Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe [ X ]

Coaliţia de guvernare va organiza un miting de amploare în Capitală pentru a susţine, chipurile, referendumul pentru familia tradiţională, deşi planul ascuns e să deturneze atenţia de la ciuntirea legislaţiei penale pe care PSD o va opera în Parlament.

Conducerea PSD a decis, la propunerea lui Liviu Dragnea, să organizeze un miting de amploare în Capitală, care, potrivit unor surse politice, va amesteca mai multe subiecte: familia tradiţională, Centenarul şi creşterile salariale.

Integral pe Adevărul



Comentarii

@v Dobitocul de v habar n-are cate femei raman singure sa creasca cate un copil, poate doi. Aceasta nu-i familie? De ce a ramas cu un copil? Unele din cauza unor nenorociri, necazuri ale vietii ( accidente mortale sau alte tipuri de morti violente sau nu), dar si datorita unor nemernici ca Dragnea sau Tariceanu care-si lasa sotiile. Nu erau din familia traditionala? Sigur unele din naivitate au ramas insarcinate si asa mai incolo. Sper ca nu trebuie sa-ti demonstrez. El are ce are cu homosexualii ( vezi cazul Pomohaci si altele din biserica), respectiv cu lesbienele care nu se prea dau de gol. Idiotule, tu nu intelegi ca acelea sunt boli? Vrei sa le eradicam? Daca Dumnezeu l-a facut pe om "dupa chipul si asemanarea Lui" in marinimia Sa nu cred ca l-a facut ca apoi sa-l sa-l pedepseasca. L-a facut "gresit" asa cum sunt multe greseli pe pamant iar Tatal nostru ne spune sa "iertam gresitilor nostri" asa cum si El sa ne iarta "gresealele noastre". Cugeta, daca nu vrei sa ramai un bou! Eu nu-ti doresc raul, ci doar Dumnezeu sa te "incerce" si pe tine. ( In paranteza iti spun un caz: Un politist era in "colaborare" cu niste proxeneti. I-a scapat de mai multe ori. Crezi ca degeaba? Un alt grup i-a violat fata. Nici macar n-a aflat cine pentru ca i-a luat-o de pe strada si au adus-o in oras dupa o saptamana. Atunci nu erau inca camere de luat vederi. Ce zici?

17 aprilie 2018 18:38

Sfîntul Prooroc Ilie Tișbitul Din căsătoriile legale între persoane de același sex rezultă înmulțirea divorțurilor între cuplurile heterosexuale.

17 aprilie 2018 18:37

v Multi dintre comentatorii oricarui articol, indiferent la ce se refera, spun de Tariceanu si Dragnea. Dvs indiferent de atitudinea unora nu sinteti de acord ca familia sa fie formata dintre un barbat si o femeie? Aceasta actiune este mai importanta decit o activitate politica.

17 aprilie 2018 16:15

Rusine!!! Familia traditionala ? Hahahahaha!!!!!!!! Cine ne va scoate in starada 1 000 000 (un milion) de romani. Niste curvari care nu au niciun respect fata de FAMILIE. Primul pe lista, fara omnoare este presedintele Senatului, nedomnul Calin P Tariceanu care prin cele 5 (cinci) sotii (femei) pe care le-a pacalit cu averea stransa de la prostii care-l sustin ( si de la ceilalti, evident) si-a putut trage de fiecare data amante tinere, iar pe unele le-a facut si sotii. Al doilea pe lista este presedintele Camerei Deputatilor, care -nu-i asa iubeste femeile- si-a lasat sotia si copii pentru una mai tanara, mai tanara decat propria fiica. Tot banii furati sunt la mijloc. Bombonica a acceptat aceasta umilire pentr a ramane cu o parte din HOTIA lui Dracnea. Despre copii, ce sa zici?Ii intreb pe imbecilii care se dau romani verzi, daca asta ii invata biserica crestina? Nu! Dar ei nici nu sunt crestini, doar au sorginte comunista, adica sunt atei. De forma si pentru a-i face pe plac prostitului popor se dau mari crestini. Homosexualii si lesbienele sunt niste bolnavi, asa cum sunt si autistii sau cei cu ADHD. In loc sa se preocupe de reducerea acestor cazuri, de asigurarea unor tratamente adecvate si au unor consilieri, ei vor de fapt sa-i interzica. Pe sleau sa-i elimine fizic.

17 aprilie 2018 12:52

Sicterescu @ v - Mai vere...., autorii articolului au...incercat si ei cum vine treaba cu ...homo, lesbi, sugi & restu` ! Si se vede ca le-a placut ! In primul rand sa ia banii pt articol ! Sictir !!!

17 aprilie 2018 11:34

Maria Pizdake-Tufan Practic, situaţia e ca şi cum UE ar folosi (respectiv "missbrauchen", cum zice bou' ăla de Ochse de Zachmann S., n.m.) justiţia împotriva familiei "tradiţionale" (adică a familiei Dvs., n.m.) - ceea ce se şi întâmplă în realitate! Cu respect, MP-T

16 aprilie 2018 23:54

Vasti Zachmännchen: în schimb (alde) USR împreună-cu-Ciolos îşi bagă EURO-poolla în ea de familie "tradiţională" (adică ... NORMALĂ, n.m.) şi ca atare nu organizează un miting - "deşi planul ascuns e să" sugă EURO-poolla contra "fonduri" "structurale" (de EURO-şpagă free-tax, n.m.) - aşa că vedeţi voi cum stau lucrurile pe strada Dvs.?! Cu respect, SZ

16 aprilie 2018 23:47

v Ma intreb, daca autorii articolului sint homosexuali,lesbiene, etc, sau au scris sa se afle in treaba. Datorita involutiei societatii, cred ca este foarte buna precizarea propusa, ca o familie sa fie formata dintr-un barbat si o femeie. Ceilalti care au alte orientari sexuale, sper sa fie o minoritate, au libertatea de a-si traii placerile cum vor fara sa lezeze majoritatea oamenilor.

16 aprilie 2018 23:26