CSM București a câștigat Grupa D a Ligii Campionilor la handbal feminin, după ce a trecut cu scorul de 32-24 de nemțoaicele de la Bietigheim, într-o partidă disputată în Sala Dinamo. Tot duminică, CSM și-a aflat adversarele din grupele principale ale competiției: Gyor ETO, Krim Ljubljana și Thuringer HC. Din aceeași grupă mai fac parte Vipers Kristiansand și Ferencvaros, echipe cu care "tigroaicele" au evoluat deja în grupa de calificare.

După o primă repriză destul de echilibrată, CSM s-a desprins în repriza secundă și a făcut spectacol, marcând mai multe goluri din poartă în poartă după ce Bietigheim a scos portarul pentru a avea un om în plus în atac. Chiar dacă partida a fost una fără miză, CSM fiind deja calificată în grupele principale și Bietigheim fiind deja eliminată, "tigroaicele" au tratat partida ca pe una importantă și au învins la o diferență de opt goluri.