Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe [ X ]

Secţia pentru procurori a Consiliului Superior al Magistraturii a avizat negativ, luni, propunerea ministrului Justiţiei, Tudorel Toader, de numire a Adinei Florea ca procuror şef al Direcţiei Naţionale Anticorupţie. "În şedinţa din data de 8 octombrie, Secţia pentru procurori a Consiliului Superior al Magistraturii, cu majoritate, a avizat negativ propunerea ministrului Justiţiei de numire în funcţia de procuror şef al Direcţiei Naţionale Anticorupţie a doamnei Adina Florea, procuror la Parchetul de pe lângă Tribunalul Constanţa", precizează CSM, într-un comunicat transmis AGERPRES.

Integral pe Agerpres



Comentarii

v Ah, cat imi place s-o sug in stil sovietic!

9 octombrie 2018 7:49

@Viorel Gabor Aha, deci madam Florea, care are rădacini PSD, va fi partizană de stânga și va face nedreptăți cât cuprinde. Păi nedreptâți, aberații juridice și erori criminale cât cuprinde au fost deja produse de Koveși, dar de pe partea calaltă! Acuma ce facem? În loc să o condamnăm la pușcaărie, sau măcar la oprobiul public, pe Koveși pentru niște cazuri de noaptea minții în ale justiției, vezi unitatea de elită de la Ploiești, ca să nu fac un pomelnic exhaustiv al abuzurilor, îi luăm gâtul lui madam Florea numai pentru tupeul de a fi candidat fără a fi agreată în prealabil de Iohannis și de porkurorii din CSM, care își ronțăie „cozonacul” tocmai mulțumită celor două „zeițe” ale INjustiției românești, Koveși și Monica Macovei?!

8 octombrie 2018 20:51

Gicu Sa speram ca si avizul presedintelui Iohanis, este tot negativ!

8 octombrie 2018 16:22

Viorel Gabor Cum poate sa fie neutru un procuror pentru Sefia DNA-ului cand Madam Florea a trait in ideologia PSD-ista a lui ta-su, vechi activist si Consilier de pe vremea lui Mazare-Constantinescu si acum sub influentza lui Stroe Felix...Pai prima miscare daca v-a ajunge in fruntea DNA-ului va fi distrugerea dosarelor lui Dragnea si eliminarea procurorilor ce au cercetat aceste dosare...

8 octombrie 2018 15:27

@8 octombrie 2018 14:57 Mai kakat de la 8 octombrie 2018 14:51 si 8 octombrie 2018 14:57 inca n-ati inteles nici acum dupa Referendum ca tara s-a schimbat de la alegeri? Va doresc sa fiti spulberati din viata politica.Voi vreti procurori care sa inchida ochii la furturile voastre. Oare n-ati constatat ca nici cu Kovesi n-a mers bine justitia si nu din cauza procurorilor. Justitia nu o fac numai procurorii. Ei aduc doar dovezi impreuna cu politia judiciara, iar judecatorii judeca. Avocatii apara. Din pacate ANAF nu urmareste recuperarea pagubelor. Voi HOTILOR va bucurati.

8 octombrie 2018 15:11

Avizul e consultativ Asa ca statul discretionar al lui Dragnea Erdogan a mai facut un pas.

8 octombrie 2018 15:00

Păi și evreul Genrikh Yagoda, creatorul gulagurilor bolșevice era procuror! Pe Yagoda l-ar fi înscăunat la DNA cretinii din CSM cu spume de entuziasm!

8 octombrie 2018 14:57

Porkurorii tot porkurori! Ei văd în numirea la șefia DNA a unui alt tip de procuror decât Koveși drept un atentat la statutul de Dumnezeu pe Pământ al porkurorilor.

8 octombrie 2018 14:51

milu Nimeni nu se astepta la un aviz pozitiv de la sectia de procurori . Un referendum magistrati si procurori 2 lucruri diferite .

8 octombrie 2018 14:13