Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe [ X ]

Mai multe organizații civice au anunțat, duminică, pe Facebook, protestul ”Țara arde! România nu e de vânzare”, începând cu ora 18.00. Roșia Montana, politizarea CCR, pilonul II de pensii și modificarea codurilor penale sunt printre motivele invocate pentru a ieși în Piața Victoriei, la doar o zi după ce PSD și-a adunat simpatizanții în fața guvernului în ceea ce s-a dorit a fi o demonstrație împotriva ”abuzurilor”.

Protestul este organizat de Rezistenta, Corupția ucide, Inițiativa România, Declic, Uniți Salvăm și Insistăm.

Motivele protestului:

Pentru ca Rosia Montana NU este de vanzare! 
Pentru ca CCR, cel mai important forum, a ajuns sa fie subordonat politic, sa raspunda la ordine politice. Iar CCR-ul, garantul constitutiei, a ajuns sa incalce constitutia

Integral pe Hotnews



Comentarii

Intrebarea zilei Baih...iara cu Rosia ??? Alupigus !!1

11 iunie 2018 10:14

Cat de Dancila poti sa fii mai gaozare Ghe Craioveanu? Cititorii pot constata calitatea umana a pstacilor P$D.

11 iunie 2018 1:47

UP DATE: 3 #eurolaci s-au luat la bătaie cu 2#rezistaci pe un poster cu kommissarul tov. Pizdirika Mogherini (EURO-CIUMĂ-ROŞIE marxisto-maoisto-trotzkisto-kmeriszdă, n.r.) - în total au fost spitalizaţi 0,61 buc. manifestanţi... Cu respect, HotPoollaFakeNews

10 iunie 2018 23:41

UP DATE: Demonstranţii au aprins ECO-luminiţele BIO-telefoanelor şi scandează unisono "Merkel, nu uita, vrem să sugem poolla ta!", "Cioloş, nu uita / Vem să bem urina ta / Dacă vii cu Spirala şi "Planetelor nu uităm / Nici pre voi să vă salvăm!" Cu respect, HotPoollaFakeNews

10 iunie 2018 23:36

PRECIZARE este vorba de demonstranţi de dreapta (de dreapta extremei stângi maoisto-trotzkiste, n.r.) şi ei reprezintă "valorile" unui cetăţean oarecare (penal, n.r.), care s-a autointitulat (cu consimţământul nostru, n.r.) "Europa" şi / sau (după caz, n.r.) "Communitatea Internaţională"! Cu respect, HotPoollaFakeNews

10 iunie 2018 23:29

UP DATE: în zonă au mai apărut încă (vreo) 5-6 EURO-bulangi #rezistaci - aşa încât credem că putem spune că împreună cu cei 7 buc. de la ora 19:19 în Piaţă s-au strâns cam la aproape vreo cel puţin aproximativ 20-30 de MILIOANE de demonstranţi !!! Cu respect, HotPoollaFakeNews

10 iunie 2018 23:23

EURO-găozar neomarxist de "gen" ambigen depistat 18:33

10 iunie 2018 19:22

UP DATE: 2 buc. #eurolaci însoţiţi de 5 buc. #rezistaci (de acelaş bulan-"gen" / de aceeaşi teapă cu primii, n.r.) şi-au fuckut deja apariţia în Piaţă şi agită cârpe albastru-decolorat cu pete galbene şi "luminiţe" - AVERTIZARE DE "ADOPŢII" SPONTANE - NU LĂSAŢI MINORII NESUPRAVEGHEAŢI ÎN ZONA AFECATĂ DE euro-FLAGEL! Cu respect, HotPoollaFakeNews

10 iunie 2018 19:19

Anane Alexe # Rezist si sug pula!

10 iunie 2018 19:11

Ciobanu Mircea # REZIST si ies la anumite evenimente alese cu grija de finantatori!

10 iunie 2018 19:08

gaozar bolshevic depistat 18:12

10 iunie 2018 18:33

bijbok #REZIST si SUG PULA!

10 iunie 2018 18:12

Dan La protestul ăsta participă ăia din poza articolului ? De fapt, numai niște nulități și niște ticăloși nu pot recunoaște evidența - „anticorupția” românească e coruptă de beția puterii și folosită doar ca armă politică, fără nici cea mai mică legătură cu conceptul de lege și justiție. Prostia și ticăloșia #rezistă...

10 iunie 2018 16:34

Dan La protestul ăsta participă ăia din poza articolului ? De fapt, numai niște nulități și niște ticăloși nu pot recunoaște evidența - „anticorupția” românească e coruptă de beția puterii și folosită doar ca armă politică, fără nici cea mai mică legătură cu conceptul de lege și justiție. Prostia și ticăloșia #rezistă...

10 iunie 2018 16:34

Bai Jihadistule. 7,4 mil. romani cu tot cu cei decedati din Teleorman, nu reprezenta atunci 50%+1 dintre alegatorii cu drept de vot. Dar sigur este ca tu esti un trepanat de la televiziunile moguliste.

10 iunie 2018 15:41

Jihadistul Stimati demonstranti unde erati acum 4 ani cand CCR palmuia peste 7 mil de romani(votanti pro si contra) la referendumul pt.demierea lui Basescu?Atunci nu era aservit puterii? Sau atunci v-a convenit? Se vede ca demnonstrati dupa interes si nu aveti nici un fel de tel social sau spirit civic altfel erati si atunci pe strazi. Totusi va inteleg trebuie sa faceti ceva sa demonstrati ca cine va plateste nu dau banii degeaba.

10 iunie 2018 15:30