Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe [ X ]

Soprana Angela Gheorghiu (52 de ani) a acordat un interviu presei italiene în care a vorbit despre corupţia din România şi a criticat-o pe Gabriela Firea, primarul general al Capitalei.

Într-un interviu pentru cotidianul italian „Corriere della Sera“, Angela Gheorghiu afirmă că nu s-au schimbat prea multe în România după căderea comunismului, iar „corupţia a intrat în ADN-ul românilor“, scrie adevarul.ro.

„Corupţia nu este doar în politică, ci a intrat în ADN-ul românilor. Pentru ca medicii să te trateze, pentru ca preoţii să te boteze, tuturor trebuie să le dai bani pe sub mână. Există o lume paralelă. Nu se fac autostrăzi, şcoli, spitale, teatre. Ţara este împărţită în două, bătrâni şi tineri, care din fericire mai sunt şi ei acolo. Am cântat peste tot în lume, dar nu am fost niciodată într-un spectacol de operă în România. Vi se pare normal?“, a declarat celebra soprană. În interviul din Italia, Angela Gheorghiu a amintit şi de scandalul recent pe care l-a avut cu Gabriela Firea, pe care a criticat-o după ce a urcat pe scena Arenei Naţionale alături de Simona Halep şi a fost huiduită de peste 20.000 de oameni. Soprana a subliniat din nou acelaşi lucru: primarul Capitalei „se foloseşte de succesul altora“.

Integral pe Click!



Comentarii

@v Mai v, daca imi dai dreptate ca se fura in tara noastra mai mult decat in orice alta tara europeana, atunci de ce nu vrei si tu sa fii in randul lumii? Nu poate sa progreseze un popor in care cei mai multi sunt preocupati sa fure sau eventual sa-l insele pe aproapele sau. N-au timp pentru educatia lor si a copiilor lor.Te vad om batran, trecut prin comunism, dar care se pare ca ti-a alterat si acea fibra sanatoasa pe care ar trebui s-o ai-demnitatea. Cum se zice, ai imbatranit in rele. A arata realitatea nu inseamna ca-ti denigrezi tara, mai degraba ca vrei sa o aduci pe calea cea buna. Pentru cei la care moralitatea este nula, nu ma mai mira nimic. Ce-i grav e ca acestia pana si-n fata lui Dumnezeu sunt perversi. Se duc pe la biserici (manastiri) tarandu-se pe coate, pupand moaste, iar in gandul lor si-n fapta lor e cu totul altceva. Nu-i asta o fatarnicie? Cred astia in Dumnezeu?

2 august 2018 11:35

cantaciosu Asa o fi...fa ! Da`...prima dintre romanii aia n-ai fi chiar tu ??? Haaa...???

2 august 2018 10:47

Agaton Vedeti-va de muzica doamna Gheorghiu... Nu uitati ca tocmai criticati o Tara schingiuita si amputata tocmai de UE din care face parte si ENEL-Italia si ca deasemenea vorbiti despre coruptie din TARA MAFIEI !!!!!!! Un pic de cultura generala inafara de muzica, nu strica... Cu tot respectul!

1 august 2018 23:26

v D-le @ vad ca imi cititi comentariile si le comentati dvs cu un limbaj, suburban, specific adeptilor Javrei Ordinare si ai lui Ghiolbanis. Tin sa va anunt ca nu sint aceiasi persoana cu clont de fier. Eu imi exprim parerile asupra articolelor, nu a comentariilor. Aveti dreptate ca s-a furat si se fura in tara asta de mult timp (chiar si pe vremea lui Ceausescu), dar acest lucru nu trebuie sa determine denigrarea tarii de catre personalitati , pe motive personale. Avem destui care ne vor raul din afara nu mai trebuie sa fim denigrati si de conationali (poate ati inteles de data asta)

1 august 2018 23:15

v D-le @ vad ca imi cititi comentariile si le comentati dvs cu un limbaj, suburban, specific adeptilor Javrei Ordinare si ai lui Ghiolbanis. Tin sa va anunt ca nu sint aceiasi persoana cu clont de fier. Eu imi exprim parerile asupra articolelor, nu a comentariilor. Aveti dreptate ca s-a furat si se fura in tara asta de mult timp (chiar si pe vremea lui Ceausescu), dar acest lucru nu trebuie sa determine denigrarea tarii de catre personalitati , pe motive personale. Avem destui care ne vor raul din afara nu mai trebuie sa fim denigrati si de conationali (poate ati inteles de data asta)

1 august 2018 23:15

Bob Imi place cum scrii, alupigus. Fi sanatos impreuna cu mama ta alupigus! Si tatal tau este imbucurat tare de alupigus, impreuna cu mama ta la el. Esti al mai bun sa aperi mai departe la noi toti alupigus.

1 august 2018 22:30

alupigus Curva penala! Degeaba are voce frumoasa !

1 august 2018 19:53

@CLONT DE FIER alias Ionut alias V Sa-ti fie rusine, mai nemernicule. Tu nu vei ajunge niciodata nici macar sa-i pupi talipile acestei femei. Din pacate are dreptate si ca drept dovada esti tu, mojicule. Daca ai avea cata-cata bun simt, macar ai recunoaste situatia grava in care se afla tara dupa 45 ani de comunismin care oameni, altfel de treaba, s-au dedat la furaciuni si apoi alti 30 de ani in care s-a furat ce-a mai ramas dupa comunism de o sleahta politica din care probabil si tu faci parte sau macar un membru marcant al familiei. Pana nu vor fi majoritatea in Romania, nu in afara, caci aia gandesc sanatos, care sa gandeasca precum doamna Gheorghiu, tara n-are nicio sansa. Penibil esti tovarase! Nesimtitule, ai vrea ca presa sa se uite la voi cum furati si sa va laude?!. Hotule! Pana la urma , faza cea mai importanta este sa recunosti adevarul, dar cu imbecili ca tine -slaba speranta!

1 august 2018 19:52

v Norocul nostru este ca tara asta supravietuieste cu toate ca Romanii o denigreaza in fel si chip si asta de mult timp. Noi am avut capete "luminate", care unele dintre ele au un caracter urit si pt diverse motive personale, denigreaza tara pe unde pot. D-l Ionut da detalii clare, privind actiunile d-nei Gheorghiu. Pt motive personale s-a alatura rusilor si Sadoveanu, etc. Sa nu mai vorbim de presa, care numai de coruptie discuta. Este adevarat ca la noi este coruptie mare, dar unii care au trait in alte tari spun ca si in acele tari, a fost coruptie. probabil este vorba de proportie.

1 august 2018 17:02

Grig Toata lumea in Europa stie ca Romania este o tara corupta, condusa de incopetenti si penali, deci ne supara adevarul?

1 august 2018 14:50

Ionut Cat de nesimtita, cat de josnica poate fi, sa-si denigreze tara si poporul pe la straini! Cu ce obraz mai vine cucoana in tara? Au fost buni romanii sa-i plateasca 149.000 EURO pe o cantare de jumate de ora la festivalul lui peste prajit in Bucuresti! Acum o ataca pe Firea care a refuzat sa intervina sa fie scutita de taxe si a facut public acest lucru, iar matracuca cantareata s-a suparat ca fost data de gol. Mare rusine madam ouatu, mare rusine sa te pretezi la asa ceva...In ce o priveste pe Firea, ar face bine sa nu mai'risipeasca banii nostri pe ''artisticareli si cantari de doi lei, sa-i foloseasca pe SCOLI, SPITALE, SOSELE'', incheiat citatul. Aviz tuturor primarilor: INCETATI RISIPIREA BANULUI PUBLIC!

1 august 2018 14:36

CLONȚ de FIER Doamna OUATU-gheorghiu, sunteți genială profesional, dar nu vă mai băgați în tărâțe, că vă mănâncă porcii, chiar dacă alunecați dinspre penibil spre ridicol - bine?

1 august 2018 12:52