Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe [ X ]

Președintele Klaus Iohannis l-a criticat marți pe Liviu Dragnea pentru momentul în care a adus două valize, una cu gogoși și una cu dosare care ar avea legătură cu șeful statului, spunând că ceea ce a prezentat ieri se numește fake news, acesta fiind singurul domeniu în care progresează președintele PSD. Iohannis a mai spus că Liviu Dragnea este disperat și încearcă manevre de manipulare.

”Un infractor ajunge în fruntea statului, infractorul Dragnea s-a cocoțat în fruntea statului, progresează nu în domeniul statului de drept, progresează în domeniul fake news, ce a prezentat ieri este ceea ce se numește fake news, minciuni PSD-iste adunate pentru cele cinci campanii la care a participat în decursul anilor”, a spus Iohannis.

Acesta a mai spus că Dragnea ”este disperat” și ”încearcă manevre de manipulare”.

Integral pe Hotnews



Comentarii

Sandu Rog pe cei ce stiu saseasca sa-i traduca Dlui presedinte proverbul Romanesc HOTUL STRIGA HOTII

7 noiembrie 2018 8:55

Mircea Draghici Tragedia pentru PSD-isti este ca n-au un candidat eligibil la viitoarele alegeri prezidentziale din 2019,,,,Dragnea are doar 4 % popularitate in sondaje si asa va ramane mereu (Cine ar vota un hotz in fruntea statului cu o curvustina Prima Doamna a Romaniei ???...).Iar Madamei Firea ce era mai bine plasata vor sa-i dea in cap si sa-i rupa gatul Gasca cocotzata in fruntea Partidului de Maimutze.....Asa ca Iohannis va defila spre al 2-lea mandat chiar de-i inebuneste pe postacii ,ziaristii si sociologii PSD-isti....

7 noiembrie 2018 7:13

Florin Bilei Mai bine ati iesii cu totii (în chilotzi) la metrou, sa trageti "microdoze" pe EURO-rât & sa #REZISTATI! Ca daca se întoarce foaia si DIICOT-ul pune laba pe ECO-tâlharii care au pus laba pe notele Dvs. de plata la energie, atuncea noi (io si cu co-pushlamalele mele din MEDIA-schema intractionala "europeana" zisa si "EURO-CORUPTIA UCIDE!", n.m.) ne facem sepuku si va chemampe Dvs. sa donati sânge, ca sa ne salvati! Cu respect, FB

6 noiembrie 2018 23:45

GEORGE Stimate domnule Iohanis, ce legatura este intre dumneavoastra si poporul roman ? cel cu credinta, cel cu traditii, nu cel blestemat de soarta sa moara fara nunta, fara credinta si fara familie ! Ce egatura este intre dumneavoastra si credinta stramoseasca pur romaneasca ? Nici una !!! Atuncii , mergetyi in Iad, cu sustinatorii dvs cu tot ! AMIN !!!

6 noiembrie 2018 21:21

Lute Domnule presedinte, nu aveti si dvs un consilier care sa va indrume sa nu mai fiti asa de prost ? Mizati pe faptul ca tinerimea romana ,cea mai proasta multime din univers va va lua apararea ? Astia , adica tinerimea, usor, usor, se va maturiza , si va va trimita undeva cu smoala si jar ! Domnule Iohanis, sunteti jale si reprezentant al celor mai nenorociti romani ,

6 noiembrie 2018 21:17

JHON BOOL IOHANIS NEMERNIC

6 noiembrie 2018 21:14

demonstrant idiot De unde ai invatat nazist spurcat acest vocabular ? din educatia de la parintii tai ? de la furtul caselor fara numar ? de la idiotii care te-au votat ? Sa mori ca Hitler bestie, tu si scarantita ta de nevasta ! , Esti rusina tarii, esti reprezentantul dobitocimii romanesti care teau votat ca boii, sa ma scuze boii autentici ! Mie scarba de acest nenorocit mi-e scarba de dobitocii, care l-au votat. Blestemat sa fii hotule ! Imi doresc si nimeni nu ma poate condamna , sa te vad ars ca pe Hitler cretin spurcat !

6 noiembrie 2018 21:11

alupigus Si tu esti la fel de putregai corupt , presedinte etnic german , dusman al romanilor ,DEMISIA KWJ ! PLEACA !

6 noiembrie 2018 19:48

ion futaciosu de nasoase si de demonstranti spurcati , Ca Nesu"

6 noiembrie 2018 19:09

Ion, futaciosu Cel mai idiot sef de stat si cel mai excroc sef de tat, si cu nevasta cea mai ,,roza " la vatican. Adica o maimuta fara minte !!! Asa se intampla cand idiotii, fomistii, frustratii si cretinii ies la vot !!! Toate relele facute de acest ,,sase case" de acest ,,chiloti ro z " la Vatican, de caest zgarciog care a asteptat sa iasa presedintele prostilor, lua-i-ar dracu , sa vada Israelul si Pompeii ! Cine il mai voteaza sa ajunga la Nesu, spurcati fara minte si fara responsanbilitate !

6 noiembrie 2018 19:07

Ecce Kurrupt "Un infraktor ajunge în fruntea statului" Evident asta nu reprezintă o confesie deoarece repetentul știe că el ecce poziționat strategic la kuru statului paralel... Mai zi una alta Johannus, ecce bine să mai faci o pauză și să mai grăiești câte ceva, să șezi pe scăunelul de la masa tăcerii și să înbuci ca fomistul știe toată lumea că poți, să grăiești pe românește evident ecce mai greu, maiales cu gura plină de kkt.

6 noiembrie 2018 18:10

Viorel Gabor Dragnea este un ifractor ce s-a cocotzat in fruntea statului ca l-ai lasat si tu, Iohannis...Tzi-a venit cu proasta de Dancila ca nominalizata in functzia de Prim-Ministra si a-i acceptat-o pe loc ca te-a grabit sotzia, Madam Carmen in concediu in Tenerife...Tzi-au redus atributziunile functziei de Presedinte si nu prea te-ai opus...Tzi-a placut neimplicarea si acum vezi rezultatele...Dragnea i-tzi va suda portzile la Cotroceni si o sa "plangi " din spatele gardului...Te pui ca un Gentelmen cu un Borfas si Golan...Asa patzesti dragule, el te ataca cu maceta si tu raspunzi cu umbrela sau evantaiul...

6 noiembrie 2018 17:14

v Nu stiu cit de vinovat este Dragnea de nu-l inchide Ghiolbanis, dar Ghiolbanis este sigur vinovat de nistedovezi vazute de toata lumea la TV. Daca nu ar fi de plins, situatia in care ne-a adus Ghiolbanis, un "demn" continuator al Javrei Ordinare, de antagonizare a tarii (tineri contra batrini, lucratori la privat contra celor de la stat, etc), am putea ride de timpeniile lui Ghiolbanis. Partea proasta este ca Ghiolbanis a reusit sa pacaleasca o parte din alegatori si s-a ales pe post de presedinte, ingimfat, ranchiunos, si alte trasaturi negativede caracter.

6 noiembrie 2018 16:25

PSD, în complicitate cu ALDE și UDMR, dirijează bani publici către canale de știri și publicații transformate în instrumente de propagandă. Banii merg la Antena 3 & Trustul Intact, la RTV, la DC News, prin contractele încheiate de firmele lui Chirieac, către alte șmecherii online ca Luju, inventate anume să arunce pe piață știri false, informații distorsionate sau să abată agenda media spre subiecte irelevante. Înregistrat pe ascuns într-o ședință, vicepreședintele PSD, Adrian Țuțuianu, li se plângea confraților dâmbovițeni că „la Antena 3 n-am mai putut să ieşim, că s-au plătit două milioane de euro.Oricât s-a zburlit Antena 3 amenințându-l pe Țuțuianu cu justiția, este bine-cunoscut sistemul de corupție prin care Trustul Intact al condamnatului Dan Voiculescu a devenit măciuca preferată a infractorilor de la putere. B. Armanca.

6 noiembrie 2018 15:33

Comentariul celui ce a postat primul este teribil de exact, la obiect si 100% adevarat! Imparatul e in curul gol si cu putzica stearpa la vedere! As adauga doar faptul ca prin modul grobian in care a fost indepartat procurorul general Tiberiu Nitzu si a fost adus slugoiul stupid de taica Lazar s-a urmarit si scoaterea cumplitei crime de la Colectiv din atentia procuraturii statuluii, iar prin aceasta si a opiniei publice. A fost o ticalosie fara margini sa provoace o asemena tragedie doar pentru a-si vedea "gubiernul sau" cu ochii, dar si de a provoca o sciziune profunda intre generatiile de romani prin recurgerea la propaganda sorosista, care sub pretextul luptei anticoruptie, in principiu justa si necesara, a urmarit cu totul alte scopuri si anume slabirea statului roman si distrugerea constintei nationale si a coeziunii poporului roman. Aceasta pentru ca un popor dezbinat asigura cucerirea usoara si distrugerea rapida a unei tari. Cand il vad pe Iohannis ca isi duce mana cat o lopata la inima atunci cand se intoneaza imnul national, eu am deja impresia ca pe mormantul meu, dar si al tarii, se plimba gastele. Si sunt cu atat mai nefericit incat l-am si votat, crezand ca va merge pe linia regelui Ferdinand, marele Intregitor de tara! Aiurea, am votat un tradator, un hotz si un cretin!!!

6 noiembrie 2018 15:26

Dana = trompeta #rezistaci Păi băi fetița, în afara de realitate, digi24 și rise project, mai citești și/sau urmărești ceva? Tu nu poți gândi cu mintea ta? Uitate, nu la alte posturi TV, la sentințele de achitare, uitate la sentințele date la CEDO, unde ”faimoasa justiție” lăudata de Johannis este pusă la pământ. Când Johannis a văzut că este încolțit de prostiile lui Lazar, a ordonat celor de la SRI si DNA să scoată ”petarda” cu valiza, pentru a distrage atenția.

6 noiembrie 2018 14:39

Dana Nu l-am votat pe Johanis, am votat psd-ul si pe Ponta, dar, nu pot sa nu vad ca psd-ul a luat-o pe aratura si ca dragnea este un demn urmas al lui basescu. Orice am zice de neamt, orice am face, trebuie sa recunoastem ca nu poate fi comparat cu magariile pe care le-a facut dragnea. Asta se vede ca este mai cizelat mai cu bun simt care a imprumutat moliciunea ardelenilor , pe cand dragnea este un smecheras de telreorman care ne-a aburit cu tot felul de minciuni, care ia mituit cu salarii babane pe toti , parlamentari presedinti si vicepres de cj ,prefecti, primari, consilieri, ministri chiar si pe opozanti numai sa il lase in pace sa-si faca el afacerile nestingherit.Omul are apucaturi dictatoriale la fel ca profesorul sau basescu. A ajuns sa fie urat chiar si de neamurile lui din Teleorman.

6 noiembrie 2018 14:29

În realitate! Jegul și NAZISTUL de Gheolbanis a văzut că este ”dat în gât” de Lazăr, a ordonat SRI si DNA să scoata acea aberatie cu valiza. Pentru toti romanii, cerebrali, este clar că Kklaus ”o arde cu părul în ochi”.

6 noiembrie 2018 14:27

Dar tu, tu băi nazist împuțit! Despre tine ce putem să înțelegem?! Tu, vânzător de copii! Tu falsificator de acte! Tu cel ce ai omorât romani, pentru a avea guvernul tău! Tu, cel ce ești capabil de toate grozăviile posibile și imposibile! Tu cel ce minți, fără să clipești! Băi Iohannis, tu te-ai uitat, măcar odată, în oglinda sufletului tău? Băi Iohannis, fă un pas în spate și/sau în lateral și privește la tine ...... o să vezi că te vei speria. În afara de case, bani și dumeții ... ce iubești tu cu adevărat?! Tu, ai venit să ne prezinți ”factura și/sau nota de plată” pentru faptul că armata română a întors armele împotriva strămoșilor tăi NAZIȘTI !!!!!!!!

6 noiembrie 2018 14:16

1- Un dosar penal de toată frumusețea și premise pentru o suspendare, chiar pentru o arestare Pe lîngă „guvernul meu“, Iohannis a vrut și „procurorul meu“!, Fără acordul președintelui Iohannis (sau fără ordinul lui!), operațiunea de clătinare și debarcare a procurorului general Nițu nu ar fi fost derulată. Jurnalistul tragem concluzia de aici că asta înseamnă că Iohannis avea un interes să scape de respectivul procuror general și să recompenseze un om care a prestat în dosarul său cel mai delicat (succesiunea Grupului Etnic German – FDGR). Mai mult o asemenea influență (implicare sau chiar ordonare) într-o astfel de operațiune ar avea un caracter penal. ”Dacă debarcarea procurorului general al României ar fi probată cu un ordin al președintelui și cu interesele sale legate de afacerile cu casele de la Sibiu (personale sau ale FDGR), am avea un dosar penal de toată frumusețea și premise pentru o suspendare, chiar pentru o arestare ulterioară. Scandalul provocat de ministrul Tudorel Toader exact asta dezvăluie: închiderea dosarelor penale rezultate din plîngerile ANI și ale lui Marius Albin Marinescu. Cele două dosare aflate în gestiuni diferite s-au întors la Alba Iulia și au fost comasate spre a se reîntoarce la Parchetul General și clasate la pachet. În aria de competență a lui Augustin Lazăr (județele Sibiu, Alba, Hunedoara) s-au produs și conflictul de interese sesizat de ANI (Primăria Sibiu – FDGR) și sentința în procesul nedesfășurat de constatare a succesoralului Grupului Etnic German pentru FDGR, cu Klaus Iohannis președinte.

6 noiembrie 2018 14:08

2- Un dosar penal de toată frumusețea și premise pentru o suspendare, chiar pentru o arestare A fost promovat Augustin Lazăr pentru contribuția la închiderea dosarelor președintelui Iohannis și pentru a păstra în mormânt un subiect care doare și astăzi? Cine ar fi trebuit să întrebe și să ancheteze FDGR-ul despre următoarea prevedere din Statutul său: „Art. 6 – FDGR este succesorul de drept al tuturor instituţiilor şi organizaţiilor ale minorităţii germane, care au fost desfiinţate prin constrângere“? Nu cumva Augustin Lazăr era responsabil cu cercetarea existenței unei „asociații de utilitate publică“, succesoare a „tuturor instituțiilor și organizațiilor ale minorității germane, care au fost desființate prin constrîngere“? Adică interzise! Adică Grupul Etnic German. Adică succesorul FDGR! Adică în România, pe raza de competență a lui Augustin Lazăr, funcționa o asociație de interes public care, prin statut, își propusese succesoratul asupra bunurilor aparținând unei organizații fasciste interzise prin Decret Regal propus de Consiliul de Miniștri (1944) și prin Convenția de armistițiu de la sfârșitul celui de-al Doilea Război Mondial? Un procuror mai vigilent și cu mai mult profesionalism ar fi putut deschide un dosar prin care un asemenea paragraf să fie radiat din Statutul FDGR sau organizația respectivă să fie desființată prin sentință judecătorească. Augustin Lazăr, nu!

6 noiembrie 2018 14:08

3- Un dosar penal de toată frumusețea și premise pentru o suspendare, chiar pentru o arestare De aici vine căderea lui Tiberiu Nițu, la al cărui final regizat trebuie să fi pus umărul toată echipa de la Sibiu – Alba Iulia. Asta explică și ascensiunea fulminantă a unui mediocru procuror de provincie care a hămăit zgomotos în apărarea Binomului și a președintelui Iohannis și explică perfect de ce s-a opus oricărei modificări de competențe în ce privește castrarea de atribuții. Lătrăii de serviciu ai Binomului și ai reprezentantului lor de protocol (Klaus Iohannis) rezumă dezvăluirea lui Tudorel Toader la coincidența de nume a celui care a semnat ordonanța de clasare (Cristian Lazăr), dându-l astfel și mai rău de gol pe șeful lor de la Cotroceni. Nu l-a recompensat doar pe Augustin Lazăr, ci și pe Cristian Lazăr, cel care și-a pus semnătura pe placa de mormînt a unui dosar (casele de la Sibiu și moștenirea Grupului Etnic German) care poate reînvia și astăzi. Și care îl face pe Klaus Iohannis să viseze urît!”.

6 noiembrie 2018 14:07