Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe [ X ]

Mii de persoane protestează miercuri seară în Sibiu, Cluj, Timişoara şi Iaşi împotriva modificărilor adoptate la Codul de procedură penală, scandând lozinci împotriva Guvernului şi a PSD. Şi în Bucureşti, peste 4.000 de oameni protestează în Piaţa Victoriei.

*** Aproape 4.000 protestatari mărşăluiesc pe principalele bulevarde din Sibiu, scandând lozinci împotriva guvernului, a PSD şi a lui Liviu Dragnea, îndreptându-se înspre casa preşedintelui Klaus Iohannis.

Integral pe Jurnalul Național



Comentarii

@Moarte Psd-ului ca-i mai bine. In rest sunt de acord cu tine Baga-mi-as pula in ma-ta de jeg ordinar si postac platit de penalii Psdisti,,,imputitul de Ghe. Craioveanu iara ai aparut futu-ti mortii ma-tii.,,tu esti jegul ala din Neamt care te ascunzi dupa nume false si manipulezi si minti lumea aici pe net futu-ti familia ma-tii de moldovean imputit ,,acum te stim ti-am vazut moaca o iei tu in gura numai sa te intalnim pe stada,,, Mai pula de Gh Cr, esi un mare HOT daca nu incetezi sa comentezi. Asta-i concluzia oricui ti-a vazut postarile . Crapa-ti-ar matele !

21 iunie 2018 18:40

Ionescu Victor Depasitzi momentul...doar improscatzi cu oua clocite ori tomate coapte aplicand Metoda Islandeza putem sensibiliza aceasta casta de politicieni mafiotzi PSD+ALDE-isti ce fac ce vor din justitzia romaneasca....si slugile din conducerea jandarmeriei pazesc acesti borfasi politici....Dragi Jandarmeristi....vede-tzi ca si Ceausescu si apoi Iliescu au dat ordine armatei si militziei sa traga in manifestantzi si-s multzi ofitzeri si soldatzi rezervisti cu insomnii si constiintza incarcata ca au ipuscat conatzionali romani de ai lor...Sa avetzi "Onoare si Mandrie" nu slugarnicie oarba...

21 iunie 2018 13:25

Moarte Psd-ului Baga-me-as pula in ma-ta de jeg ordinar si postac platit de penali Psd,,,imputitul de Ghe. Craioveanu iara ai aparut fututi morti ma-ti.,,tu esti jegul ala din Neamt care te ascunzi dupa nume false si manipulezi si minti lumea aici pe net fututi familia ma.ti de moldovean imputit ,,acum te stim ti am vazut moaca o iei tu in gura numai sa te intalnim pe stada,,,

21 iunie 2018 12:50

internaucu` Manipulati de cateva "onegheuri" cu Soros in suflet, dar si o gramada mare de idioti....sadea !!!

21 iunie 2018 11:23

FIȚU 4000? 2000? Ce e asta, dacă raportăm la populația României? Un fel de zero dat cu capul de perete… Ar trebui artestați și… Ce dracu ? Jos Guvernul, Jos Dăncilă, jos Dragnea, Tăîriceanu + Parlamentul… Nu, Cotroceniul, nu, fiindcă acolo e intangibilul președinte… Dar, jos cu toții, și? Ce urmează? Liniște, ordine, disciplină, oameni politici de valoare, demnitari de elită, inși integri, ce mai idealul în carne și ciolane! Ciolane? A, asta, da…

21 iunie 2018 10:40

Codrut Catre PSD-istii astia care comenteaza aiurea. Cat va dau comunistii astia ca sa postati contra democratiei? Se plateste bine? Merita sa-ti pierzi obrazul pentru cativa arginti?

21 iunie 2018 10:39

Dan Stan Patitul si ''v'' ...doi idioti postaci PSD. Sa va umfle pe voi si tot neamul vostru de idioti comunisti sa va arunce in hazna si sa arunce cheia

21 iunie 2018 10:33

Amușinează și ei puterea prin Piața Victoriei! Dea Domnul s-o și obțină! Să vedeți ce distracție va fi când își vor fi dat seama că au fost manipulați, când doar câțiva „tehnocrați”, care au stat la cutie, vor lua caimacul, iar ei se vor întreba hamletian: „Și noi cu ce ne-am ales”? Păi se vor alege cu bastoane pe cocoașe de la jandarmi, a căror răbdare nu e infinită. In mod ineluctabil, halucinatii ăștia cu creierii aprinși de neomarxismul anarho-sorosist și fătucile grăsane și isterice vor depăși linia roșie spre care sunt împinși și de către Dragnea, dar mai ales de omul cu geacă roșie, disperat că al doilea mandat a devenit deja o fata morgana, linie dincolo de care îi așteaptă cu drag și sete pulanele izbăvitoare și educative jăndarilor.

21 iunie 2018 5:54

v Sint cam putini adeptii lui Ghiolbanis, dupa cit declara ei ca au manifestat, dar se pare ca sint foarte galagiosi si cu lozinci stiute. Ghiolbanis se pare ca nu a reusit sa creeze o "emotie" asa mare incit sa se stringa milioane de oameni. Cred ca cei care "demonstreaza" sint mai putini decit au partidele lor "sustinatori" si mult mai putini decit cei care l-au votat pe Ghiolbanis.

20 iunie 2018 23:31

Stan Pățitul Slăbiciunea STATULUI. Forțele de ordine ar trebui să-i umfle pe acești exaltați, neîmpliniți, frustați, tăietori de frunze la câini, etc și să-i ducă la muncă. Canalul Siret Bărăgan îi așteaptă. Sunt 500.000 locuri de muncă neocupate.

20 iunie 2018 22:47