Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe [ X ]

Exploziva ziua de 22 mai! Nu trebuie sa fii expert intr-ale tehnicilor de manipulare ca sa te prinzi cum au judecat oamenii din apropierea presedintelui Iohannis. Cand toata lumea astepta sa vada daca Tariceanu va fi condamnat la 3 ani de puscarie pentru marturie mincinoasa in dosarul privind retrocedarea ilegala a unor parti din ferma Baneasa si padurea Snagov, tun dat statului in vremea cand seful Senatului era prim-ministru, ecranele televizoarelor s-au ingalbenit anuntand ca presedintele iese cu mesaj pentru natiune la ora 18. Zis si facut!

L-am vazut pe Klaus Iohannis usor nervos, cu alta mina decat cea cu care ne-a obisnuit. Si a inceput sa atace guvernul intreband ca un jurnalist daca mai sunt bani de pensii si avertizand ca un sef al Comisiei Europene ca e de rau cu absorbtia banilor de la UE. Tentatia e sa te repezi sa demonstrezi ca presedintele este nepotrivit pentru un asemenea discurs. Unu: ca tot minunanandu-se de Pilonul 2, creste riscul ca oamenii sa nu mai aiba incredere ca banii dati de ei pentru batranete se vor intoarce sa le fie de folos.

Mai multe, pe Antena3.ro.


Comentarii

gaozar bolshevic depistat: 8:15

29 mai 2018 19:21

@@ „creier-creer” = o simplă scăpare dactylo, care nu merita a erată doar pentru un prost care face pe dășteptul!

29 mai 2018 8:15

@ 28 mai 2018 7:36 Nene, tu nu prea ai nimic în creier, că văd că pentru tine creierul e creer, deci tu câte clase ai? Că după cum te exprimi, n-ai decât două clase ca trenul. De atâta auto-educare popo, văd că ai devenit sugaci autentic, chiar dacă erai poponar înainte. Tu ce ești, pecerist încăpățânat, sau pecerist căpățânos? Sau ești stalinist făcut de americanii din stepa Rusiei? Ești tătar? Du-te-n păcatele tale de poponețar!

29 mai 2018 2:02

Robert Gaozar Negoita Ehe, cate pretendente la Miss PSD am futut eu in cur la hotel RIN...

28 mai 2018 17:50

@@ Nebunaticule, esti spiritual rău de tot! Numai le EA ți-e gîndul! Numai cu EA judeci! Numai pe dânsa o ai în creer! În mod evident, esti educat in spiritul popo-sugarului #rezistaco-leghebetist.

28 mai 2018 7:36

@ 27 mai 2018 12:38 Măi viteazule, ia lovește-ne tu cu câteva bărbi în coaie, nu de alta dar ești infometat serios. Apoi ia-o pe madam Scula în gură și fă-i niște frecții cu buzele până te flegmează peste moacă, isțețule!

27 mai 2018 20:48

Prezumția de nevinovăți sau Ghiobanis cu nădragii în vine.! Aștia ai lui, care sunt toata ziua cu madam EA in gură, pot să treaca la treabâ. Ma refer la limbâ, desigur!

27 mai 2018 12:38

fan Liviu Dragnea Sunt euforic. Imi vine a fute. v, treci la aparat.

26 mai 2018 23:11

v, membru PSD Nu va faceti griji, D-l Dragnea are pula mare si fute-n cur pe orisicare! Nu credeti minciunile sorosiste. PSD nu pierde parlamentari, ci castiga parlamentari. Doar azi au trecut la PSD 30 de parlamentari! Preturile scad, D-l Dragnea creste in sondaje, avem autostrazi date in folosinta de guvernarea PSD in fiecare judet, metrou in fiecare cartier bucurestean, etc.

25 mai 2018 17:31

viov orice proasta da cu părerea !

24 mai 2018 20:05

a lu` pigus Baih alupigus, tu zici ai scapat de Dragnea si ai dat de mine ! ALUPIGUS !!!

24 mai 2018 10:57

Gina Nadia Florescu, sunteti setati pe casele lui Iohannis care nu costa nici cant un sfert din imperiul lui dragnea de la Teleorman. Nu vreti sa ganditi totusi? Capul ala pe umeri daca are putin creier ar putea sa gandeasca putin nu sa se transforme in Zombi care urmareste doua mari si late televiziuni.

24 mai 2018 9:33

alupigus D-l Dragnea are pula mare si fute-n cur pe orisicare: UE, NATO, Comisie de la Venetia, etc.

24 mai 2018 9:13

Gicu Antena 3...nu am pretentii, nu pot cere nimic.

23 mai 2018 20:10

Dan Voiculescu profesor de Securitate ceaușistă Stimată Dana Chera, i-ați textul, cacă-te pe el, după care șterge-te la cur cu el și apoi la gură. Cu drag, Varanul.

23 mai 2018 18:53

Un text de cine? Ahaaaa! De Dana Chera? Păi parcă o chema Dana Gheară, după ce a divorțat fiind și cu burta la gură. Articolul integral exploziv și explodat nu e pe situl de știri al haznalelor Varanului, în schimb madam Chera se joacă cu vorbele gândindu-se la amantul care i-a umflat burta. Păi la ce manipulare mai mare decât Latrina 3 insinuează madam Chera? Cel puțin textul nu cuprinde greșeli de gramatică sau ortografie, cum nu obișnuiesc de obicei textele prezentate pe surse antena 3. Hai sictir madam, la capitolul jurnalistică ești un mare Nimic!

23 mai 2018 17:16