Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe [ X ]

Protest acasă la deputatul PSD Florin Iordache. Protestatarii #rezist i-au vandalizat garajul fostului ministru. Au lipit mai multe afișe pe gardul locuinței fostului ministru și au scris tot felul de mesaje obscene.

Fostul ministru al Justiției a ieșit din garaj cu mașina și a dat nas în nas cu protestatarii.

Incidentul s-a petrecut în această dimineață, în Bragadiru, județul Ilfov. Cinci persoane de la #rezist s-au dus acasă la acesta, l-au așteptat să iasă din locuință. Înainte să iasă, protestatarii i-au scris cu spumă pe gardul din fața casei și pe garaj.

VIDEO


Comentarii

TOT NOI ".......Lupta a fost reluata între 1938 si 1945 cu mijloace specifice Statului de Drept (fiind însa temporar sistata de spânzurarea protagonistilor sai în urma farsei juridice de la Tribunalul Nürnberg)...." trasnite-ar Dumnezeu de natarau cretin, asta care esti lovit de amnezie, si ignori milioanele de mame, copii, batrani si adulti, evrei si neevrei, prajiti de vii in cuptoare de "protagonistii" judecati la Nurenberg, fiare periculoase ! Spanzurarea sefilor nazisti, a fost minima pedeapsa pt macelurile practicate de nenorocitii lu' Hitler, in Tarile cotropite.

18 noiembrie 2018 9:32

Bine, dar si în Germania modelul asta (extrajuridic) de lupta împotriva coruptiei a fost practicat (cu incontestabile succese si cu EXACT ACELEASI metode!) în intervalul 1933-1934, fiind însa curmat (brusc) prin asasinarea în detentie a initiatorului ei - lider al societatii civile de atunci (si homosexual LGBT-ORL declrarat) dl. / dna. Ernst Röhm, nu?! Ulterior, Lupta a fost reluata între 1938 si 1945 cu mijloace specifice Statului de Drept (fiind însa temporar sistata de spânzurarea protagonistilor sai în urma farsei juridice de la Tribunalul Nürnberg) si cunoaste în ultimiul timp un nou reviliment (tot în Germania) devenind, iata, si articol de export (asta pâna la viitoarea inculpare, captruare, judecare, condamnare si belire a protagonistilor ei) - nu-i asa?! Cu respect, Paulus

18 noiembrie 2018 7:50

Vasile Mircescu Nu ca n-ar merita Iordache o riposta ca asta....Asa se intampla cand politicienii se baricadeaza in "cubul lur de sticla", fac legile doar in avantajul lor si se rup total de popor si necesitatzile lui...Mai umbla si cu pistol Beretta de calibru 9 mm in torpedoul masinii de lux...Apar organizarile si actziunile extremiste....Cand ai o oligarhie politica ce pune tzara la cale la vanatorile de mistretzi si-si trag legi sa-si faca puscaria acasa in sufragerie (dar cu conturile babane ascunse in paradisuri fiscale), asta-i rezultatul....poporul se razbuna...si se poate sa ajungem si mai rau..

18 noiembrie 2018 7:48

OPINIE *REZIST* = organizatie paramilitara criminala, cu radacini in miscarea NAZISTA. In afara legii, nenorocitii astia de nazisiti resuscitati de .....stiti voi cine - ataca, distrug, ranesc, ucid, pe oricine se opune pauperizarii cetatenilor, prin politica de jaf la Bugetului Tarii, si, de instrainare a resurselor. De ce nu ataca paramilitarii rezistaci, pe firma Austriaca care, taie padurile Romaniei, si exporta lemnul romanesc pe nimic pt Tara?!

18 noiembrie 2018 7:31

Ionut TERORISTI DE ROMANIA Cum altii au teroristi care ii macelaresc, asa avem si noi teroristii nostrii care fara simt, fara judecata, cu o rautate nemaintalnita, provoaca rau oamenilor, fie ei politicieni sau simpli cetateni : Linistea noastra a celor ce traim si muncim linistiti este tulburata de scarbe , de bestii idioate, platite in criptomonede sau nu, suflete apartinand iadului si strainatatii ! Oare cand acesti nemernici isi vor primi pedepsele unele chiar capitale ???

18 noiembrie 2018 7:28

Ecce Kurrupt Ce bine că casele lui Konchita Wurst nici nu trebuie păzite de SPP și chiriașii lui nu au probleme cu fanaticii... Asta deoarece neprihănitul ecce civilizat și nu a făcut semne obscene din bananierul primordial către toți penalii inferiori, dacă le-ar fi arătat arianusul cocoțat fix în vârf sigur lucrurile ar sta altfel...

18 noiembrie 2018 0:20

Iftode Constantin Mai precis recomand #REZISTENTA + EURO-felatzia! În acest scop e imperios necesara 1) depistarea unei EURO-poollli capabile sa ejaculeze fonduri "europene" si 2) sugerea ei pâna la atingerea limitei capacitatii de "absorbtie"!

17 noiembrie 2018 23:36

Maricel Amarie Da' daca vin la mine sa-mi mazgaleasca garaju', atunci îm bag EURO-poolla în el de "respect" si trag cu fumigene în derbedei pâna îi ia' aia cu salvarea.

17 noiembrie 2018 23:32

#REZIST! - Haideti sa iesim cu totii în chilotzi, la metrou si sa-i terorizam pe cui nu ne place noua de moaca lui si pe familia lui (traditional-normala) - pe model comportamental EURO-terorist patent "Antifa"! Avem ocaza sa demonstram astfel vocatia "europeana" a României si sa contribuim la "educatia" sexuala a micutzilor viitorilor EURO-iobagi!

17 noiembrie 2018 23:30

v "Asta da lupta politica", de care este in stare #rezist sau cine o fi fost. Prin asemenea mesaje "sigur" vor cistiga alegerile. Acuma sa vedem ce masuri vor lua politistii si justitia noastra care "nu trebuie schimbata"

17 noiembrie 2018 23:18

Lute # rezist = sa moara toti !!! Spurcatii de viermi, daca sunt odihniti, distrug casa omului !!! Sa aiba parte de ,,colectiv " sau de ,,california" imutitii dracu !

17 noiembrie 2018 20:12

Lute # rezist = sa moara toti !!! Spurcatii de viermi, daca sunt odihniti, distrug casa omului !!! Sa aiba parte de ,,colectiv " sau de ,,california" imutitii dracu !

17 noiembrie 2018 20:11