Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe [ X ]

Update: Klaus Iohannis intervine în scandalul şefiei Jandarmeriei. Numirea lui Sebastian Cucoş depinde de rezultatul anchetelor care vizează violenţele de vineri seară şi modul în care a acţionat Jandarmeria, a anunţat în urmă cu puţin timp Palatul Cotroceni.

Știre inițială: Klaus Iohannis dinamitează Jandarmeria Română. Mai exact, interimatul lui Sebastian Cucoș în fruntea instituţiei se termină mâine.

Ministrul a trimis la Cotroceni documentele prin care Cucoș era numit definitiv pentru această funcție de două săptămâni, dar preşedintele nu a semnat documentul.

Sebastian Cucoș a avut deja două interimate la șefia Jandarmeriei de câte șase luni, iar potrivit legii el nu mai poate beneficia de un al treilea interimat. Drept pentru care ministrul de Interne a cerut CSAT numirea în funcție. Până în acest moment, CSAT-ul nu și-a dat avizul cu privire la numire a lui Sebastian Cucoș.


Comentarii

@ 15 august 2018 14:20 Măi Griș, de unde pula calului i-ai găsit pe ăia, ba bolșevici, ba fasciști? Pe Dragnea văd că l-ai făcut boier, feudal, deci tu ești adept al capitalismului? Culmea! Iohannis șef de bolșevici? Presupun că după perechea de buci pe care o porți cu mândrie utecistă pe proprii umeri, Iohannis e bolșevic și el? Tu ce ești nene? Stalinist sau leninist? Sărmane amărât speriat și fără minte!

15 august 2018 19:26

v Era "normal" ca Ghiolbanis sa nu-l accepte pe Cucos la sefia jandarmeriei, dupa ce ia zadarnicit actiunea de cucerire prin forta a Guvernului

15 august 2018 16:37

Cris Dragnea = șef de feudali, Johannis = șef de bolșevici, Cioloș = șef de fasciști! Cineva tot va fi pupat în trei litere!

15 august 2018 14:20

Sandu BRAVO STIMATI JANDARMI.Comportament de institutie cu oameni care APARA STATUL Dar ati reusit sa-l suparati pe seful anarhistilor care prin constitutie ar trebui sa aiba alt rol. V-a spus clar ca trebuia sa actionati DEFENSIV, sa fugiti si sa-i lasati oamenilor lui liber drumul spre ocuparea sediului guvernului,sa-si instaleze maimutele lui la guvernare. ESTE NEGRU DE SUPARARE

15 august 2018 8:36

Durere mare! Șeful jăndarilor este, pur si simplu un băiat Gigea. Frumos și deștept, mânca-l-ar mama! Ar fi extraordinar chiar și ca președinte al țării, pe lângă care Bolovannis ar arăta ca o jucărie stricată!!! Vorbește scurt, cu miez, inteligent și cu un zâmbet discret în colțul gurii. Dar cel mai mult mi-a plăcut cum le-a dat cu flit maimuțelor purtătoare de microfon, obraznice, închipuite și muite prin toate găurile. Stiu bine cu ce se mănăncă meseria asta, apreciez la superlativ fetele și băieții care mai și gândesc înainte de a arunca cu întrebări standard, de o sclipitoare stupiditate, dar observ cu stupoare cum crește turma de vițici și gâsculițe ce slobod rafale de întrebări inepte, fie că se adresează unui borfaș oarecare sau unui cetațean cu debaraua plină de lumină și sclipiri de diamant mental! Modelul lor este Mălin Bot și mister Gargară-Tolontan, mașinăria de bruiaj a noii Securitâti imberbe, lăsate moștenire de lunganul Coldea piticului azi de serviciu!

15 august 2018 5:17

antena 3 de cacat jale mare la cacati de la antena 3 ,lingau Penalilor Psd si a infractorului Dragnea numai poate fii sef la brutele de la Jadarmerie,,,,

14 august 2018 23:07

Puscariasul Dragnea sa il fut in gura de sluga Psd-ista pe acest jeg Cocos ,,nu a avut bunul simt sa raspunda la intrebarile ziaristilor exact cum a facut curva secretara asa a facut si el,,lasa ca maine infractorul il face secretar de stat langa curva secretara.

14 august 2018 22:13

gaozar boshevic depistat: 20:11, 19:53

14 august 2018 21:20

heterosexual educat depistat 21:05

14 august 2018 21:19

Un miner binevoitor N-am ce să-i fac actualului interimar de la Jandarmerie, dacă el s-a executat conform ordinelor primite și a mai făcut o mineriadă, de data asta o mineriadă a jandarmilor fără ortacii lui Miron Cozma.

14 august 2018 21:05

Lute care o sa va .... Puneti sef la jandarmeri pe Augustin lazar, ca are fata de om integru, nu de taran tractorist ! Adjunct puneti pe domnul Kovesi, pardon pe doamna kovesi, cu fata ei ,, feminina" Apropo, spurcatii din piata au aprobare ? Cica sa ai nevasta, care nu gateste, nu spala, nu are grija de copii. Sta ca idioata si cerseste. Si mai este si a dracu nasoasa ! Sa ai tata, demonstrant , adica sa nu faca nimic ca argatii lui Cioaba, si sa strige pana crapa ficatii. Adica, daca il intaba bastarzii acasa, : ,,Tu ce produci tata, de aici de pe masa si de aici din casa ?" El, spurcaciunea tradatoare raspunde : ,,vezi la tv ce produc " !!! Pentru astia nu e lege ? Nu vede presedintele, CSM, parchetul general si spurcata , nenorocita, inutila si bestia de presa ? Sacrificam, oameni ai legii penntru niste spurcati, fomisti, frustrati si romani nenorociti care iti fac scarba prin strainatate !

14 august 2018 20:11

X Iote-a dracu coincidenta, chiar cand s-a terminat balamucul din Piata Victoriei, fix atunci, s-a terminat si cantatul cucosului! A dracului fatalitate! Ca sa vezi, dom'le ce-i si cu viata asta! Ce mai, destinul! Nu e altceva decat destinul/ soarta! Lupta omul prin tari straine, ia decoratii cu roaba (de nu mai are unde le pune, le-a aruncat in podul blocului) si acum dupa cateva "aere" date in piata la troc cu bolovani din caldaram, hop, nu mai e sef! Da, potriveala, fatalitate, nimereala, fix! Na, cucosule, mai serveste patria, mai crede in juramantul de credinta, mai fa dreptate! Cand v-am mai zis eu ca politia asta post '89 e Pristanda-ul intruchipat, nu m-ati crezut, ati zis ca ploua afara! Nea Caragiale, ce ti-a venit, bre, sa ne faci piesa aia cu politicieni de doi lei si cu politia-unealta? Aoleu, ce-ti trebuie acum... sa te bata popa cu busuiocul pe "deal"...

14 august 2018 19:53

Brad Bitt Păi să fie numit țucălar șef la cabinetul ministrului de interne Carmen Dan, unde poate lua ore de curs de secretară, dar și de montator de microfoane. Punct!

14 august 2018 19:52