Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe [ X ]

Câteva zeci de pensionari se află în faţa ÎCCJ, pentru a-l susţine pe liderul PSD, Liviu Dragnea, care are termen în dosarul angajărilor fictive, în care a fost condamnat la 3 ani şi 6 luni de închisoare în primă instanţă. Aceştia au discuţii contradictorii cu câţiva protestatari Rezist.

Câteva zeci de pensionari se află, la ora transmiterii ştirii, în faţa instanţei supreme, pentru a-şi arăta susţinerea faţă de Liviu Dragnea. Liderul PSD încă nu s-a prezentat la termenul de luni în dosarul angajărilor fictive. Tot în faţa instituţiei se află şi câţiva protestatari Rezist, care au intrat în discuţii contradictorii cu pensionarii.

Integral pe Mediafax



Comentarii

Ecce Kurrupt Ah, titlul articolului analiștilor de la gazeta Arianus Macht Frei are o eroare de grefă, rezistenții tineri cu franjuri frumoși la curcubeuri au scandat Să plece Dracului. Ceilalți prezenți, evident pensionari expirați cu chiloți de tablă au scandat Să plece la Cotroceni... Aveți grijă ce scriituri preluați la ziare.ro să nu vă faceți de kkt...

6 noiembrie 2018 1:21

v Cei care sint contra pensionarilor, uita ca tara asta a fost construita de acesti pensionari. Acesti care scriu contra pensionarilor, uita ca ei sint facuti de oamenii care acum sint pensionari. Multi dintre tinerii de azi vor ajunge si ei pensionari daca da Dumnezeu. Fiecare cauta sa-si sustina niste drepturi si persoane, dar este foarte regretabil pt cei care ii condamna pe pensionari (care pot fi si parintii lor) aceasta atitudine, deoarece trecerea timpului este implacabila si trece pt toata lumea, inclusiv pt ei

5 noiembrie 2018 16:41

Mo baiat imbatranit in rele, n-o sa-mi pierd timpul sa caut acum postarea ta cu "nostrii". Ti-am semnalat-o si-atuncea, dar cu delicatete, incercand sa-ti spun ca se poate intampla oricui. De altel, iti pot reprosa multe, dar apreciez faptul ca te straduiesti sa scrii corect gramatical, uneori si cursiv din punct de vedere stilistic, mai ales cand nu te ineci de indignare si iti rezervi timp pentru o elaborare ingrijita. In ce preiveste cuvantul "analfabet" nu a fost doar omisiune lui a initial, ci si amestecarea literelor intre ele. A iesit un amuzant "nalafabet". Se intampla si asta multor oameni cu o buna cultura, sa fim sanatosi cu totii. Nici nu as fi invocat asa ceva, daca n-ai avea obiceiul sa scoti ochii altora cu mici greseli care iti pot scapa si tie.

5 noiembrie 2018 15:32

Mo, si inca ceva. Eu nu sunt DOG! Chiar si-asa, lui Dog i-a scapat un i in plus in cuvantul "luati-ii" (asa cum ti-a scapat si tie in "nostrii"), dar l-a scris corect pe "bagati-i", ceea ce inseamna ca la celalalt cuvant a fost o eroare dactilo, si nu un semn de analfabetism. Crezi ca in asta sta cultura ta? Sa vezi paiul din ochii altora, dar nu si barna din ochii tai? Sarman om marunt, negru in cerul gurii, iar in cap, in loc de cultura, varza de Bruxelles. Ca tot esti tu european de 14 mii de stele!

5 noiembrie 2018 15:12

PS Nu te da banatean, ca nu esti..... mai degraba, cel putin dupa comportament, apartii natiei care are cuvantul mo.

5 noiembrie 2018 15:09

@5 noiembrie 2018 14:55 Analfabetule sa stii ca nostri se scrie intotdeauna cu un i. Probabil ai aflat si tu acum si te-ai mirat.......Cat priveste nalfabet, numai unul ca tine nu pricepe ca batand rapid la tastatura iti mai scapa cate o litera. In rest, ramai asa cum esti......

5 noiembrie 2018 15:05

Da, mo, asta de scrii romane fluviu pe aici, d'aia ies #rezistacii de muncsc zi de zi in strada! Cu pensiile macar se tine pasul cu inflatia si ROBORUL lui Mugurica cel sarac, pe care tare il fuce grija mosiei lui de la Dragasani si de conturile personale, dar si mai tare il fuce sa toarne inflatie in pensii si salarii prin politici monetare bine chibzuite! Era mai bine cu taierile viguroase ale lui Basescu?! Si vezi ca mai alaltaieri scriai "nostri" cu doi de i, iar ieri, in loc de analfabet scriai nalafabet. Vezi-ti de prostia si de obsesiile tale, ca nu esti decat un ins marginit si ofticos. Mai pe scurt, un dobitoc!

5 noiembrie 2018 14:55

PS2 Cred ca pensionarii care-l sustin pe Dracnea sunt aia cu pensii speciale. Orice om normal isi pune intrebarea:cum mai rezista acest individ sa conduca tara ajutat de un alt HOT, numit Valcov? Simplu! Tara este condusa de politicieni prin intermediul unei OLIGARHII CLIENTELARE, iar acestia din urama au beneficii: pensii si salarii nesimtite. Dracnea zice ca asta-i statul paralel. Va dati seama ca individul ( si alti politicieni) bat din gura impotriva OLIGARHIEI CLIENTELARE sau macar a unei parti (SRI, SPP, Procurori) fara a ataca de fel privilegiile acestora, asa cum a incercat Boc (fara a bate din gura degeaba cum o fac astia). Sunt peste 140.000 de pensii speciale : armata, politie, jandarmerie SRI, SIE, alte servicii secrete, judecatori, procurori, parlamentari, conducatori ai administratiei locale (primari ). La acestia mai adaugati aproape dublul acelorasi categorii, dar in activitate. Prin urmare Romania este condusa de o OLIGARHIE CLIENTELARA care numara aproximativ 400 000 de persoane. La acestea mai adaugati membrii familiilor si veti ajunge usor la 1 000 000 (UN MILION) de membri ai OLIGARHIEI ROMANESTI. Pentru astia muncesc aia de se supara si ies in strada. Credeti ca numai eu gandesc asa? Credeti ca nu sunt si altii si mai destepti decat mine? Si, eu nu ies in strada!!!

5 noiembrie 2018 14:26

PS Dupa 2020 pensionarii o sa beleasca sula, mai ales daca-i voteaza pe astia.Probabil va exploda inflatia!!! Pana in septembrie 2020 VPP ramane 1265 de lei, adica o crestere ZERO pentru primele noua luni ale anului 2020. In noiembrie vor fi alegerile. Morcovul din fata magarului. Ne votati, veti primi pensii marite. Asta se chiama SANTAJ.

5 noiembrie 2018 13:38

@magarului si analfabetului de mai jos :v si altele Un idiot a postat azi de patru ori. Sa nu te infurii pe acest individ si sa-l trimiti de unde a venit? Mai dobitocule, tu habar n-ai cum sunt mintiti pensionarii. In timp ce salariile unor indivizi ( culmea din sistemul paralel, cum ii zice Dracnea), s-au dublat sa vezi magarule ce s-a intamplat cu pensiile. Tu n-ai mama? N-ai tata?

5 noiembrie 2018 13:31

@magarului si analfabetului de mai jos :v si altele Mai analfabetule, zilnic apari aici tu si numai tu. Pe tine cine te plateste? Iar ai comis-o . Inveti cate ceva, asa din cand in cand, cand iti fac eu observatii. Ia uite: ""luati-ii pe sus, si bagati-i in dube....." Mai ai de invatat! S'acum sa vezi analfabetule, cum au crescut pensiile in ultimii doi ani (de la alegeri). La inceputul anului 2017 Valoarea Punctului de pensie era 917 lei. A crescut din iulie 2017 la 1000 de lei, adica pentru 6 luni. Daca stii putina aritmetica, ceea ce ma indoiesc din moment ce nu stii limba romana, ai afla ca este o crestere de 4,5 % in timp ce inflatia medie anuala a fost 3,5%. A crescut nivelul de trai!!!! Ura!!!!!!. Sa vedem ce e in 2018.Punctul de pensie la inceputul anului era 1000. Din iulie 2018 a fost marit la 1100, tot doar pentru 6 luni. Asta-i jmecheria!!! Cu aceeasi matematica elementara da o crestere anuala de 5%, in timp ce inflatia este de peste 5%. Mai pune la socoteala, imbecilule, ca produsele alimentare s-au scumpit cu peste 8%, in timp ce bunurile de larg consum : frigidere, masini de spalat, aragaze tv, automobile etc au batut pasul pe loc sau au crescut putin. Pensionarul tocmai de prima categorie are nevoie, nu de cea de-a doua. Ura !!!! Cat au crescut pensiile? Ziceau imbecilii ca tine ca cu 10%.Ce va fi in 2019? Iata prostovane . La inceputul anului P. de Pensie va fi 1100, iar din septembrie 2019 va fi 1265. Repetand calculul ( tu trebuie sa repeti scoala), tinand cont ca doar din septembrie se face marirea, adica o jmecherie de HOTI gen Valcov si Dragnea, cresterea reprezinta 3,75%. URA!!!! ln timp ce inflatia nu se stie cat va fi. E bataie de joc pentru pensionari, care nu se pun sa faca calcule, doar simt ca nu mai pot cumpara cu noua pensie ce puteau cu vechea pensie.

5 noiembrie 2018 13:30

Moi Io i-as intreba macar atat: ma dragalasilor drogangii, dar rucsacurile de uinde le-ati primitara in dotare? De la SRI, ori de la SPP? Ca prea au o tenta cazona!

5 noiembrie 2018 10:37

Mo, pensionerii, ca pensionerii, poate nu au alta treaba pe acasa, dar #rezistacii nu lucra pe nicaieri?! Ori asta e giobul lor de baza? In acest caz cine-i plateste? Oare doar nea Georgica Soros, ori mai sunt conectati si la ceva bugete oculte, pentru care a facut Iohannis record mondial de sarit cu curul in sus?!

5 noiembrie 2018 10:31

DOG Lepadaturile de rezistaci, au primit autorizatie de la PMB, sa zbiere in sleahta, pe strazi ?! Aloo! Jandarmeria, luati-ii pe sus, si bagati-i in dube cu gratii, pe drogatii astia.

5 noiembrie 2018 10:09

Ce discutii, ba #rezistacilor?! Scoteti-va la lumina boxurile din dotare si cataroaiele din rucsacuri si treceti dracului la treaba! Treceti-i Prutul in suturi, poate si Nistrul, tu-le muma-n cur de pensionari, ca, daca apucau sa puna in aplicare planurile pentru transporturi ale lui Ceausescu, aveam si noi acum o retea de autostrazi ca in Germania. Goniti-i in Rusia, sa faca autostrazile lui Putin, ca Rusia-i enorma, vor avea acolo de lucru toata viata, nu sa le platim noi penzii!

5 noiembrie 2018 9:52