Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe [ X ]

Colonelul Cătălin-Răzvan Paraschiv, „măcelarul” îmbrăcat în alb din Piața Victoriei, cel care îi coordona pe jandarmi în timpul intervenției brutale, e plătit regeşte. În declaraţia de avere din anul 2017, bărbatul care a dat ordine dure în faţa Guvernului, avea un venit anual de 93.735 de lei. Un calcul simplu arată că lunar ofiţerul încasează în jur de 8.000 de lei.

Pe site-ul instituției Jandarmeriei au fost eliminate din dreptul colonelului Cătălin Răzvan Rădulescu toate detaliile privind CV-ul său, declarația de avere și declarația de interese. După acest scandal, informaţiile au început să fie actualizate cu repeziciune. 

Ultimele informații datează din luna mai a anului 2017 și le-am găsit pe portalul declaratii.integritate.eu. 

Conform datelor publicate, colonelul Cătălin-Răzvan Paraschiv era încadrat la UM 0465 București și la finalul anului trecut a câștigat un salariu de 93.735 de mii de lei. 

Integral pe Click!



Comentarii

Ion Georgescu Daca se demonstreaza si sunt martori care au vazut ca se lansau cartuse cu gaze lacrimogene de pe blocul inalt de langa Piatza Victoria inspe copiii, batranii si femeile ce fugeau din fatza hoardelor Jandarmeriei si exista acesta pozitzie si-n Planul de Lupta elaborat dinainte inseaman ca totul masacrul a fost premeditat si hotarat dinainte...ca tragatorii de acolo s-au deplasat din timp...La razboiul adevarat se fac astfel de tactici....Asta m-a ingrozit...si faptul ca-i vedeam la televizor pe Jandarmi lovind cu pulanul numai spre cap si gazand din apropriere direct in fatza protestatarilor, unii femei si batrani...voi va datzi seama ca jandarmii au fost pregatitzi temeinic psihic si moral sa faca asta in prezilele mitingului de protest...Cine a scris acest mesaj este absolvent de Academie Tactica Militara, cea bucuresteana si nu e ageamiu...

14 august 2018 11:29

eu bagumi'as pulanmata colonele vine si randu tau

13 august 2018 22:36

@13 august 2018 15:35 va dati seama ce oameni suntde partea psd? Astia sunt oameni? Prevfera sa dispara statul roman decat sa ajunga altii la putere in locul psd!!!! Mi nemernicilor. Voi trebuie sa pieriti. Noi vrem un stat ca orice stat normal. Banii sa fie cheltuiti pentru SANATATE si INVATAMANT nu pentru pulane, spreiuri, scuturi si tot arsenalul din Jandarmeria romana. Pe cine apara JANDARMERIA??? Rusine sa va fie!!! Pe indivizii acestia ca cel de la 13 august 2018 15:35 ? VA VENI ZIUA SCADENTEI PENTRU VOI o greseala mai mare nici ca putea TAMPITUL DE DRACNEA. Si asa si-a pus Diaspora impotriva sa . Acum si-a pus si familiile ramase intara!

13 august 2018 18:22

Vasile Mircescu Cei aflatzi in fata televizoarelor, ca sa nu zic de protestatari, cei din diaspora si neamurile lor...sa nu uitatzi seara zilei de 10 August 2018 cand s-au dat gaze'n bot si pulane peste cap fara discernamant si cand ve-tzi mai merge la vot in viitor sa nu mai alegetzi niciodata aceasta Gasca (Clan Politic Mafiot ) PSD...Va tras-o Iliescu PSDR-istu cu Mineriada, acum v-a tras-o alt infractor (condamnat la 3,5 ani de inchisoare in prima instantza dupa alta finala de 2 ani cu suspendare), PSD-istul Dragnea cu Jandarmeriada...Votand acest Clan ve-tzi mai avea parte si de ale Jandarmeriade ori, cine stie?.., Razboi Civil....

13 august 2018 16:34

moarte #rezistacilor!!!!!!!! va veni si ziua scadentei!!!!!!!!!! Prefer sa dispara statul roman, decat sa-i las pe retardatii de #rezistati in pace !!!!

13 august 2018 15:35

MOARTE PUPINCURISTILOR IONAHISTI si MOARTE #REZISTACILOR !!!!!!!!!!!!!

13 august 2018 15:33

Moarte Psd-ului Asa Harabagiu jeg imputit de moldovean te plateste bine infractorul Dragnea sa manipulez aici pe net pat ca nu iti pot pune poza aici dar iti fac cunoscut nr de tel sa iti ureaza oameni numai de bine 0040/744435926

13 august 2018 14:24

Ionescu Victor Domnilor Procurori Militari, nu trebuie cercetatzi individual bestiile care au improscat manifestatziile cu gaze lacrimogene si i-a lovit in cap cu pulanul ...trebuie investigatzi si facute Dosare Penale celor ce au dat ordine din birouri...retzeaua telefonica infaptuita adhoc...Coloneii din teren, apoi Madama Prefect (din Gasca Pandele - Firea), apoi Madama Carmen Dan, Ministra de Interne si...ultimul pe lista, cu voia dumneavoastra, Dragnea "El Lidero Maximo", comanditorul acestui masacru cu 520 de ranitzi, infractorul condamnat la 3,5 ani de inchisoare in prima instantza dupa cea definitiva de 2 ani cu suspendare...Aceasta Bestie infractoare care este in stare sa arunce Romania in aer numai sa scape el de puscarie...Chiar am ajuns noi, poporul roman, mereu batut, jignit, maltratat de totzi schizofrenicii aflatzi in functzii decizionale temporar...fara ca ei sa nu raspunda de ordinile si dispozitziile date...Chiar in tzara asta poporul, noi prostimea si pulimea, nu ne mai apara nimeni ?!?....Si de aceea pleaca totzi din tzara in lume...dar uite si cand te intorci i-tzi dau unii cu gaze'n bot si pulane peste cap...Domnilor Procurori Militari, dar cum politzia cand foloseste arma trag la picioare prima data...dar bestiile astea pretoriene loveau numai la cap...nu cred ca asta-i procedura in regulamentele lor...daca or avea si regulamente...

13 august 2018 14:20

Natasa Bine le-a facut... Sa stea acasa!

13 august 2018 13:39

Gaspar Lasati ca si Mircea Dinescu- dizidentul din Damaroaia-a incasat 8000 de euro de luna de la Stelian Tanase la Realitatea TV si acum are emisiune de mare bucatar pe TVR, tot pe bugetul Statului, in masura in care e multimilionar in euro.... E unul din baietii aia cu pulovere din stududioul TVR, din seara "Revolutiei"..... Prima dragoste nu se uita, nu???? Fidelitate maxima....

13 august 2018 13:38

Doru Colonelul respectiv isi merita cu prisosinta cei 8000 de lei deoarece isi pune viata in pericol. In schimb procurorii care iau 8000-10.000 lei DOAR PENTRU DETASARE pe langa salariile imense, si fac dosare politice distrugand vieti si familii, nu va deranjeaza????

13 august 2018 13:33

Ionut Felicitari colonelului pentru interventia CORECTA SI LEGALA a jandarmilor! Jos ANARHIA!

13 august 2018 13:29

vvv 8000 de lei ca sa-i pazesti sutele de milioane de euro a lui dragnea! e si prost!

13 august 2018 13:05

alupigus Bravo lui , a actionat corect si profesionist impotriva hoardelor johannisto-securistoide care doreau o lovitura de Stat , la ordinul malacului KWJ !

13 august 2018 10:34