Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Preşedintele Klaus Iohannis, prezent la reuniunea Consiliului Naţional al PNL, a făcut o radiografie a României, în care a lansat un nou atac la PSD.

Principalele declaraţii:

„Mi-aş dori să mă adresez unei adunări şi să spun că României îi este bine. Dar poate cu ajutorul vostru ajungem şi acolo

În decembrie 2016 am avut alegeri parlamentare. A câştigat PSD cu promisiuni mari. Au promis românilor că va curge lapte şi miere, că vor face economia să meargă. Că vor creşte salariile şi pensiile, că va fi atât de bine cum nu s-a văzut vreodată. Dar, ghinion, nu s-a întâmplat aşa. Au început să lucreze la cu totul altceva. Au început să demonteze justiţia românească. Asta a fost prioritatea reală a PSD. Au urmat nenumărate faze în care au încercat să aducă justiţia sub controlul politic al PSD şi încearcă şi acum. Au încercat să inhibe lupta anticorupţie, dar ea va continua

Integral pe Adevărul



Comentarii

Moarte Psd-ului de care romani vb imputit de postac Psd-ist @CANTEMIR,,poate de voi imputit de postaci Psd-isti ,,muie va dam la PSD la viitoarele alegeri.,,Pute,FITU,,PUHA, Ghe Calin,sunt doar cateva nume care le foloseste imputitul de George Harabagiu postacul sef al penalililor Psd,,,,va dau nr lui de tel sa faceti o urare 0040744435926

5 august 2018 11:04

analistu` perfect Baih sasalaule, PSD + ALDE au promis ca maresc salariile si pensiile - nu ? Le-au marit baih ! Au promis ca reduc TVA ? L-au redus baih ! Au promis ca Romania va intra intr-o zona de crestere economica ? Au realizat baih ! Iar Justitia.....las-o baih in pace ! Ca indiferent de ce zici tu, tot Parlamentul LEGIFEREAZA !!! Nu tu !!!

5 august 2018 10:07

John Domnule Iohannis, daca intradevar doriti sa schimbati tara asta blestemata, daca doriti intradevar sa schimbati mentalitatea trebuie sa renuntati sa mai faceti politica la tv. Luati-va bicicleta inca 20 de personalitati , inchiriati un autocar , pe care sa scrie "Fara Penali" si mergeti prin tara . Oamenii s-au saturat de gargara si de schimbat o hiena cu un sacal , s-au saturat sa vada de 30 de ani niste tarani analfabeti protapiti prin Parlament, care fac doar legi cu dedicatie. Politica se face cu strangeri de mana , fata in fata nu de pe scaun

5 august 2018 8:54

stefan atunci sa se ia de mina cu prim ministru

5 august 2018 8:30

stefan Nu sint sigur dar parca in textul original Johannis spune ....persoanele sint luati de pe strada ?

5 august 2018 8:29

Je "persoane care isi exprima opinia" pe placutele de inmatriculare, penibil personaj care participa cu jacka rosie la demonstratii impotriva guvernului pe care tot el il numise. E cam sarac cu duhul, dar cu aroganta, se vrea in continuare, noroc ca romanii s-au lamurit cu el.

4 august 2018 20:26

zustinem pizideu! incet -incet, psd ajunge acolo unde viseaza de 29 de ani. la gloriosii ani '50. pe modelul nsdap, copiat in cele mai mici amanunte, face pasi mici si siguri spre victoria totala.

4 august 2018 18:14

Parerea unei politiste despre pulifricii de contribuabi;i, dar si despre Veorica https://adevarul.ro/locale/vaslui/politista-despre-criticile-contribuabililornimic-nu-enerveaza-mai-decat-pulifricii-fac-afirmatia-ca-mi-platesc-mie-salariul-1_5b633c5edf52022f75ed112c/index.html

4 august 2018 17:18

cocalarii de teleorman Nesimtire mare sa-i ceri presedintelui opinie cu Ungaria (??) cand pSD isi da mana cu VICTOR unguru, care si-a dat mana cu Putin. In plus psd se spijina pe UDMR la toate votarile in parlamentul muiangiilor. Hai sictir Pute, sictirescu cantemir, fitu lui calin.

4 august 2018 16:59

PUAH ! Erou national a facut Herr Johanis, dintr-un spalator de WC-uri in Vest, un neica-nimeni, un patru-clase analfabet, cu MUIE de sparlitor si mardeias. Model Herr Hitler care si-a racolat hoardele de haidamaci ucigasi, din tagma de la marginea societatii. Gunoaiele care, atunci si acum, asmutite de smecheri fara scrupule, loveau, distrugeau, furau, ucideau.

4 august 2018 16:55

Dobitocului Cantemir si celelate nume imPUTE Final fericit în cazul şoferului cu numere de înmatriculare care conţineau o expresie de bun simţ la adresa PSD. După o căutare mai atentă, poliţistul care a reţinut plăcuţele a găsit în sfârşit cei 50 de euro din talon, caz în care procedura presupune încetarea imediată a urmăririi penale şi restituirea talonului, însoţită de expresia "Drum bun şi ai şi tu grijă că sunt colegii cu un radar mai încolo". muiepsd.jpg Ancheta internă arată că banii erau îndoiţi şi băgaţi prin spatele coperţilor, de aceea nu fuseseră văzuţi de primele echipaje de la Rutieră care l-au oprit pe cetăţean. “A fost o eroare umană din partea noastră, pentru că dacă ştiam că e băiat valabil nu mai trecea prin toată povestea asta”, declară şeful Poliţiei. În ce priveşte permisul reţinut în mod abuziv, şoferul a primit de la poliţişti un număr de telefon de la un maior care poate să-l rezolve, dacă merge joi la ghişeul 4 de la Pipera şi zice că vrea să vorbească cu Nea Jean într-o chestiune personală, dar să aibă într-o sacoşă o sticlă de Ballantines şi două cartuşe de Kent lung.

4 august 2018 16:37

Sicterescu Pai daca-i pe-asa , adica pe-opinii, ....MUIE SASULE !!! Asta-i" opinia" mea anti - KWJ !!! E...buna, acceptabila ori ...nu-i buna ? Sictir !!!

4 august 2018 16:34

FIȚU Dacă, printr-o minune, vor fi împușcați unii șefi de stat, între care și iohannisul, acesta va muri nevinovat, fiindcă el e absolut fără vreo tangență cu funcția pe care o deține ilegal...

4 august 2018 16:27

Pute Dl Joianis daca Muie e opinie anti PSD ,atunci sa o afisati dvs la Cotroceni si la cel putin una din locuintele din Sibiu.Asta e ceva abject ,cuvant clar pentru romani !dar trebuia sa aveti o opinie cu Ungaria ,care e ,silentio muie??

4 august 2018 12:35

CANTEMIR Ghinionul ramane la voi - herr johanis, pnl, usr, pmp, veti ramane in minoritate, in toate structurile Tarii. La viitoarele alegeri, oricare vor fi acestea. Romanii s-au lamurit cine sunteti - in realitate, si resping violenta nazi, si lacomia animalica de bani publici, loviturile de stat si de guvern, orchestrate de herr.....