Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe [ X ]

- Ce ai să scrii, Răzvane?, întreabă maică-mea la telefon, speriată, imediat după ce Laura Codruța Kovesi a fost revocată. Poate îți fac ăștia ceva!

- Mamă, calmează-te! Stai, un pic, că sunt la doctor! Te sun eu.

***

- Domnule Prepeliță, nu mai sunt fonduri CAS. S-au terminat pe luna asta.

- Păi cum s-au terminat?! Suntem de abia în 2 ale lunii.

- Asta este! Dacă vreți tratamentul de recuperare postoperatorie vă costă, o clipă... Da, am găsit, vă costă...

Integral pe Republica



Comentarii

Gest fără precedent al ambasadei Germaniei la București! Cum demontează minciuna proferată de Dancila la Antena 3 despre abuzul în serviciu din țara lor. Ambasada Germaniei la Bucuresti informeaza ca abuzul in serviciu este pedepsit drastic in Germania, iar pedepsele pleaca de la simple amenzi pana la ani grei de inchisoare. comisarul.ro.

13 iulie 2018 7:29

Burebista Mă Prepeliță, tu ești bou, mă, nu păsărică! E adevărat, sari din creangă-n crenguță de la nu-șce doctor la mă-ta, apoi la Simona ca să ajungi la glorificarea scumpei de Lulutza. Mă Prepeliță, cred că știi că verișoară-ta pupăza are obiceiul infect de a-și garnisi cuibul cu tot felul de coprolite, adică escremente. De aia pute al dracului cuibul de pupăză. Așa pute și cariera de procOROARE a Luluței tale. Ți-aș aminti, păsărelule bovin, doar două din miile de cazuri puturoase din care și-a construit cariera. Numai pronunțând cuvântul RARINCA și niște palate și clădiri administrative din Bucale ar trebui să crape de rușine. Pe urmă urmașul urmașului meu, Decebal Traian Remeș, e un martir al canibalismului băsisto-securisto-soroșisto-macovisto-koveșist. Pentru vina de a nu-și apleca grumazul în fața Băsoiului ajuns împărat, marea procOROARE Koveși i-a înscenat acea mizerabilă NEprindere în flagrant de luare de mită de la colegul Mureșan, apoi de trimitere de caltaboși acasă în absența sa și a familiei. Apoi uragan de batjocuri pe la televiziuni și proces garnisit cu denunțuri mincinoase de la pușcăriași interlopi, încât Insuși Băsoiul se mira de la Cotroceni că n-a prea reușit sceneta flagrantului, dar știa el că în dosarul Remeș s-ar fi aflat și probe reale interesante. Care probe n-a mai grăit însă nici el și nici procurorii! Iar după ce i-au distrus cariera, reputația și sănătatea, după vreun an, întro marți de după miercuri l-au scos pe furiș din pușcărie.! Asta a fost marea procOROARE anticorupție Luluța, măh boule! Și ca Remeș au pățit-o mii de români nevinovați, dintre care unii își demonstrează cu brio nevinovăția, iar alții nu mai apucă, deoarece au dat colțul de inimă rea.

12 iulie 2018 17:16

solo ZEO KM de autostrada in DOI ANI. S-au ocupat doar de legile justitiei sa le faca pentru EI. Vorba aia: Toti suntem egali in fata legii, dar avem legi SPECIALE asa cum sunt sicele cu PENSII SPECIALE. Halal tara. HALAL POPOR. Are dreptatea Nicolae. Cu pasi rapizi de ducem spre autodistrugere. Ce n-au facut vecinii dujmanosi in 2000 de ani si comunismul in 50 de ani va face democratia jegoasa a luiDragnea si a lator netrebnici.

12 iulie 2018 16:42

Gramaticul Analfabetul de Mosescu nu invata nimic de la celalalt imbecil cu postarea de deasupra lui . Mai Mosescule, sa-ti spuna Cacat Calin, oltean imputit, un fel de cioara, gh.craioveanu si alte nume, cum a reusit sa-si imbunatateasca gramatica.

12 iulie 2018 14:43

@Cetatean ciuruit Da, mai imbecilule, ai mintea ciuruita, unde ma-ta a amputat Basescu pensiile? Poate ti-a amputat tie scula doctorul Ciomu si acum te-ai trezit. Basescu nu a amputat nicio pensie. A vrut sa le amputeze doar alea nesimtite. In parte a reusit, dar au venit pisdeii si nu numai ca le-a dat inapoi, dar le-a si marit numarul celor cu pensii nesimtite. Poate ai si tu de aia, ca nesimtit esti cat incape. Si salariile! Pai salariile au fost taiate cu 25% doar pentru bugetari, care si asa sunt prea multi si traiesc pe seama celor care lucreaza in privat. Nu-i asa nesimtitule ca cei care fac economia sa creasca, trebuie sa va tina pe voi trantaorii? Numai ca tu cu cap ingust si mintea ciuruita nu pricepi nimic, decat sa-l pupi in cur pe Dragnea.

12 iulie 2018 14:37

nicolae @Vasile Ionescu Eu nu as crede ca alupigus e platit. Chiar suntem un popor cu foarte multi oameni needucati, rai (i-ar da un pumn in capatana autorului) si saraci cu duhul. Vai de mama noastra. Cand aud ca poporul roman e un popor de hoti, chiar daca ma doare, mi se pare ca e adevarat. Oameni din popor se complac in mod constient, pentru un interes personal imediat, in a perpetua in falsitate si minciuna. Daca nu ne revenim, ne vom dizolva ca stat. Dusmani avem destui, iar in felul asta nici un stat serios nu ne poate avea ca prieteni.

12 iulie 2018 13:55

CETATEAN CIURUIT Intr-o compunere de scolar mediocru, scribalaul care se crede ziarist, tranteste niste gogomanii, sperand ca, romanii l-au uitat si iertat pe Basescu - stapanul lu' Kovesi, stiti, Basescu care a amputat pensiile, salariile romanilor, a inchis scoli si spitale, a transferat in conturi bancare straine sute milioane Euro. Au indraznit, "ziaristii" sa protesteze, sindicatele sa iasa in strada, pensionarii sa se revolte, ?! Cetatenii au fost tratati cu indiferenta animalica, de Javra Ordinara. Acum, haimanale de teapa scribalaului astuia, se zvarcolesc cu spume la gura, sa-si justifice tariful platit cu ora - stiti voi ca cine....

12 iulie 2018 13:03

Vasile Ionescu @alupigus...sau "sugipula"....PSD-istii astia au bani sa te plateasca ca sunt la resursele tzarii pe care le folosesc in beneficiul lor....nu sa construiasca autostrazi pentru prostime (si nici altceva sa consrunstruiasca) , ci sa-si acorde Pensii Speciale si Salarii Nesimtzite pentru ei si neamurile lor...dar te intrebi ce ve-i face daca Dragnea v-a fi ridicat de mascatzi direct din Camera Deputatzilor sa intre la puscarie...vei ramane un amarat de somer...eu i-tzi zic prieteneste sa te recalifici si sa cautzi un loc de munca de pe acum...

12 iulie 2018 12:54

alupigus Am strans din nas (ca pute!) si i-am citit tot articolul imbecilului asta ! Mare pramatie macovisto-basisto-johannisto-securisto-binomista ! Ce pumni in capatana i-as trage cretinului !

12 iulie 2018 10:38