Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe [ X ]

Traian Băsescu a declarat, la România Tv, că afirmaţiile premierului Viorica Dăncilă, care a spus că e dezamăgită de raportul MCV, se înscriu în aria dilentantismului, precizând că Bruxelles o să-i răspundă "rămâi mămică suverană, dar nu ne mai căuta".

"Tot ce fac Dragnea, Tăriceanu, Dăncilă este diletantism. Diletantism a fost şi declaraţia doamnei Dăncilă în Parlamentul European şi cea de azi (joi - n.r.). O să spună Bruxelles <>", a afirmat fostul preşedinte, Traian Băsescu, joi seară la România TV.

Acesta a adăugat că tonul raportului MCV este o reacţie a Comisiei Europene la ţâfna politicienilor români, derajanţi de atacurile de la Bucureşti. Băsescu a precizat că este deranjat de acest ton al oficialilor europeni, nu şi de conţinutul documentului.

Integral pe Mediafax



Comentarii

Ion Georgescu 16 noiembrie 2018 20:53 Daca vorbitzi de PNL va reamintesc ca acest partid a dat familia Bratenilor care au pus umarul la crearea Romaniei Mari si care au dezvoltat tzara, Romania interbelica "Prin noi, inshine !?..." si ca tot se vorbeste de Tradarea la Romani....oare cum se numeste oferitul pe tava la tot ce-si doresc UDMR-ul numai ca Dragnea si Clanul lui Mafiot Interlop din fruntea PSD-ului sa fie la resursele tzarii...cand in Sfantu Gheorghe si Miercurea Ciuc se afiseaza steagurile maghiare si nici o institutzie a statului roman nu actzioneaza.... cand se antreneaza grupari paramilitare ale celor "64 de comitate" in Muntzii Harghitei sponsorizatzi de primari ai unor localitatzi din zona...si totul sub ochii Guvernului PSD+ALDE-ist actual....si multe exemple de tradare de tzara si neam actuale v-as mai fi dat....

17 noiembrie 2018 9:21

Domnule Ion Vasile de la 16 noiembrie 2018 17:56 Rușinea despre care vorbiți, nu se ”datorează” d-lui Dragnea ori unui alt membru si/sau simpatizant PSD. Rușinea despre care vorbiți este ”rodul” muncii altor romani, M. Macovei, C. Preda, K Iohanis, USR, PNL, PMP . Acești ”romani adevărați” lovesc în propriul popor, doar pentru a-și atinge propriile scopuri egoiste. Să nu uităm faptul că PNL are experiență în asasinarea, demnității, suveranității și independenți statului Român, aici pot să amintesc : Coaliția monstruoasă, condusă de PNL la înlăturarea Domnului Alexandru Ioan Cuza. ....... ”Partidele istorice” au fost, sunt și vor fi formate din indivizi reduși mintal, neîmpliniți, și cel mai grav TRĂDĂTORI !!!!!

16 noiembrie 2018 20:53

Ion = nume de sluga & Vasâli = nume de prost Te-ai uitat, așa de curiozitate, la cresterea economica a Romaniei? De boul de Iohannis nu-ti este rusine? Da, nazistul cu 17 dosare penale clasate de ”judecatoria de elita din Alba”. ...........

16 noiembrie 2018 20:42

Ion Vasile Vad din cititul postarilor anterioare ca Basescu a fost mai rau ca Dragnea acum...dar pe vremea lui eu n-am simtzit rushinea de a fi roman ca acum...cand Europa ne-a tras de urechi si ne-a plasat in coada natziunilor europene ...De ce ? Pentru ca un uHotz dovedit ca Dragnea si Partidul lui de Maimutze a subjugat o tzara intreaga sa se salveze de puscarie...el si altzi baroni PSD-Iisti....Asa ca dragi postaci PSD-isti sa va simtzitzi onorabili cand cineva in Europa va va intreba: De unde suntetzi ? Mie mie rushine sa spun ca-s roman....

16 noiembrie 2018 17:56

Tov. Băsescu, hai plimbă ursul că ruginește lanțul!!!

16 noiembrie 2018 17:55

Tu vorbesti? Tu băi retardatule!!!! Tu, care ti-ai data casa din Mihaileanu!!!! Tu, care ai furat flota, Tu care ai furat din buzunarele romanilor (salarii, pensii, ajutor de somaj, alocatii de crestere a copiilor in varsta de pana la doi ani). Hai SICTIRI BASESCULEANULE!

16 noiembrie 2018 17:51

dana De acord cu tine base , astia sunt niste hoti diletanti, tu esti un hot borfas.Drama acestui popor, ca sa te citez, sti tu cand ai zis, este ca acest popor a trebuit sa suporte de din2004 niste conducatori uni mai netrebnici decat alti, niste oligofreni politic pe care nu i-a interesat decat furtul din bani tarii.Ar trebui sa va urcam pe toti, dracnea ,tarticeanu, danacila si pe tine basele intr-un avion cu destinatia Tanganica, sa scapam odata de voi.

16 noiembrie 2018 17:17

Adrian Cine vorbeste... O caracuda sluga a strainilor si securistilor...... Vrei sa fii prim ministru sa mai tai niste salarii, sa mai imprumuti 20 miliarde euro si sa-i duci in off-shoruri?? Nu-ti ajunge pensia???? Ia-te de mana cu Monica Macovei- "cucuveaua" din garaj.... :):)

16 noiembrie 2018 14:27

Doru In ce tara normala, un tradator de tara ca Basescu este in libertate si isi da cu parerea?

16 noiembrie 2018 12:38

Kuminecăturile Gemene Normal că guvernul de figuranți ecce neserioși și doar se joacă de-a Eurovizionul... Nu toți românii e fomiști profesioniști să ia UE și cu gura și cu kuru pe bune cum înbuci tu la masa tăcerii cu Konchita Wurst... Linia trebuie trasă undeva măi Traian altfel toți înkurcăm kuminecăturile și nu mai știm că care îi aia tradițională și că care îi altfel...

16 noiembrie 2018 10:46

Băi Bășila, mare bandit ești, e adevărat, dar mare dăștept, nici vorbă! Mai tacă-ți fleoanca aia, spurcatule! Toate hoțiile, bădărăniile și banditismele tale le știm. N-ai putut fi împachetat și depus în fundul vreunei pușcării de mare siguranță deoarece ai și trădat la greu tot ce era mai sfânt pentru țara asta, iar pentru așa ceva ai fost protejat de Licurici și de bulangii de la Bruxelles. Iată însă că, crezându-te cel mai jmecher din galaxie, ai „palmat” și de la Licurici, culmea de la cele mai ale dracului instituții ale acestuia, CIA și FBI, fo 200 de milioane de parai, iar acuma vine socoteala si pentru tine. Esti la mâna Nutzicăi, care are acum o fetiță de crescut. Să le dea dumnezeu sănătate la amândouă, iar mămicuței, mintea de pe urmă și să te înfunde acolo unde iți este locul! In loc sa stai dracului în banca ta și să-ți vezi de belele bătrâneții și ale trecutului zburdalnic, dar plin de cele mai grele păcate, tot ieși ca păduchele în frunte ca să bagi bățul prin gard în toate cele. Prost și fudul cum ești, nu-ți dai seama că aduci sub nasul acestui popor necăjit duhoarea căcatului care ești. Du-te dracului în pustie și taci!

16 noiembrie 2018 10:29

Nicolae Tarcea Din pacate am vazut acelasi dilentatism si in perioada cand Basescu era presedinte iar Elena Udrea, Alina Bica si ceilalti isi faceau plinul, infruptandu-se din averea tarii.

16 noiembrie 2018 10:17