Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe [ X ]

Chiar dacă ne aflăm în plină vară, bulgărele de zăpadă a început să se rostogolească şi să devină din ce în ce mai mare în drumul său către Palatul Victoria şi către sediul PSD din Kiseleff, nr. 10.

Decăderea PSD a început atunci când partidul, la adăpostul unei majorităţi confortabile, s-a apucat să modifice legile Justiţiei noaptea, ca hoţul.

PSD nu a înţeles niciodată cât de importantă este relaţia cu cancelariile occidentale, ori dacă a înţeles nu a ştiut să se apropie de acestea.

PSD nu a priceput care este adevărata forţă a reţelelor de socializare, considerând că prezenţa sa permanenentă la cele două-trei televiziuni de casă este suficientă.

PSD a căscat şi mai multe prăpastia dintre bugetari şi angajaţii din sistemul privat. PSD a tot luat din banii făcuţi de privaţi şi a tot pus în traista bugetarilor, spre nemulţumirea celor cărora muncesc până la curge sânge din nas pentru a putea câştiga cât câştigă un frecător de mentă angajat pe pile la primărie ori la minister.

Integral pe Cotidianul



Comentarii

X Hai, ca ati pierdut timpul degeaba in Piata Victoriei! Cred ca v-ati luat muia inapoi, nu? De fapt, voi cereati sa va dea PSD muie... n-am inteles? Stiti cum face un copil mic.... oauuuu.... papaaaa....!!!

15 august 2018 4:14

alupigus PLEACA JOHANNIS , NIMENI NU TE MAI VREA , ESTI O RUSINE ! DEZBINATORUL ROMANILOR , DU-TE ACASA LA CARMEN , APOI LA... BRUTARIE !!!

12 august 2018 10:16

alupigus TOATE NENOROCIRILE PE CARE LE TRAIM ACUM SE DATOREAZA PRESEDINTELUI DEMENT , AVID DE PUTERE , TRADATOR , HOT DE CASE , KLAUS WERNER JOHANNIS !

12 august 2018 10:13

gica ,contra Mamaliga nu explodeaza decat daca este amorsata de Marele Licurici S-a cerut o "proba"de dotare a politiei ,rezultatul a fost bun urmeaza marea debarcare !

12 august 2018 4:34

Sorin Avraam Die Fahne hoch / Die Reihen fest geschlossen / Avraam marschiert / im ruhig festem Schritt / Kammraden die PSD und ALDE erschossen / Marscher'n im Geiste / In unsern Reihen mit!

12 august 2018 0:24

zustinem pizideu! https://www.youtube.com/watch?v=6mlFygNwP5k&feature=youtu.be

11 august 2018 18:04

Dr.Houoooooooo PSD + ALDE au castigat alegerile in 2016 ! Asa ca vor pastra guvernarea pana la final - in 2020, indiferent ... cat de tare "zbiara la aer" , ca sasu` care si-a dat cu tesla-n coaie, niste ...renegati de toti romanii ! Inclusiv de diaspora !!! !!!

11 august 2018 16:54

SIKTIR PSD nu va pleca prin Lovitura de Stat data de scursorile societatii ! PSD a fost votat majoritar cf. Constitutiei, si va ramane la guvernare, pana la viitoarele scrutinuri. Guverneaza partidul votat majoritar. Iar, tu, scribalau de doi bani gauriti - Iuda care-i vinzi pe romani, si-ti vinzi Tara, lovite-ar bordura in scafarlie !

11 august 2018 13:50

Lucian56 Ar fi un scenariu care se repeta si este in avantajul PSD. Concret au tot dat majorari salariale si alte derpturi din bani imprumutati iar acum fiind la fundul sacului se vor da la o parte sa se reaseze balanta financiara a statului de altii (posibili tehnocrati). Vor reveni in forta la alegerile din 2020 si vor castiga la pas din nou pe fondul nemultumirilor care vor aparea datorita unor masuri restrictive. Si tot asa... in jos.

11 august 2018 13:17

nuie micolicea la protest codrin stefanescu a trimis si prietenii care l-au aparat pe dragnea http://www.aktual24.ro/cine-sunt-interlopii-aparat-pe-liviu-dragnea-la-proces-codrin-stefanescu-recunoaste-ca-el-i-a-adus-video/

11 august 2018 13:14

Sorin Avraam: sa moara Rashela (curva de mama, n.m.) ca "meciul s-a jucat"! Sa-ntzepenesc io si cu puradeii mei (cu capu' vârât în gaura, în Zidul Jelaniei, n.m.) daca nu, baga-mi-as "bulgarele de zapada" în rostogolire! Cu respect,SA (die Sturmabteilungen, n.m.)

11 august 2018 13:00

zustinem pizideu! marea problema a psd-ului este ca s-a lasat incalecat de o gasca de borfasi oportunisti care sunt in stare de orice pentru a-si pastra privilegiile. psd nu mai este un partid politic, a devenit un monstru asasin. asemenea tactici sunt copiate de la maestrii trotki si hitler hitler. aduci cativa tovarasi de nadejde sa arunce cu pietre si jandarii recationeaza impotriva multimii pasnice iar agitatorii, minune minunata, dispar fara nici o urma.

11 august 2018 12:59

Stan Pățitul În mintea unora apropierea de cancelariile occidentale înseamnă autovinderea ca sclavi ! De unde diasporă ? Vecinul meu spune că a fost contactat la Dormunt si instigat să meargă la manifestație. Cred că doar cca 20% - expirați, frustați, neîmpliniți și nefu..te, au venit dinafară. Dintre ăștia, 90% oricum veneau pt că în august se cam închid toate în Vest. Restul au fost protestatari de profesie, manipulați, o parte din manipulatori și cei cu certificate de PROST. Puneți mâna pe pulan jandarmilor. PS Jandarmul sau polițistul bătut să fie dat afară. Nu face față funcției.

11 august 2018 12:51

ASTA E TOT CE VĂ OFERĂ ORGANIZAȚIA CRIMINALĂ PSD-ALDE! ASTA E ADEVĂRATA FAȚĂ A REGIMULUI DICTATORULUI DRAGNEA! ȘOC, SÂNGE ȘI GROAZĂ! 1989-PCR. 1990-FSN. 2018-PSD. ACEIAȘI CRIMINALI! Guvernul PSDragnea imprumuta lunar peste 500 milioane € , pentru a completa plata salariilor si pensiilor nesimtite ale parlamentarilor si aparatorilor lor.

11 august 2018 12:12

Doru Jurnalist de rahat, lingator de clante straine, putred pana in maduva oaselor! Datorita celor ca tine, tradatori de tara, s-au intamplat nenorocirile de la mitingul de aseara. Gunoi spurcat.

11 august 2018 11:52

alupigus Dar cine pizda ma-ti esti tu bai autor de cacat sa stabilesti verdicte ? Ordinea de drept se stabileste in alegeri idiotule ! Castigati-le si e-n regula bagabontule anarhist , nu stabileste ma-ta cine pleaca si cine vine !

11 august 2018 11:31

analistu` perfect Daca PSD , din zgarcenie , nu-si "pune la punct" reteaua de pe net, la urmatoarele alegeri, indiferent de cat de sigur e ca va castiga, se...inseala !!!

11 august 2018 10:57

Ca o complectare Bine, bine, toate bune si adevarate, dar de sobolanul Tariceanu nimic, nimic ?

11 august 2018 10:40