Dinamo Bucureşti a fost învinsă dramatic în deplasare de formaţia norvegiană Elverum Handball, cu scorul de 29-28 (12-15), duminică seara, în Grupa D a Ligii Campionilor la handbal masculin.

Dinamo a pierdut după ce a primit un gol din 7 metri în ultima secundă de joc. La 28-28, campioana României a avut atacul, cu 10 minute înainte de final, dar dinamoviştii au pierdut mingea, iar norvegienii au obţinut aruncarea de la 7 metri pe contraatac.

Scandinavii au început mai bine partida şi au condus cu 4-1, Dinamo a preluat apoi conducerea cu 6-5, s-a desprins la 9-7 şi a condus chiar cu 14-10, intrând la pauză cu un avans de trei goluri, 15-12.