Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe [ X ]

Tudorel Toader si-a facut datoria fata de stapinii de la partid. A declansat procedura de revocare din functie a sefei DNA, Laura Codruta Kovesi, pe care a acuzat-o inclusiv de utilizarea termenului "decapare" intr-o inregistrare a carei autenticitate nu este stabilita oficial. O ora si jumatate de pledoarie pentru hotie, pentru incalcarea legii si impotriva Justitiei. Monologul profesorului Toader a fost exact ca tot mandatul sau: o continua aparare a banditilor, a puscariasilor deranjati de inghesuiala din puscarii, a hotilor care fura cu legea in mina. Paradoxal, in tot raul e si un bine: presedintele Iohannis, care are decizia in mina, poate reveni in arena publica.

Integral pe Hotnews



Comentarii

Mi-a scazut salariul, trebuie sa fut in cur un psdel v, treci la aparat!

24 februarie 2018 15:39

Realizari P$D- cifrele vorbesc Absortie fonduri europene 6%, inflatie 7%, curs Euro record, preturi mai mari cu 22% in doar 13 luni. Salarii parlamentari si primari triplate. Investitii ZERO.

24 februarie 2018 13:58

BV Sfat pentru D-nul Dragnea si PSD+ALDE...Pastratzi-va banii ptr campaniile electorale...nu-i mai cheltuitzi pe postaci, mitingisti si posturi TV de casa cu ziaristi platiti ...pentru consultantza PR...Ca sa putetzi jacmani tzara cat mai mult (de exemplu recenta Legea pentru defrisari in padurile virgine si parcuri natzionale)...va trebui sa "calaritzi" justitzia si pe procurori...sa face-tzi rost de cat mai multzi bani...

24 februarie 2018 11:45

roman O sleahta de ziaristi mincinosi si manipulatori platiti de nu stiu cine ,dar precis la negru . Voi aveti impresia ca va crede cineva minciunile voastre , in afara de cei interesati si cativa prosti manipulati ??? Nu stiu cum puteti minti cu atata nerusinare, nu stiu cum va mai rabda pamantul pe toti mincinosii din corul johanisto-kovesisti????

23 februarie 2018 19:22

Doru Cristian Pantazi, nu-ti crapa obrazul de rusine?

23 februarie 2018 18:55

Lucifer alupigus, te-as fute-n cur, dar ce sa profanez la tine? Cu siguranta, esti cel mai imbecil dintre imbecili.

23 februarie 2018 18:47

Yeah Ce scoli au astia de nu stiu ce inseamna "a decapa"?

23 februarie 2018 18:09

v Paulus, ai postat primele 3 postari bolshevicule. Nu stiam de unde venea mirosul de fecale.

23 februarie 2018 16:11

a lu` pigus Esti idiot amice....Pantazica ?! Doar tu te lauzi - singur, singurel ca ai un stapan ! La Hotnews bre ! Nici nu te salut !

23 februarie 2018 15:45

Idiotsel Pantazica Mah, tu nici de idiot sadea nu esti bun! Ai o minte cat o margica si d'aia esti doar un idiotzel. Pai tu vorbesti de funie in casa spanzuratului, mai idiotzica! Chestia cu "decapatul" est marca inregistrata Kovesi, o analfabeta in materie de stiinte juridice, cum s-o pui, ma nasparliule, in seama distinsului profesor si jurist Tudorel Toader?! Ai mancat fudulii de caine atins de jigodie? Si cum addica "decaparea justitiei" mah parzache?! Ca nu admite abuzurile, falsurile, probele masluite, politizarea justitiei, protectia infractorilor din tabara proprie, prieteni, rude, colegi de mafie, batjocura, ghiolbania, limbajul golanesc, curvasaria, agresiuni sexuale ale procurorilor, spagi, razbunari prostesti, neam-prostia si multe altele?! Faptul ca a fi la DNA inseamna a fi peste orice fel de lege, chiar si de Constitutie? A fi Dumnezei pe pamant. Idiotul dracului?! Cauta pe goagal ce spunea acum 2600 de ani Pitagora despre tagma magistratilor si baga-te cu capul intrun closet public ca sa ti se ierte prostia si nesimtirea!

23 februarie 2018 10:32

Marius Ivanescu ·sunt EURO-maimuță la ”multinatională” unde țopăi și mă dau huța-huța pe diferite ramuri de activitate!

23 februarie 2018 9:22

Cristian Pantazi: mâine am să public și articolul ”Decaparea Statului de Drept. Conjurația EURO-infractorilor”, în care am să vă povestesc CE & CUM face CINE ca să blocheze REFERENDUMUL pro-familie, scuipând practic fără scrupule în gura Dvs. ... Cu respect, CP