Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe [ X ]

Parchetul General a început urmărirea penală în rem în cazul familei Iohannis pentru cei 320.000 de euro încasați prin administrarea casei din Sibiu, a chiriei, casă pierdută definitiv în instanță.

Sesizarea penală a fost făcută, în 9 mai 2018, de jurnalistul Răzvan Savaliuc, de la Lumea Justiției.

"Vorbim despre o anchetă a procurorilor de la Parchetul General. Aceștia au început urmărirea penală în rem pentru toate faptele care au fost sesizate: abuz în serviciu, spălare de bani, fals, dar și grup infracțional organizat", a explicat Berta Popescu. senior-editor Antena 3.


Comentarii

Doru Acest penal de NAZIST imputit, este un GUNOI !!!!

12 octombrie 2018 21:28

Mircea Draghici Oricum ar fi Iohannis ar bate la viitoarele alegeri prezidentziale orice candidat PSD-ist "de-l zvantura"... ca sa citez pe unul de-al lor.... Pai se compara mogaldanul de Dragnea, inculpat condamnat de doua ori ce traieste in amantlac cu juna blondina de 25 de ani dupa ce si-a parasit familia traditzionala, zic, se compara cu Iohannis ???....Iohannis este un tip cizelat, educat, inteligent, calculat, elegant, sportiv, cunoscator si vorbitor foarte bun de mai multe limbi straine, se misca foarte bine in prezentza celorlaltzi presedintzi de state straine si este agreat de mai marii lumii....Comparatzi aceste caracterizari cu Madam Dancila, Prim-ministra PSD-ista ce are inradacinat deja in popor apelativul de "Analfabeta"...

12 octombrie 2018 11:28

Nenorocitii astia de la Lumea Justitiei prostesc lumea Si-au ales un nume si un domeniu de presa care te duce cu gandul la impartialitate. Cand colo ei sunt trup si suflet alaturi de tonomatele pro-PSDiste de la Antena 3. Adicatelea Dragnea le-a poruncit sa deschida actiunea in justitie contra lui Johannis, iar LuJu s-a executat. Ce te faci insa cand se termina banii de la PSD?!

12 octombrie 2018 8:53

mircea niste penali Iohannis Klus si Iohannis Georgeta ,niste penali care se dau dupa imunitate,cum se face ca numai ciorditori notorii ajung in functii de inalta demnitate.Noroc ca Iohannis nu are imunitate in fata poporului,care nu-l vor mai vota.Dupa cum este scris in constitutie presedinte are imunitate pentru declaratii politice,nu si pentru ce a facut anterior,ciordeala mare neica la fel ca Basescu,cirdeli case,tranzactii dubioase,la Basescu Flota,ALRO,Siderurgia...etc si la Iohannis -defrisarile

12 octombrie 2018 8:17

mircea niste penali Iohannis Klus si Iohannis Georgeta ,niste penali care se dau dupa imunitate,cum se face ca numai ciorditori notorii ajung in functii de inalta demnitate.Noroc ca Iohannis nu are imunitate in fata poporului,care nu-l vor mai vota.Dupa cum este scris in constitutie presedinte are imunitate pentru declaratii politice,nu si pentru ce a facut anterior,ciordeala mare neica la fel ca Basescu,cirdeli case,tranzactii dubioase,la Basescu Flota,ALRO,Siderurgia...etc si la Iohannis -defrisarile

12 octombrie 2018 8:17

mircea niste penali Iohannis Klus si Iohannis Georgeta ,niste penali care se dau dupa imunitate,cum se face ca numai ciorditori notorii ajung in functii de inalta demnitate.Noroc ca Iohannis nu are imunitate in fata poporului,care nu-l vor mai vota.Dupa cum este scris in constitutie presedinte are imunitate pentru declaratii politice,nu si pentru ce a facut anterior,ciordeala mare neica la fel ca Basescu,cirdeli case,tranzactii dubioase,la Basescu Flota,ALRO,Siderurgia...etc si la Iohannis -defrisarile

12 octombrie 2018 8:17

Pute Hai ca acum avem numai penali in frunte,brava natiune !!

12 octombrie 2018 7:14

Ecce Homo Asta este definiția neprihănirii. Când te bagi într-o casă pe ușa din dos cu acte false de moștenitor, casa devine a ta. Euro justiția de la CEDO poate confirma acest fapt, acolo ei se pricepe la drepturile omului nu ca maimuțele sistemului nostru judiciar.

12 octombrie 2018 1:14

#REZIST! Bine, dar noi totusi vom continua sa sugen EURO-poolla, sa tragem pe EURO-rât, sa "luptam" împotriva coruptiei, sa iesim în EURO-chiloti la metrou si sa donam copiii Dvs. la EURO-bulangii LGBT-ORL!

11 octombrie 2018 21:47