Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe [ X ]

Un nou protest este anunţat, pe Facebook, pentru sâmbătă, de la ora 18.00, în Piaţa Victoriei, evenimentul fiind intitulat ”Nu plecăm până nu plecaţi!”

”PSD-ALDE a arătat aseară că legitimitatea lor se impune prin violenţă asupra cetăţenilor. Pentru că vrem să ne exprimăm liber, pentru că vrem să fim auziţi şi pentru că vrem să rămânem liberi, ne vedem din nou în Piaţa Victoriei. Nu ne intimidaţi, nu ne este frică, puterea suntem noi! Plecaţi până nu omorâţi pe cineva!”, scriu organizatorii evenimentului.

Integral pe Jurnalul Național



Comentarii

v Cei cca 100 de mii manifestanti din piata Victoriei reprezinta cca, 0,5% dintre alegatori, punind si pe cei din celelalte orase putem sa spunem ca au fost in intreaga tara cca 1% dintre alegatori. Oare pt acesti 1% trebuie schimbat guvernulales democratic? Ghiolbanis, nu ai reusit sa creezi destula "emotie" sa-ti instalezi "guvernul tau", dar continua cu destabilizarea tarii, antagonizarea populatiei, numai pt vanitatea ta. Inca nu a fost nici un mort, doar raniti, trebuie sa insisti. Acuma nu ti-amai ramas decit Lazar si poate altii sa te sustina, cam putini. Cu astia nu o sa ai mare cistig de cauza. Poate te ajuta iarasi Merkeloaia.

12 august 2018 16:44

Ionescu Victor @alupigus....sau "sugipula''...depinde de unde citesti...Nu dragule, eu am vrut ca jandarmii sa-l apere pe Dragnea, infractor dovedit si condamnat la 3,5 ani de inchisoare cu executare in prima instantza dupa ce mai are o condamnare la 2 ani cu suspendare...ca tot a lasat tzara la cheremul pestei porcine africane dar el cu fi-su si-au vandut 10 000 de porci inainte sa lovesca Pandemia....Sa-l apere pe Dragnea ca tot si-a tras Insula Belina cu lac piscicol in parohia sa....Dragi Jandarmi, aparatzi-l pe Valcov Consilier al primei-ministre, condamnat la 8 ani cu executare in prima instantza ca a ridicat paraindaratul cand era primar la Slatina la nesimtzitul nivel de 20% din contracte....Aparatzi-o pe Madama Dancila, "Proasta satului in fruntea statului"....ca ne-a facut de ras prin toate depalsarile in strainatate...ca si-a pus palma-n cur si aplecat in concediu taman cand a lovit pandemia de pesta porcina africana peste jumate de tzara...Aparatzi-i pe totzi incultzii Guvenantzi si Parlamentari PSD+ALDE-isti ca au schigiut justitzia si-i calaresc pe procurori....Aparatzi-i sa se umple de Spagi si Paraindarate....

11 august 2018 17:54

E limpede ca lumina zilei, măi oameni buni! Era normal ca să fie agitatori trimiși de PSD care să fie violenți, e ceea ce s-a întâmplat și-n P-ța Universității cu puțin timp înainte de prima mineriadă a lui Iliescu, atunci miliția sub comanda generalului Diamandescu a incendiat autobuzele tocmai pentru a se ajunge la înnecarea în sânge, morți, bâte, ciomege și târnăcoape a manifestației pașnice contra neo-comunismului și pentru lustrație. Exemplul e foarte relevant, iar el s-a mai întâmplat și cu ocazia celorlalte mineriade ale președintelui minerilor, Ion Ilici Iliescu. Morala? Păi s-au găsit țapii ispășitori, Miron Cozma a făcut ani buni de temniță ca recunoștință din partea lui Iliescu, laolaltă cu câțiva ortaci extrem de violenți surprinși cu mutrele pe camerele de luat vederi ale operatorilor TV. Sărmanii care au murit la mineriade n-au fost nici măcar respectați, iar răzbunați deloc. Oare de ce la mitingul organizat și obligatoriu al PSD de acum câtva timp, NU au existat agitatori? Păi actuala Opoziție NU are așa ceva, nici ca metodă de lucru, dar nici de facto. Păi mămăligile din cadrul jandarmeriei NU au fost în stare să izoleze pe acele câteva bande de agitatori și să mai și prindă dintre ei? Există imagini filmate cu acei indivizi, de ce NU îi prinde nimeni? Simplu! E ordin de zi pe unitate de la ministrul de interne PSD să nu fie prinși acei agitatori. MUIE PSD!

11 august 2018 17:11

suie perban nicolaie codin a facut treaba buna trimitandu-si prietenii care l-au aparat si pe liviu http://www.aktual24.ro/cine-sunt-interlopii-aparat-pe-liviu-dragnea-la-proces-codrin-stefanescu-recunoaste-ca-el-i-a-adus-video/

11 august 2018 13:21

Stan Pățitul Șo pe ei și pe mama lor ! Să țină minte că țara nu progresează cu nebuni, frustați, curve și alții asemenea. Jandarmeria să-și facă treaba. Instigatorii gen Iohanis, Barna, Mandolină, Bretonata și ceilalți trebuie trași la răspundere pentru destabilizarea țării, pentru instigare la comiterea de infracțiuni. Iar mass media ticăloșită care nu mai are alte subiecte decât să scuipe Ordinea de drept ar trebui eliminată. Măcar noi, ceilalți , să nu-i mai băgăm în seamă.

11 august 2018 12:59

alupigus Ionescu Victor , zi sa moara ma-ta daca n-ai fi vrut mult sange , hoardele johannisto-securiste navalind in sediul guvernului , anarhie totala si... malacanis sa-si puna ... guvernul meu ! JURA-TE !

11 august 2018 12:40

Ion Georgescu Domnilor Diasporezi, de ce sa mai trimitetzi banii (valuta forte) in tzara cu care sa se "unga" industria si comertzul, sa se pastreze stabilitatea monedei natzionale ???...De ce ???...Ca au zis unii ca doar in folos propriu atzi facut-o...ca v-atzi facut case si atzi luat mobilier...Dar incultzii economic nu stiu...ca atunci cand cumperi ciment, fabricile de ciment au cerere si angazeaza muncitori care muncitori din Romania sunt platitzi din banii vostrii...sau cand cumparatzi mobila firmele producatoare platesc taxe si impozite la stat...si uite asa ajung jandarmii care va gazeaza azi sa fie platitzi si din banii vostrii...si ajung infractori din fruntea tzarii ca Dragnea, Valcov si altzi Baroni PSD-isti sa fie platitzi si din banii vostrii...ASA CA DRAGI DIASPOREZI, DE CE SA MAI TRIMITETZI BANI IN TZARA ...ca sa fitzi jignitzi si gazatzi...Nici concediile sa nu le mai facetzi in tzara...de ce patronii de hoteluri si restaurante, cameristele, bucatarii, ospatarii si altzi romani sa fie platitzi si din banii vostrii...daca politica PSD-ista va ignora si injoseste facetzi si voi la fel...

11 august 2018 12:27

Ionut Vrem sa vedem cum se va aplica legea in cazul huliganilor de la mitingul de aseara! Primaria Bucuresti nu ar trebui sa mai dea nici o autorizare de miting fara sa fie cunoscuti initiatorii care sa-si asume mitingul. Pana cand o tara intreaga mai suporta bataia de joc a unor huligani? Chiar nu pot fi identificati si pusi la punct?Politia si jandarmeria sa-si faca treaba pentru care ii platim.

11 august 2018 12:01

zustinem pizideu! un plan bine pus la punct de catre zdragnea si borfasii lui. se infiltreaza cativa tovarasi de nadejde in multime, se arunca cu pietre in jandarmi si iacata gata scenariul pentru interventie in forta. Partidul Sclavilor lui Dragnea isi intende tentaculele asupra Romaniei intr-o imbratisare de moarte. sunt dispusi sa mearga pana la eliminarea fizica a oponentilor PSD = NSDAP

11 august 2018 11:59

Ionescu Victor Draga "Garda Pretoriana" PSD-ista (Jandarmeria Romana), inarmatzi-va pana-n dintzi cu arne UZI cu glontz pe tzeava si nu-i lasatzi pe DIASPOREZI sa jigneasca pe infractorii din fruntea tzarii: Dragnea, Valcov si altzi Baroni PSD-isti condamnatzi si plini de dosare de coruptzie, aparatzi prostii din Guvernul Dancila cu sangele vostru....facetzi-i pe Generalii si Coloneii vostri mandri si sa fie beneficiarii unor avansari la exceptzional si cresteri de Pensiilor Speciale....sa le acorde Madam Carmen Dan medalii de merit... Fi-tzi Barbatzi....dar vedetzi ca la Revolutzie au mai dat unii din birouri ordine armatei si militziei si s-au omorat conatzionali tineri inocentzi de apoi ofitzerii au fost condamnatzi la ani grei de inchisoare...si uni au cosmaruri si azi ca au ucis romani fara vina...

11 august 2018 11:54

Sandu Pun o intrbare.Oare cei foarte putini vor sa se impuna in fata celor foarte multi cumsecade si de treaba? Nu PSD ia pus la punct ci fortele de ordine LEGALE ale ROMANIEI.Cred ca statul de drept abia acum a inceput sa-i puna la respect pe anarhistii dusmani pe fata ai tarii si poporului pasnic .Mergeti mai departe.

11 august 2018 11:48

alupigus BRAVO JANDARMI , RUPETI-I IN FIECARE SEARA PE JOHANNISTII ANARHISTI PROVOCATORI DE DEZASTRE ! DE CE IN GUVERNAREA BOC SAU CIOLOS NU AU FACUT ASA CEVA ?

11 august 2018 11:36

Matei Udrea: Mitingul a fost urias, oamenii de o mare calitate. Grupul de agitatori, maximum 40 de insi, intre care sigur-sigur membrii unor galerii (i-am recunoscut), s-a grupat de la inceput in dreapta pietei, spre intrarea din Stefan cel Mare, la circa 10 metri de cordonul de jandarmi, lasind intre ei si fortele de represiune un rind de manifestanti reali. Jandarmii au folosit buteliile cu gaze sufocante din plin in fata, razant, catre primele rinduri, si, simultan, sa traga IN ADINCIME cu cartuse cu piper. Sa nu credeti ca erau inofensive. Efectul acestor atacuri combinate si repetate a fost terifiant. Multimea de mii de oameni fugea calcindu-se in picioare spre Titulescu doar pentru a descoperi ca, in spate, erau perdelele de fum cu piper ale grenadelor lansate in adincime de jandarmi. Pe o raza de zeci de metri, gazele si fumul de piper se amestecau, provocind scene apocaliptice, cu oameni de toate virstele si de ambele sexe sufocati, carati pe brate, in stare de soc. Aceste zeci de mii nu vor uita niciodata ce le-a facut regimul PSD.Am stiut ca masacrul va incepe dupa lasarea intunericului. E un deja-vu. Si Ceausescu a actionat la fel pe 21 decembrie.

11 august 2018 10:59