa faci?

8 decembrie 2018 5:28

v Se pare ca Ghiolbanis face tot ce vrea in tara asta si nu este sanctionat. Daca ii merge, v-a tot continua. Oarecum este normal sa incerce prin toate mijloacele sa-si mentina avantajele, dar este dureros ca mai sint Romani care-l "apreciaza", cu toate ca s-a facut de rahat de mai multe ori, evident.

7 decembrie 2018 23:26

Bine, dar asa si coaliția PSD-ALDE poate sa fie ironica la adresa lu' Iohannis, după amânarea prezentarii lu' Coana Carmen la Parchet si sa zica ca "putem să ne inspirăm și să considerăm două-trei luni termen rezonabil" - nu?! Cu respect, Paulus

7 decembrie 2018 22:18

Sandu Iohanis+usr CIMA NEAGRA E

7 decembrie 2018 21:24

Băi Iohanis, ești cel mai PROSTALAN politician român. Marș acasă la tine nazist ordinar !!!!!

7 decembrie 2018 21:03

Gicu @@ PTR: POSTACII PSD-ALDE@@ Johanis are dreptate si daca ati putea si voi gandi, ati recunoaste asta. Olgutza-Curvutza a dost remaniata de la Min.Muncii, sa plece de tot din guvern sa nau mai distruga si alte ministere!

7 decembrie 2018 17:56

FRATELE HANS Bă, inteligentule, tu ești ironic?! Bravo, bă!

7 decembrie 2018 16:24

Wow, ce ironic! Păi, bă Ghiolbane, ție ți-ar trebui fo 3 anișori să silabisești cele 73 de dosare și fo 3 decenii că să înțelegi despre ce e vorba! Securiștii tăi din porkuratură, cot la cot cu cei din servicii au îngrămădit în miile lor de pagini cam tot molozul care s-ar obține din dărâmarea Casei Poporului melanjat cu toată opera lui Shakespeare făcută tăieței cu mașina de tocat maculatura DNA! Lasă-te de ironii, Ghiolbane, că vorbele tale sună precum o roabă metalică goală tractată de o mașină rapidă pe o stradă pavată cu pietroaie! Chiar și un banc bun dacă îl spui, adorm și elefanții până ajungi tu să spui poanta!

7 decembrie 2018 16:15

@Alo,112? Care-i problema, prostănacule? Ecce Kurrupt ecce realmente genial! O adevărată poezie. Păcat că Nichita Stănescu nu mai este în viață, pentru că s-ar amuza copios de stilul lui Ecce. Dacă ai fi mai deștept de la mama natură, ai observa subtilitatea, precizia și adecvarea ideilor pe care le exprimă prin jocuri de cuvinte aparent limitate, dar, când este nevoie, merge exact la esența unor situații sau afirmații dubioase ori mincinoase. Aa, nu-ți convin orientările sale politice? Eu zic că sunt cât se poate de corecte, după cum cele sexuale sunt, de asemenea, cât se poate de naturale. Admiră-i măcar abilitățile poetice și de comunicare! Nu poți face asta? Păi nu poți pentru că ești mărginit. Feisbucii nu sunt suficienți pentru rafinarea spiritului.

7 decembrie 2018 16:01

Alo,112? Mai lasati mult timp pe tembelul ce sufera de tulburari mentale si-si zice ba ca e Ecce Homo, Kurrupt, Ecce Kurrupt, Kuminicaturile Duminicale sa ne agreseze pe site-ul Ziare.antena3.ro? Acest debusolat mintal, care sufera groaznic de tulburare de personalitate, cred ca nu are ce face decat sa apara zilnic prin comentariile sale imbecile pe care banui ca nu le mai citeste nimeni. Eu, nu! mai imbecilule, du-te si trateaza-te ! Poate te cunoste cineva si-ti faci mai mult rau. Sau poate esti un ramolit si nu te intereseaza! In orice caz un asemenea specimen este o pacoste pentru grupul in care traieste. Sun sigur ca si-n familie-daca are- problemele acesteea sunt groaznice. Hai, mars in p.ma-tii!

7 decembrie 2018 14:48

Ecce Kurrupt Deci întârziatul mintal s-a supărat că denunțul partenerilor lui strategici a fost până la urmă un căcat pe care fomistul repetent l-a mâncat împreună cu ei. Teoretic încă nu, dar practic ecce clasat și infulecat. Ca să vezi neprihăniții austrieci au mărturisit că au dat mită pe nu știu unde, adică carevasăzică au cântat la microfonul procuriștilor nu pe degeaba ci vor primi și un trofeu pentru serviciul prestat... mulțumită lui Konchita Werner Wurst... Ce spectacol!

7 decembrie 2018 14:35

Bravo Domnule presedinte Iohannis! Da-le peste nas PZDeilor care se vad in Romania ca pe propria mosie! In mintea lor sucita, astora li se pare normal sa propui o absolventa de litere ca ministru al Transporturilor sau al Dezvoltarii.

7 decembrie 2018 14:34

sase case Individu' este frustrat, tare frustrat. Nici acum nu accepta faptul ca a pierdut alegerile parlamentare. sa fie chiar atât de prost?

7 decembrie 2018 14:24