Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe [ X ]

"Facem multe lucruri in cadrul Parteneriatului nostru strategic, iar o zona specifica in care desfasuram o activitate foarte buna este in domeniul autoritatilor pentru aplicarea legilor. Procurorii romani si americani si agentiile pentru aplicarea legilor in general s-au bucurat de o colaborare foarte, foarte buna. Si acest lucru ne permite ca impreuna sa combatem terorismul, sa combatem infractiunile din domeniul cibernetic, sa combatem traficul de persoane, sa combatem crima organizata si sa combatem coruptia. Am putut sa facem acest lucru doar datorita unui foarte bun leadership care exista in institutiile romanesti pentru aplicarea legilor si in randul procurorilor romani. Astfel ca noi avem o incredere deplina in, de exemplu, Directia Nationala Anticoruptie si in conducerea sa", a declarat Klemm, intrebat care este parerea sa despre faptul ca ministrul Justitiei, Tudorel Toader, a declansat procedura de revocare din functie a procurorului-sef al DNA, Laura Codruta Kovesi.


Comentarii

Uite așa, cum ne vedeți i-am F.U.T.U.T. în c.u.r. pe nemți, și uite acuș. acuș, acuș îi vom fute pe YANCHEI !!!

7 martie 2018 14:59

Baaa, il mai tineti mult pe idiotul asta in pagina?! Da, am inteles, o sustine pe Kovesi. De fapt, stiam asta din totdeauna. Daca ar fi anchetat pe aia de la Bechtel, de la Microsoft, pe aia cu gazele de sist, de la Exxon, sau macar de la alta multinationala, fara componenta americana, dar care da tunuri in Romania, ehe, am cauta-o noi acum prin puscarii sa-i aducem flori si laude. Dar nu, marea ei pasiune este sa distruga biznisul romanesc si politica in interes national! O coada de topor perfecta ...

7 martie 2018 12:06

alupigus, sef postac psd-ist Si pe mine, cine ma mai fute-n cur cu finalizare orala?

7 martie 2018 7:26

Serban Nicolae, impatimit al sexului anal Caut partener sexual. De preferinta admirator al d-lui Adrian Nastase.

7 martie 2018 7:23

NOI Ne enerveaza doar pe noi, bolshevicii Rusiei.

7 martie 2018 7:17

NOI Da' luati-l drak' pe strigoiul asta de "ambasador", de pe ecranul Forumului, caci enerveaza pe toata lumea !

7 martie 2018 6:53

Serban Nicolae, protejatul lui Iliescu alupigus ventilatorul cu cacat psd-ist

7 martie 2018 4:14

alupigus Cum s-o aresteze preventiv pe Elena Udrea, febletea mea? pai stiti voi cata laba am facut eu cu posterele ei?

6 martie 2018 22:49

fan Liviu Dragnea, cel cu pula mare As fute-n cur un rezistac. Daca n-ar fi fost ei, d-l Dragnea ar fi fost deja presedinte! Un presedinte patriot, sincer si demn de incredere, nu ca mutul de la Cotroceni!

6 martie 2018 22:03

v Hans Klemm este si jidan, si fascist. Ca si Ghiolbanis a fost ofiter nazist in tinerete.

6 martie 2018 21:24

Sictirescu Dragnea ar fi facut 8 spitale regionale si 200 de km de autostrada, dar nu l-a lasat binomul. Oricum, preturile au scazut cu 25% si puterea de cumparare s-a dublat! Cu Dragnea presedinte vom avea cele mai multe autostrazi din Europa!

6 martie 2018 21:09

valstein Ministerul de externe al Romaniei sa-l EXPULZEZE si tot odata sa faca cunoscut SUA de amestecul in treburile interne ale Tarii unde este inca ambasador.Este de o nemernicie de nedescris ce face el ca ambasador si inca citiva de la alte ambasade si asta numai datorita lui Melescanu care e de mmaliga.

6 martie 2018 18:08

alupigus Profesore Tudorel , nu pierde prilejul curateniei in barlogul ordinar al borfasilor abuzivi ai Justitiei romane, macovistii folositi de bashinescu si transferati lui johannescu ! Toate javrele din DNA trebuiesc eliminate , iar noile legi ale Justitiei aprobate si puse in aplicare cat mai grabnic ! Fa asta profesore si vei intra-n istorie ca salvatorul cetatenilor corecti din fata nelegiuirilor basisto-johannisto-macoviste !

5 martie 2018 11:10

Valw Vai de capul lui.Nu-si cunoaste atributiile de neamestec in treburile interne ale unei Tari Independente.Oare la el in Tara are curajul care l-a .avut in Romania.Cit despre Kovesi si presedinte-cum e sacul asa si peticul.

4 martie 2018 17:01

Klemm Cristoiu, jurnalistul de casa al Elenei Udrea?

4 martie 2018 15:04

@19:27 Imbecilule, era Klemm ambasador la vremea aia? Ia sa spuna PSD-istul Nita cate milioane a luat spaga?

4 martie 2018 14:55

FBI-aiul Mafiotule, spune cum este chestia cu MICROSOFT ? Cum ai fost complice, bai, mafiotule, la praduirea din Bugetul Romaniei, a cateva sute milioane dolari. Tie, cat ti-a intrat in conturi bancare ?! Congresul SUA cunoaste praduiala de la gura romanilor, comisa de tine, impreuna cu Chiorul si cu binecuvantarea lu' Kovesi.

3 martie 2018 19:27

Cosanzeana Piticul gagestean o sa sara , o sa sasaie si o sa fasae ca o minge sparta pe holurile red.Ev.Z si pe la toate psturile Tv.( care il mai primesc ) iar noi ce o sa ne facem ?Jale mare !

3 martie 2018 16:57

Fat Frumos Vai, d-le Klemm se vede treaba ca nu v-ati consultat cu Cristoiu.Cum care Cristoiu ?Statu Palma Barba Cot al presei romanesti.Ce eroare !

3 martie 2018 16:44