Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe [ X ]

Situație tensionată deasupra Mării Negre! Şase bombardiere ruseşti au fost interceptate de avioane de vânătoare britanice care au decolat din România şi care securizează spaţiul aerian al NATO. Anunțul a fost făcut în cadrul unui comunicat difuzat de Royal Air Force (RAF).

Aparatele de tip Eurofighter Typhoon au decolat luni dimineaţa de la baza aeriană Mihail Kogălniceanu (sud-est) ” în răspuns la prezenţa a şase bombardiere tip Sukhoi Su-24 Fencer care se aflau în apropierea spaţiului aerian al NATO, deasupra Mării Negre”, se arată în comunicat. Bombardierele ruseşti s-au îndreptat apoi spre Crimeea, a menţionat sursa citată.

Integral pe Evenimentul Zilei



Comentarii

mos Teaca Pe noi ne "apara" ...altii ! Ca noi nu avem in dotare decat lopeti de infanterie !

16 august 2018 18:32

fiul lui Carmen Dan V-as fute-n cur.

16 august 2018 14:26

Probo "Geanina tu est mai dancila decat vanghelie"-trebuie sa recunoastem ca afirmatia comparativa este aproape o capodopera ! Mult umor si intepatura .Felicitari !

16 august 2018 12:22

Geanina da tu esti mai dancila decat vanghelie !!! Daca nu erau americanii si tarile UE, Romania era de mult un fel de Belarus, Diaspora nu mai avea acces in tara, iar Dragnea nu mai ajungea sa spere ca ajunge presedinte.

16 august 2018 11:42

Geanina Nu ne ataca nimeni, dormiti linistiti... Ieri era doar stirea ca avioanele rusesti erau doar deasupra Marii Negre... Azi deja ne ataca..... Singurele avioane care vor bombarda Romania vor fi cele ale NATO...... Daca nu le dam resursele si vrem sa mai incasam si redevente.....

16 august 2018 11:14

Ion Grigore Prostia cea mare este ca s-a scos serviciu militar obligatoriu si orice fel de instruire a tinerilor pentru apararea tzarii...ca nu avem conducatori competentzi, se gandesc doar la privilegiile lor cat mai mari.... ca incompetentza si amatorismul sta cu Guvernul la masa....Ca avem un Ministru de Razboi, etnograf-bibliotecar caruia i-i vorbeste gura fara sa gandeasca (vezi povestea rachetelor balistice)....Si de cand s-au descoperit gazele naturale la mare adancime a apei in dreptul la Neptun, aceste raiduri de intimidare sunt si vor fi tot mai dese...Ca doar n-o fi deacord rusii sa se alimenteze Europa si cu gaze romanesti....Rusinos este ca Aviatzia Militara Romana este degeaba neavand avioane de vanatoare moderne si suficiente si ne lasam apararea spatziului aerian pe mana altora...

16 august 2018 8:04

Adrian Sodomit Nastase, membru in aristocratia masoneriei As da o muie. E vreun postac PSD prin zona?

16 august 2018 7:33

taranul roman Ne place , nu ne place, istoria se repeta, precum se invarteste Pamantul ! Si daca ne uitam in jur, ce vedem ? O Ungarie aliata cu Rusia,prin activitatea ireprosabila alui Orban, O Bulgarie aliata cu Rusia, de aceea presedintele bulgar i-a dat si nuie Lui Iohanis cu creearea unei flote pe Marea Neagra , spunand ca oameni se plimba pe plaja sa se recreeze, , nu sa vada nave de razboi, O Serbie si tari ex-iugoslave, care inca isi plang mortii dupa raidurile criminalilor internationali- americanii jegosi, din anii "90, o Moldova si o Ucraina, care la un pocnit de degete se ,,fac" toti rusi ! dar, avem si o Turcie foarte puternica economic si militar si care se ia la tranta cu arogantii americani. Pai, Turcia, Rusia, Ungaria, Bulgaria, fosta Iugoslavie , si ce s-or mai gasi sunt de neglijat ? -Rusia este tinuta , inca , in sah de Germania, pentru ca asta din urma le furnizeaza inalta tehnologie pentru Siberia in exploatarea terenurilor petrolifere, in schimbul gazelor putin mai ieftine la schimb ! Deci, in 6-8 ore vorbim cu ,,spasiba " si problema este ca sufera tot poporul, in loc sa sufere numai tradatorii, si americanofilii, Eu sa locuiesc, la deveselu, nu prea mi-as tine copiii pe acolo si nici nu as putea dormi dus, ca niciodata nu se stie ! Doamne Fereste sa nu ajungem ca in toamna lui 1916, cand Bucurestiul era impartit in 4 zone de stapanire. Oricum, cei ce azi demonstreaza si toti spionii din servicii si institutii statale ar trebuie sa isi asume responsabilitatea ,,la o adica " nu cum afacut DIA cand l-au tradat pe Ceausescu ! Altii, cum pot trai, de pe langa noi, cu stat puternic, cu relatii puternice cu NATO si UE dar si cu Rusia ? si noi nu ? pentru ca suntem idioti !

15 august 2018 19:38

Vasile te ataca ma-ta si te bate cu slapu pana te pisi pe tine daca mai scrii clickbaituri jegoase!

15 august 2018 18:11