Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe [ X ]

Laura Codruta Kovesi face declaratii de presa in urma decretului de revocare din functia de procuror sef - Mandatul meu încetează începând de azi. Tot ce am realizat sau nu am realizat a fost consemnat într-un raport. - Vă reamintesc că propunerea de revocare nu a întrunit condițiile prevăzute de lege, CSM a dat aviz negativ. - Decretul de revocare lasă un mare semn de întrebare. - Începând de azi nu voi mai lucra în DNA. Voi rămâne procuror. Vreau să adresez un mesaj colegilor mei: vă mulțumesc tuturor pentru curajul vostru, profesionalism. Vă mulțumesc că ați mers înainte indiferent de cât de atacați și umiliți am fost. - Dragi colegi, ce am reușit să demonstrăm a fost că instituțiile publice din România lucrează legal și da, corupția poate fi înfruntă. Episodul de azi nu e înfrângere. Modul în care se forțează modificarea legilor penale arată că vor protecție. - Această luptă e de apărare a societății de infractori periculosi. Am văzut ce mai rămâne din legile penale. - Este de bun simț să observăm că voința politică este pentru blocarea anchetelor, pentru blocarea Justiței - DNA e o institție matură, profesionistă. Nu abandonați, continuați să vă faceți treaba, nu abandonați. - Corupția poate fi învinsă, nu abandonați.


Comentarii

monarhistu` si..... nu prea Baih....mortaciune, da baih un parastas pt iubita pe care-o lingeai molatic in cur ! Ca n-o sa mai ocazia ! Cu ea ! Dar daca vrei neaparat , gasesti imediat o alta gaura !

10 iulie 2018 11:40

ariciul Bai sugacii astia a pulii lu dragnea,Si lingai ai PSD-ului?Cred ca va stiti foarte bine ,si nu aveti cum sa calcati in Wc-ul ala fara sa putiti cu o putoare insuportabila.Atat de tare v-a fost frica de dreptate,dupa cat de necinstiti si hoti sunteti si de putori traitori pe banii tarii.Baaa?orice pasere pre limba ei piere,dar conteaza si cum a trait mai bolovanilor.Deja PSD-ul este la baie,Si furati cat puteti sugeti-va pulile cat puteti fiindca alt mandat nu mai videti ,decat daca fug toti oamenii cinstiti din tara si nu mai voteaza nimeni deafara.Dar atunci nu va ramane decat sa fa futeti in cur unii pe altii si sa tipati in gura mare cat e de bine in tara.Fiindca deocamdata ,In urma legii ofshore ,deja investitorii ne lasa balta fiindca au vazut cu cine au dea face.Prostilor, cat credeti ca o sa va mearga?Fereasca Dumnezeu ,Sa fie pe gandul meu,ca voi sunteti arhicunoscuti deacuma.

10 iulie 2018 11:25

Moarte Psd-ului gunoiul din P.Neamt omul de propaganda a Psd-ului si al puscariasului Dragnea numitul George Harabagiu posteaza aici cu mai multe nume false ,,daca vrei sa ii urati ceva acestui jeg ordinar de imputit Psd-ist va dau nr lui 0040/744 435 926

9 iulie 2018 23:11

Sicterescu Sictir Codrutza !!! Paaaa si puuuu....la toata lumea!!!!

9 iulie 2018 19:41

Uta Primesti tu un locusor cald si bine platit cadoar nu ai tinut aiurea unele dosare !!!

9 iulie 2018 16:33

v Chiovesoaico, daca decretul de revocare este ilegal, contesta-l cu legile voastre. In alta ordine de idei ce legi sint alea incit i-a dat posibilitatea lui Ghiolbanis sa o faca pe "desteptul" atita timp. Cred ca legile ar trebuii sa fie mai clare, nu fiecare sa-si dea cu parerea. In alta ordine de idei, nu cred ca o fapta trebuie sa fie prescrisa, sa nu existe condamnari cu suspendare, reduceri de pedeapsa daca il dai in "git" pe altul, etc

9 iulie 2018 16:12

Gheorghe Ion Pentru postacii si ziaristii platirzi de PSD, va voi repeta zilnic ca Dragnea a luat bani de la gura copiilor sarmani din Teleorman si a pus cele doua salariate timp de 7 ani sa-i slujeasca pe PSD-isti locali...a fost condamnat in prima instantza la 3,5 ani de inchisoare cu executare de ICCJ dupa a 2-a condamnare definitiva la 2 ani cu suspendare....Am sa repet acest mesaj pana vetzi inebuni si voi ca Dragnea.. .Ca are deja simtome de "sarit de pe fix"...

9 iulie 2018 16:03

STOP ABUZURILOR !!!!!!!! Ne-am cam saturat de C.U.R.V.E care au ”frecat menta” prin facultate, practicând diverse sporturi și/sau activități culturale, iar la final să se dea ”genii”. Rușine celor care au acceptat sa pună in functia o PROSTALANCA si o CURVA, precum Lulutza, într-o asemena functie.

9 iulie 2018 15:43

alupigus AFARA , AFARA , CU KOVESI DIN TARA ! LA BRUTARIEEEE ! 50 DE ANI SA-I DEA ACESTEI IMBECILE CARE A DISTRUS VIETI SI DESTINE ! HUUOOO !

9 iulie 2018 15:04

mircea acu da unde va mai face rost,,,MATA HALA'''da bocanci nr 47,astia sunt invatati sa fie imbracati si incaltati da partid sau dala serviciu,doar a vazut toata planeta ca Iohannis nu stia ce sa faca cu paltonul,la aruncat.

9 iulie 2018 13:21

Stan Pățitul La fabrică,.. faci rebut,... te dă afară. De ce judecătorii și procurorii sunt deasupra Legii? Greșelile lor le plătim tot noi . Salariile și pensiile lor nesimțite, condamnările la CEDO, tot noi. Trebuie aranjată treaba. Chiar dacă puțin câte puțin.

9 iulie 2018 13:12

scostel17 Tavalugul a incepot sa se miste si va fi tot mai greu de oprit. Ce urmeaza ? O tara suspendata. Adica primul ministru suspendat, presedintele suspendat si pentru ce? Pentru Kovesi ? Se merita ? Urmeaza adevarata revolutie. Cea din`89 nu a fost o revolutie.

9 iulie 2018 13:07

, de la 9 iulie 2018 12:48 - MOARTE #REZISTACILOR !!!!!! Oăi Nihaiiii cât o ai? Cât un pai ! Vai Nihai ci mică o ai !!!!

9 iulie 2018 12:54

DNA SĂ VINĂ SĂ TE EA !!!!!! LA PUȘCĂRIE, CORUȚA LA PUȘCĂRIE, LA PUȘCĂRIEEEEE, CODRUȚA LA PUȘCĂRIE !!!! AHUUU, AHUUU, AHUUU, AHUUUUUU!!!!

9 iulie 2018 12:51

Pentru Ion Ionescu, cel prost. Ce-ți mai place ”SHAORMA” Ai trăit degeaba pe fața pământului românesc !!!! Consider ca este adevărat vis-avis de faptul ca Dragnea a furat, dar dovediti! Nu veniti cu dosare fabricate de niște prostalăi, precum portocală, kovesi .....s.m.d. Dosarul referendum și ”traficul de influenta” de la DGAPS Teleorman sunt ”kkt cu apă rece”, asemenea #rezistacilor.

9 iulie 2018 12:49

Mihai Infractorii respira usurati, PSD ii protejeaza. Defapt este cel mai important deziderat al acestei structurii mafiote numite PSD

9 iulie 2018 12:48

Adevarat va spun vouă ! Acum urmeaza ca Kurvesii sa fie anchetată prin urmare, conform ”teoriei” emise de Lulutza, putem spune că CODRUTA este o PENALA !!!

9 iulie 2018 12:46

Ion Ionescu Am trait s-o vad si pe asta in Romania....Un inculpat la 3,5 ani de puscarie in prima instantza dupa ce a mai fost condamnat definitiv la 2 ani cu suspendare, Interlopul Dragnea din fruntea Clanului Politico-Mafiot PSD-ist reuseste sa indeparteze de la conducerea Procurorilor Anticoruptzie pe Liderul acestui Parchet...Au reusit Hotzii si cu ajutorul altui Clan politic...Curtea Constitutzionala a Romaniei...Nu ne mai poate salva nimeni ca natzie...Se va fura si talhari ca-n codru in tzara asta....