Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe [ X ]

Judecătorii Înaltei Curți de Casație și Justiție decid joi dacă pun sechestru pe averea lui Ion Iliescu în Dosarul Mineriadei, potrivit Digi 24. Fostul președinte este judecat pentru infracțiuni contra umanității.

Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie judecă dosarului Mineriadei din 13-15 iunie 1990, în care fostul preşedinte Ion Iliescu, fostul premier Petre Roman şi fostul director al SRI Virgil Măgureanu sunt acuzaţi de infracţiuni contra umanităţii.

Integral pe Hotnews



Comentarii

v Sodomia autentica trebuie sa fie dedicata in mod ritual lui Lucifer. Se fut multi in cur, dar ei nu se predau lui Lucifer precum ma predau eu. Lucifer imi da planuri zi de zi: in ce spete sa fiu de partea raului, a coruptiei desantate, a crimei si minciunii. Demonii se hranesc din vibratii joase: angoase, teama, moarte, minciuna. Lucifer e tatal minciunii. Lui mi-am dedicat viata si implicit PSD-ului.

18 mai 2018 6:38

Adevarul gol golut Iliescu a provocat cu buna stiinta diversiuni care au dus la uciderea a peste 1000 de oameni pr ca lovitura de stat sa para revolutie. La 12:00 a postat un imbecil demonizat. Armata a protejat populatia si a anihiliat si arestat multi dintre teroristi, care apoi au fost eliberati la cererea FSN. Gen Militaru agent KGB a fost pus de Iliescu sef al armatei.Primul lucru pe care l-a facut a fost sa ucida ofiterii USLA care-l luasera in vizor. Ofiterii MApN s-au revoltat pe 12 Ian 1990 si au obtinut scumbarea lui Militaru cu Stanculescu, alt drac, alt complice al conspiratiei masonice teroriste din Dec 89. Iliescu cerea insistent intrarea trupelor sovietice, pe langa cei peste 40.000 de "turisti" sovietici veniti cu misiuni subversive.

17 mai 2018 21:03

v Cred ca ar trebuii judecati mult mai multi oameni, care apar pe imaginile televizate, dar mi-e teama ca iar este un foc de paie, sa dea de lucru oamenilor.

17 mai 2018 15:46

Alan Lancaster Imposibil! Păi nu nea Nelu Ilici era cel mai sărac și cel mai cinstit? Român nu pot să zic că era, pentru că el e pe jumătate țigan borât, dar el era cel mai sărac și cel mai cinstit. Iar acum nenea Ilici are avere? Ca să vezi ce impotentă e justiția româneaască, o să-i mănânce justiția coliva după ce a crăpat înainte de a fi făcut nici măcar un minut de ocnă. Iar junele de 71 de ani Petre Roman care-i face felații nevestei lui de 46 de ani, n-o să facă nici el nici o zi de ocnă că e un june prea bătrân pentru pușcăria la zi, așa că nu va face nici măcar pușcăria la fără frecvență. Între timp Șobolanul Mecanic împuțit Iordache și cu fratele lui geamăn Șoolanul Nicolicea măcelăresc legile și batjocuresc justiția, s-au apucat de construit pragul abuzului în serviciu, etc. Vă-n gură de nemernici!

17 mai 2018 15:21

STERPELESCU Braian Fraier a fost dl. Iliescu, in decembrie 1989, ar fi trebuit sa lase Armata sa-si faca treaba. Adica, macel general. In loc sa-si apere pielea, dl. Iliescu si ceilalti, s-au opus macelului armat care se declansase, si a bagat armata in cazarmi. Golanii care s-au dat drept "teroristi" si "securisti" erau scapati de sub control, dar, repede au fost anihiliati, tot la ordinul dl. Iliescu. Fraier ai fost nene Iliescu, te judeca chiar cei pe care i-ai lasat in viata, si urmasii lor.

17 mai 2018 12:00

Apel la luciditate Ion Ilich a fost protectorul baronilor PDSR si PSD.

17 mai 2018 10:51

v, vechi militant PSD Visam azi noapte ca faceam dragoste cu un agent KGB. Cand m-am trezit aveam rupturi anale. Chilotii imi erau rosiu precum steagul PSD. Lipseau cei 3 trandafiri...

17 mai 2018 10:50

Ion Iliescu Nea Nelu este sarac si cinstit! Nu aveti pe ce pune sechestru!

17 mai 2018 10:07