Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Preşedintele Consiliului European, Herman Van Rompuy, a declarat, miercuri, în Parlament, că apreciază măsurile luate de România în ceea ce priveşte aderarea la Schengen, condiţii în care ţara noastră "devine un punct de intrare sigur" în spaţiul de liberă circulaţie.

El a arătat că a discutat cu preşedintele Traian Băsescu pe marginea intrării Românei în zona Schengen şi a precizat că la reuniunea Consiliului European din martie toţi liderii europeni au subliniat că ţara noastră a îndeplinit condiţiile legale pentru accederea la acest spaţiu.




Integral pe Agerpres



Comentarii

MARIAN Latraii si ciracii ciumei portocalii au iesit cu mesaje antiopozitie. E tarziu si nimei nu mai crede in vorbele si palavragelile voastre. Daca sunteti curajosi adevarati, imbracati-va cu tricouri portocalii si iesiti pe strada sa spuneti oamenilor ce scrieti in aceste mesaje sau purtati placarde cu acele mesaje in Piata Universitatii. Romania a pierdut enorm pe plan extern din cauza PDL-ului si a lui Basescu. In strainatate suntem desconsiderati, intrebati-i pe romanii care lucreaza acolo cat le este de greu.

25 aprilie 2012 23:04

groparii tarii=usl @laur -si o sa votam banda de talhari hoti si mafioti din usl care au jefuit ,distrus si devalizat tara,da cu aceasta banda de mafioti tara va urca pe cele mai inalte culmi ale prosperitatii,esti un nenorocit ca si ei

25 aprilie 2012 16:56

groparii tarii=usl @laur -si o sa votam banda de talhari hoti si mafioti din usl care au jefuit ,distrus si devalizat tara,da cu aceasta banda de mafioti tara va urca pe cele mai inalte culmi ale prosperitatii,esti un nenorocit ca si ei

25 aprilie 2012 16:54

Celulele teroriste - Antena 3 si realitate ar trebui imediat inchise si puse in discutia CSAT!!! Este de interes national sa fim corect informati si sa stim ce alegem din ceea ce vedem pe micile ecrane sau ce citim in presa!!! Ce vedem la aceste doua televiziuni decat dezimformare si manipulare??? Cum este posibil ca doi dintre cei mai mari infractori sa aibe la dispozitie spatiu de difuzare care continuu minte si manipuleaza....Asa ceva nu este admis cu atat mai mult cu cat informatia deformata transmisa este platita de consumator! Ce cumpar? Un fals? Si statul nu ma apara cand constati la fiecare minut cum sunt furat??? sa lasam hotii sa manipuleze si sa vina din nou sa fure doar pentru ca si-au creat instrumente de manipulare??? Antena 3 si realitatea astea sunt: Instrumente prin care niste hoti pun la cale jafuri de proportii nationale.

25 aprilie 2012 16:22

Celulele teroriste - Antena 3 si realitate ar trebui imediat inchise si puse in discutia CSAT!!! Este de interes national sa fim corect informati si sa stim ce alegem din ceea ce vedem pe micile ecrane sau ce citim in presa!!! Ce vedem la aceste doua televiziuni decat dezimformare si manipulare??? Cum este posibil ca doi dintre cei mai mari infractori sa aibe la dispozitie spatiu de difuzare care continuu minte si manipuleaza....Asa ceva nu este admis cu atat mai mult cu cat informatia deformata transmisa este platita de consumator! Ce cumpar? Un fals? Si statul nu ma apara cand constati la fiecare minut cum sunt furat??? sa lasam hotii sa manipuleze si sa vina din nou sa fure doar pentru ca si-au creat instrumente de manipulare??? Antena 3 si realitatea astea sunt: Instrumente prin care niste hoti pun la cale jafuri de proportii nationale.

25 aprilie 2012 16:22

USL=gramada de mizerie Sa vezi acum jale pe USL!!! Jale mare pe antenele lui voiculescu si vantu!!!! Cum sa fie bine pentru romania??? Stati asa ca pune badea, ciutacu, ciuvica, gadea, radu tudor si umple stirea cu kkt si mot il pune pe ponta si crin!!!! Doua gainuse.

25 aprilie 2012 16:18

USL=gramada de mizerie Sa vezi acum jale pe USL!!! Jale mare pe antenele lui voiculescu si vantu!!!! Cum sa fie bine pentru romania??? Stati asa ca pune badea, ciutacu, ciuvica, gadea, radu tudor si umple stirea cu kkt si mot il pune pe ponta si crin!!!! Doua gainuse.

25 aprilie 2012 16:18

USL=gramada de mizerie Sa vezi acum jale pe USL!!! Jale mare pe antenele lui voiculescu si vantu!!!! Cum sa fie bine pentru romania??? Stati asa ca pune badea, ciutacu, ciuvica, gadea, radu tudor si umple stirea cu kkt si mot il pune pe ponta si crin!!!! Doua gainuse.

25 aprilie 2012 16:18

Viitorul nu suna deloc bine. Viitorul nu suna deloc bine si degeaba incearca Ponta si Antonescu sa convinga electoratul dezamagit de PDL, dar speriat de perspectiva USL, ca vor fi mai putin hoti decit in perioada Nastase sau Tariceanu, ca intre timp le-au crescut aripioare de ingerasi, ca sint acum baieti buni si nu vor pisa marunt-marunt toate legile care cit de cit au mai pus stavila mafiotismului univesitar sau sindical, care au mai dezvirginat si reglementat coruptia ajutoarelor sociale sau pensiilor de asa zisa boala, ca nu vor taia la pausal capete de procurori si nu vor gasi cheia de la seiful faimoasei Rodica Stanoiu, unde vor ingramadi dosarele (ne)convenabile. revista22.ro

25 aprilie 2012 14:11

Laur NU EXISTA ! nimeni mai detestat,mai idiot si mai bolnav ca acest edgar! cateodata mai posteaza si cu numele de razvan/nelu...dar acelasi text! stim la evz i se pemite dar aici?Datorita unora ca el majoritatea cetatenilor si spun aici de peste 90%! din populatia Romaniei! o sa voteze pentru disparitia pdl si a gastii basiste!

25 aprilie 2012 14:06

sile Cand om avea si noi putina prosperitate , salariul mediu macar 500 euro pe luna si minim 300 atunci da,ca asa suntem ultimile saracii din Uniune