Aflăm împreună primele două semifinaliste ale Mondialului din Rusia. Uruguay - Franţa, de la ora 17:00, şi Brazilia - Belgia, de la ora 21:00, sunt primele două partide din sferturile de finală. Ambele meciuri vor putea fi urmărite în format LIVE BLOG pe www.prosport.ro.
AICI AI TOTUL DESPRE CUPA MONDIALĂ DIN RUSIA
Brazilia - Belgia 0-2 (Fernandinho aut. 14, De Bruyne 32)

Brazilia: Alisson - Fagner, Silva, Miranda, F. Luis - Paulinho, Fernandinho - Willian, Coutinho, Neymar - G. Jesus
Belgia: Courtois - Alderweireld, Kompany, Vertonghen - Meunier, De Bruyne, Witsel, Carrasco - Mertens, Lukaku, Hazard
Minutul 36: S-au trezit mingicarii. Neymar pasează la Marcelo, centrarea şutată e deviată şi îi pune mari probleme lui Courtois, dar goalkeeper-ul lui Chelsea întinde o palmă şi scoate de sub bară. Apoi, vedem un moment clasic pentru Coutinho, care încearcă să prindă colţul lung cu un şut cu exteriorul, dar tot Courtois pleacă la timp şi respinge de lângă bară. Meci foarte bun pentru Thibaut!