Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe [ X ]

Indicele ROBOR la trei luni, în funcţie de care se calculează costul creditelor în lei cu dobânda variabilă, a urcat vineri cu 0,14 puncte procentuale pe piaţa interbancară la nivelul de 3,09% pe an, de la 2,95% cât era joi, fiind cel mai mare nivel din ultimii trei ani şi opt luni, reiese din datele Băncii Naţionale a României (BNR).

O valoare mai mare a ROBOR la trei luni a fost înregistrată pe 30 septembrie 2014, respectiv 3,10% pe an.

Integral pe Agerpres



Comentarii

bijbok Sa va dau pula in gura gibonilor!

23 iunie 2018 23:24

اجاره خودرو خدمات این مجموعه شامل : اجاره خودرو های اقتصادی بدون راننده | خودرو های لوکس تشریفاتی با راننده | تامین خودرو برای ادارات و ارگان ها | اجاره ماشین عروس | اجاره انواع خودرو های گروهی ون و اتوبوس چرا اجاره خودرو سعادت رنت؟ راحتی و سرعت-رزرو خودرو در 5 دقیقه | خدمات 24 ساعته در سراسر ایران | اجاره خودرو با بیمه کامل | استفاده از تخفیفات ویژه فصلی اجاره ماشین عروس| کرایه ماشین عروس| گل آرایی عروس _در صورت اجاره ماشین عروس بدون راننده ، بابت ضمانت یک فقره چک به ارزش خودرو دریافت می گردد. _در صورت اجاره ماشین عروس بدون راننده ، نماینده این مجموعه پس از تحویل خودرو تا پایان مراسم در خودرو دیگری همراه شما خواهد بود و پس از اتمام مراسم همزمان با تحویل اتومبیل، چک ضمانت را عودت می گردانند. _در صورت اجاره ماشین عروس با راننده ، نیازی به ارائه چک ضمانت نمی باشد و کلیه مسئولیت اتومبیل به عهده راننده این مجموعه می باشد. _در صورت اجاره ماشین عروس بدون راننده ، بابت ضمانت یک فقره چک به ارزش خودرو دریافت می گردد. _در صورت اجاره ماشین عروس بدون راننده ، نماینده این مجموعه پس از تحویل خودرو تا پایان مراسم در خودرو دیگری همراه شما خواهد بود و پس از اتمام مراسم همزمان با تحویل اتومبیل، چک ضمانت را عودت می گردانند. You can Rent a car in Iran from one of our locations (car rental in tehran office, Tehran Airport, Shiraz Airport, BandarAbaas Airport and Your Hotel )

23 iunie 2018 8:42

Muie bah Sa va dau pula in gura gibonilor!

22 iunie 2018 21:23

Nicu Cred că ROBOR-ul este fixat de principalele bănci din România și nu de Isărescu , Dragnea sau guvern. Sunt vreo patru , cinci bănci care dau cu împrumut bani și alte cinci , șase care se împrumută. Dat fiind numărul mic de bănci care dau bani se poate pune problema de manipulare pieții așa cum s-a întâmplat și cu Libor-ul acum câțiva ani. Un argument ar fi și stagnarea dobânzilor la depozitele populației cu toate că inflația a crescut.

22 iunie 2018 20:43

Nicu Cred că ROBOR-ul este fixat de principalele bănci din România și nu de Isărescu , Dragnea sau guvern. Sunt vreo patru , cinci bănci care dau cu împrumut bani și alte cinci , șase care se împrumută. Dat fiind numărul mic de bănci care dau bani se poate pune problema de manipulare pieții așa cum s-a întâmplat și cu Libor-ul acum câțiva ani. Un argument ar fi și stagnarea dobânzilor la depozitele populației cu toate că inflația a crescut.

22 iunie 2018 20:43

giuseppe Bai pizdetz ce ai cu Dl Gica Craioveanu? Futute-n gura sa te fut si taramias pula pe gingiile tale ! Sa o ung cu sperma la gura pe mata de cacat avortat care te iei de oameni cumsecade. In pizda matii de gunoi #REZIST . Sa i-a bag lu' mata in cur sa vad cat rezista ca-n pizda a futut-o jumate de Nasaud.

22 iunie 2018 17:28

Moarte Psd-ului tu vb de sluga fututi dumnezei ma-ti de ordinar imputit si postac de serviciu al penalilor Psd..Ghe Craioveanu,,tu jegule imputit manipulezi cu minciunile care iti da sarcini puscariaasul Dragnea dar noi te stim de mult timp ca esti un postac imputit de Psd-ist pus sa manipuleze si sa dezinformezi ,,dar nimeni nu mai crede in minciunile tale si puscariasului Dragnea,,asa ca te bag in pizda ma-ti

22 iunie 2018 15:23

Ion Ionescu Madam Primministra Dancila cu ministrii ei incompetentzi inloc sa ia masuri pentru stoparea inflatziei, a ROBOR-ului, micsorarea Deficitului Bugetar si Comercial si stabilizarea cursului leului....ea si gasca ei se ocupa de apararea Interlopului Dragnea si actioneaza ca un Clan Infractzional Mafiot in lupta cu procurorii si judecatorii...Cum oare i-o fi lui Madam Dancila inconjurata numai de infractori doveditzi in prima instantza....Daddy Dragnea Stapanul si Valcov Consilierul...."PROASTA SATULUI IN FRUNTEA STATULUI...."

22 iunie 2018 14:57

bijbok Buna vestea! ROBOR peste 3%! Cum ne sfatuia Isarescu sa luam credite in lei! Platiti bizonilor! Rate la Flanco, Altex si alte gunoaie!

22 iunie 2018 14:55

Limbricule GhCraioveanu! Gheorghe Craioveanu un imbecil! Baga-te-as de unde te-a scos ma-ta. Mai bine facea un avorton! Hotule! Din moment ce-i aperi pe cei ce fura (indiferent de partid) inseamna ca-ti place starea asta a natiunii. Asta-i educatia care ai primit-o, iar obisnuinta este a doua natura a individului. Hotule, dispari de p'acilea ca altfel in fiecare zi te voi blestema. La catedrala neamului voi pune lumanari pentru blestemul asupra ta. Muri-ti-ar familia(aia dintre picioare)!

22 iunie 2018 13:11

a lu` pigus, fiu de parlamentar PSD de Teleorman Dragnea are pula mare. Va fute-n cur toata puscaria.

22 iunie 2018 12:38

Chiar daca Daddy pica, sculele lui se ridica si raman pe baricade in lupta cu "statul paralel". Tudorel, Dorneanu, Tariceanu, Ciorbea, Iordache, Nicolicea, Stefanescu, Serban, plus baronii locali vor merge "pana la capat" facand in ciuda SUA, UE , dar si poporului roman. Vor folosi toate armele , inclusiv arma prostiei si a analfabetismului functional.

22 iunie 2018 12:26