Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe [ X ]

Istoria se repetă. La infinit. 21 decembrie 1989: protest, scandări, români nemulţumiţi. Răspunsul autorităţilor, tunuri cu apă, lacrimogene, trasoare, muniţie de război trasă de la şold. Foc, rafale, lume alergând, organe urmărindu-i pe români pe străzile adiacente. Oameni morţi, oameni răniţi.

Februarie 2012: miting de protest paşnic, scandări, români nemulţumiţi, grup de instigatori (numai galerii?!), dale scoase din placajul treptelor din faţa Teatrului Naţional, aruncate spre jandarmi. Gaze lacrimogene. Intervenţie în forţă a ”ţestoaselor”, violenţă, foc, vitrine sparte. Oameni răniţi.

Integral pe Gândul



Comentarii

Primul PUPINCURIST al Romaniei este boul de IOHANIS Bai kkt NAZIST CE ESTI TU, MARȘ AFARA DIN TARA MEA !!!!!!!!!!!!!!!!!!

13 august 2018 15:39

Sa-i pupati in Ms_DOS pe JANDARMI!!!!! RESPECT JANDARMERIA ROMANA!!!!!! FELICITARI JANDARMERIA ROMANA!!!!!!

13 august 2018 15:37

Vasile Mircescu Cei aflatzi in fata televizoarelor, ca sa nu zic de protestantzi, cei din diaspora si neamurile lor...sa nu uitatzi seara zilei de 10 August 2018 cand s-au dat gaze'n bot si pulane peste cap fara discernamant si cand ve-tzi mai merge la vot in viitor sa nu mai alegetzi niciodata aceasta Gasca (Clan Politic Mafiot ) PSD...Va tras-o Iliescu PSDR-istu cu Mineriada, acum v-a tras-o alt infractor (condamnat la 3,5 ani de inchisoare in prima instantza dupa alta finala de 2 ani cu suspendare), PSD-istul Dragnea cu Jandarmeriada...Votand acest Clan ve-tzi mai avea parte si de ale Jandarmeriade ori, cine stie?.., Razboi Civil....

13 august 2018 15:30

vio alupigus oglinda !

13 august 2018 12:02

pedelistul ...liberal "Cetatenii" aia manifestau NEAUTORIZAT !!! Tot ei i-au atacat pe jandarmii, in "incercarea" de lovitura de stat - recte ocuparea cladirii Guvernului ! Jandarmeria a actionat conform Legii !

13 august 2018 10:48

Nae Stan Patitul daa, sa tina pulanul la tine in gura, sluga ce esti.

13 august 2018 9:26

Stan Pățitul Bravo JANDARMERIA ! Nu vă lăsați influențați de toți borfașii și toate curvele. Aplicați LEGEA ! Dacă nu stau acasă - să respecte legea , dacă se bagă în troacă- să suporte consecințele. Țara are nevoie de pace și liniște socială. Țineți mâna pe pulan.

13 august 2018 8:59

Marian PULICA-SULTĂNOIU Pâna una-alta, ca sa nu se mai repete istoria la infinit, propun ca jandarmii sa fie dotati cu spray-uri cu OZON si cu pulverizatoare CHANEL !

13 august 2018 6:10

Marian PULICA-SULTĂNOIU Mi-as dori mai multa ... DIVERSITATE - ia sa intram odata si noi în "europa" - sa bubuie si la noi pe la metrou, prin gari, la aeroport si prin piete - sa vina si la noi (alde) Jüncker (si restu' EURO-group-ului infractional, n.m.) sa se plimbe la brat, în semn de "solidaritate", cu moace botoase si sa iasa lumea sa puna ursuleti, lumânari si flori la gard... Cu respect, MP-S

13 august 2018 6:07

Un grup politic restrans, afectat de paranoia propriei propagande, conduce Romania. Solutia este demararea urgenta a unei anchete parlamentare. Vor iesi la lumina ordine si comportamente aberante, irationale. Va iesi la iveala cum un grup restrans de politicieni, condus de Liviu Dragnea, nu mai are niciun contact cu realitatea. Iar regulile democratiei nu iau in calcul ipoteza tiranului nebun. Se va vedea ca paranoia propagandistica, dupa aceste incidente, va afecta si mai mult gruparea Dragnea, in forme patologice.” DESKREPORT

12 august 2018 22:13

alupigus Ce istorie se repeta bai cretinule ? Vrei anarhie ? Vrei continuarea domniei imberbului de KWJ si a securistoizilor ? Evident ca si imbecilul de teleorman va fi dat la o parte , dar nu se poate permite sa fie acceptate asemenea manifestari! Ce-ai fi vrut sultanoiule de kkt , sa se uite jandarmii la bagabonti cum vandalizeaza , sa darame guvernul! Mi-e scarba de tine javra !

12 august 2018 21:16

eu jandarmerie de kkt spalata pe creier de interlopii din teleorman, scursurile neamului, ghiolbani fara educatie, bestii luate la gramada dupa strada si pus ghioaga in gheare........sa le trag muiepsd huoooooooo