Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe [ X ]

Când citești ce poate abera un ins care consiliază din umbră cel mai slab executiv din ultimul deceniu, ai tot dreptul din lume să te întrebi dacă ți-ai pierdut capacitatea de a înțelege realitatea din jurul tău sau dacă megalomania și mitomania patologică au pus stăpânire pe clădirea Guvernului. Totuși, domnului Darius Vâlcov i-a fost milă să ne dezvăluie adevăratele planuri pe care le pregătește majoritatea PSD-ALDE în următorii ani pentru România. Asta pentru că noi, cei din turmă, nu suntem pregătiți nici intelectual și nici psihic să facem față viitorului. În documentele păstrate cu atenție în catacombele secrete de la Palatul Victoria, iată cum sună obiectivele România 20-20:

- Până în 2020 începem cel mai amplu program de colonizare accelerată a planetei Marte.

- Până în 2020, toți pensionarii vor avea un robot humanoid pe post de asistent personal, care va acorda ajutor medical și va ține companie persoanelor singure.

Integral pe Republica



Comentarii

Ion Georgescu @pedelistul...liberal....Domnule, Dragnea a fost condamnat in prima instantza la 3,5 ani cu executare dupa ce a furat bani de la copiii sarmani ai Teleormanului si a pus timp de 7 ani doua salariate sa munceasca la PSD-ul local....Valcov avea obiceiul "practic" cat a fost timp de 8 ani Primar la Slatina sa ia PARANDARAT reglementat de 20% din contractele ce le dadae in oras si comunele limitrofe...si a fost condamnat tot in prima instantza la 8 ani cu executare...Procurorii i-au descoperit averea transformata in lingouri de aur si tablouri de arta valoroase in peretzii vilei si intr-un cavou din cimitir. Astea-s adevaruri crunte despre cei ce ne conduc si eu am sa le scriu si spun tuturor pana voi postacii PSD-isti "vetzi muri" de oftica...

18 iulie 2018 11:57

pedelistul ...liberal Chiar ca nu ma intereseaza cat de idioti pot fi unii tovarasi postaci ! Da`...astia ma scot din sarite cu fixatiile lor ! Fara sa citeasca nimic - fiind setati pe TV Secu`, fara sa-i "auda" si pe ceilalti, fara sa compare cum a fost acu` 2-3 ani si cum se traieste acum, retardati mintali....ce mai incolo-ncoace ...! Niste....idioti carora n-o sa le moara de prosti ce sunt, multi inainte !

18 iulie 2018 11:05

Ion Georgescu Daca pe Valcov, Hotzul asta ordinar condamnat in prima instantza la 8 ani de inchisoare cu executare i-l scoate-n fatza Guvernul PSD+ALDE-ist sa anuntze politica guvernamentala inseamna ca vor sa inradacineze acest fapt ca-n Romania sa conduca doar hotzii si coruptzii....Caci de aceea distrug Justitzia si calaresc procurorii....Dragi romani, obisnuitzi-va caci astia vor fi modelele copiilor si nepotzilor nostrii...Hotzii si Coruptzii...

18 iulie 2018 10:48

eu Parodie made in haznaua puturoasa

17 iulie 2018 19:17

Sicterescu Ca majoritatea din ce s-a promis pana la aceasta data S-A SI FACUT, nu intereseaza ?Idotilor ...Sictir !!!

17 iulie 2018 18:29

vasile programul de guvernare valcov dragnea are un singur punct : 1 . cum scapam de puscarie !Restul , inclusiv aberatiile de pe la tv sunt subpuncte ale aceluiasi program , cine se mai indoieste de asta ori e parte din program ori e tampit rau de tot!

17 iulie 2018 16:25

PS 15 iulie 2018

17 iulie 2018 15:27

@Toma Livadaru Mare imbecil te-a facut ma-ta! Mai traieste? Du-te si intreab-o! Poate o fi vreo comunista din iepoca lu' Ceausescu(!?). In Romalica ta, care a depasit multe tari, precum Haiti, Zimbabwe, Congo, Guinea, Madagascar ( unde te asteapa alta somitate zis Mazare ) pensia medie era 1000 lei pe luna. Si a crescut!!!!! Cu o suta de lei. Fantastic ce poti cumpara cu o suta de lei cand infalatia a fost de 5,4%. Si asta (adica inflatia actiona cu 5% din februarie) inainte sa primeasca pensionarii grozavia de pensie marita pe 15 iulie 2017. Voi santeti bolnavi, Voi astia care vedeti dezvoltarea infloritoare a Rolaicei.Sa va consulte un psiholog pana nu-i tarziu! C'apoi ajungi la psihiatru!Este unul aicilea pe forum care zice ca-i psihiatru. Nu-l cunosti? Hai, ca te-am recunoscut. Astia, psihiatrii, o patesc de cele mai multe ori ajungand precum pacientii lor. Ar fi bine sa renunti la idee de a te da ceea ce ti s-ar putea intampla. Succes!

17 iulie 2018 15:25

@OFTALMOLOGUL Tu nu vezi bine! Deci ti-ai gresit meseria. Oricum, de gandit, sa nu mai spunem nimic. Gandesti ca imbecilul ala de Valcov. Vrea sa-ti fure tot ce ai (daca tot nu vezi) si sa-si ascunda "mintea" intr-un cavou. Ce bine ar fi! Poti sa-l insotesti

17 iulie 2018 15:11

Toma Livadaru Băi Livadarule, vouă republicanilor tâmpiți de la Ploiești te cred și eu că nu vă pică bine spusele lui Vâlcov. Hai să zicem că predicțiile sale despre viitor sunt un fel de cioară din gard. Cifrele despre prezent sunt însă verificabile contabil și indică niște miliarde în plus în PIB, drept pentru care România a urcat spectaculos în clasamentul țărilor din UE și ar putea să mai urce! Ce este rău sau mincinos în asta?! La fel de reală este și creșterea pensiilor. Aici e ca la șah. Un jucător amator bun vede 3-4 mutări în avans.Un mare maestru calculează și 20 de mutări înainte. E clar că acest Vâlcov este un jucător puternic. Dee Domnul să aibă cu adevărat forța unui MMI!

17 iulie 2018 15:08

OFTALMOLOGUL Tampit text, tampit autor, bolboroseste ca tampitul, numai el stie ce !

17 iulie 2018 14:04