Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe [ X ]

Curtea Constituţională a respins, marţi, sesizarea preşedintelui Klaus Iohannis asupra modificărilor aduse Legii 303/2004 privind statutul judecătorilor şi procurorilor.

Legea urmează să ajungă la președintele Klaus Iohannis, care are la dispoziţie zece zile pentru a o promulga.

Legea 303/2004 face parte din pachetul celor trei legi ale Justiției, care au fost modificate de PSD, ALDE și UDMR.

Deputatul Steluţa Cătăniciu, vicepreşedinte al ALDE, susţine că preşedintele Klaus Iohannis a luptat împotriva poporului român.

„A fost o luptă pe care românii nu o pot înțelege. Președintele a luptat împotriva poporului român, împotriva intrării în vigoare a legilor care stopau abuzurile”, a spus Steluţa Cătăniciu, marți seară, la Antena 3.


Comentarii

Mirceo, raspandesti minciuni, probabil primesti si tu ceva banutzi pentru asa ceva. Dar ce sa faci, asa-i romanul ... inainte cu securitatea, acum, cand nu mai e in forma cunoscuta, isi pune nesimtirea si marsavia in serviciul celor care ii mai dau din cand in cand cate-un folos cat de mic. Deci: n-a predat la sc. primara, a terminat o facultate in ro, asa ca are un titlu macar cum il are Viorica, iar daca ai dovezi cu promovarile si cu furatul, adu-le la iveala - daca nu taci. Atacuri la persoana sunt josnice, dar daca doar atata poti, asta e! Rusine!

27 septembrie 2018 12:51

mircea proasta alegere a facut securitate cu acest idiot de care radeau copii scolii unde preda,scoala primara,un profesor care nu are nici un titlu stiintific,promovarli lui se datoreaza tov colonel Lazurca si tov Onorius.El ceteste greu,vorbeste si mai greu si gandeste foarte greu,dar sparleste cu o viteza mai mare decat viteza luminii

26 septembrie 2018 15:36

mircea proasta alegere a facut securitate cu acest idiot de care radeau copii scolii unde preda,scoala primara,un profesor care nu are nici un titlu stiintific,promovarli lui se datoreaza tov colonel Lazurca si tov Onorius.El ceteste greu,vorbeste si mai greu si gandeste foarte greu,dar sparleste cu o viteza mai mare decat viteza luminii

26 septembrie 2018 15:36

mircea proasta alegere a facut securitate cu acest idiot de care radeau copii scolii unde preda,scoala primara,un profesor care nu are nici un titlu stiintific,promovarli lui se datoreaza tov colonel Lazurca si tov Onorius.El ceteste greu,vorbeste si mai greu si gandeste foarte greu,dar sparleste cu o viteza mai mare decat viteza luminii

26 septembrie 2018 15:36

Ratza Daca ne gandim bine, de la el ni se trag toate ... inchipuiti-va, ce bunastare si fericire ar fi fost, daca in locul lui ar fi castigat ... oare cine a fost concurrentul lui atunci, ca imi scapa momentan? Asa deci: in locul unui dusman de neam si tara, neortodox, fara copii, agent strain, mamaligar, arivist razbunator etc. am fi avut un roman mandru, cu copii, ortodox de mama focului s.a.m.d. - deci contrariul Sasalaului. Va inchipuiti, ce am pierdut noi in toti anii astia??? Si chiar nu se gasesc niste decemviri, nicadori etc. ca in vreurile de glorie maxima a istoriei noastre? Rusine, "buni" romani! :-)

26 septembrie 2018 13:07

remember E sas, nu e german.

26 septembrie 2018 12:59

Gicu @@alupigus si v...@@.... Daca sunteti platiti de PSD, este scuzabil cu ce postati....O faceti sa traiti si voi mai bine, chiar daca-i din "pupat in cur".... Daca asa ganditi, este grav, fiindca prostia este o boala grea si greu de vindecat. Incercati cu o internare la un spital de nebuni!

26 septembrie 2018 11:49

Traian Unii zic ca ar fi ofiter STASI acoperit...... Cine mai stie???? Cert e ca am luat plasa cu neamtzu'......... E un mamaligar si jumatate.... Inca nu a reusit sa-si prezinte Proiectul de Tara.......

26 septembrie 2018 11:04

v Nu este o noutate stirea, nici ca Ghiolbanis este arivist si foarte razbunator, ci faptul ca a fost votat de Romani si mai sint inca Romani, care-i apreciaza "inactivitatea", excursiile pe banii statului, huzurul, si faptul ca a dezbinat societatea

25 septembrie 2018 23:51

alupigus PRESEDINTELE DE ETNIE GERMANA TOTDEAUNA A FOST UN DUSMAN INRAIT AL ROMANILOR , SIBIENII STIU ASTA ! JOS JOHANNIS CEL TRADATOR !

25 septembrie 2018 22:46