Germania şi Cehia s-au luptat de la egal la egal, dar nemţii au fost mai periculoşi la finalizare. În minutul 44, defensiva lui Lavicka nu l-a putut opri pe Max Meyer care a şutat pe sub Zima, reuşind să deschidă scorul. Serge Gnabry a marcat pentru 2-0 în minutul 50, după ce Sacek nu a reuşit să preia o minge în interiorul careului. David Selke putea face 3-0 cu cinci minute înainte de final, dar Zima a apărat lovitura de la 11 metri executată de atacantul Hertha-ei Berlin.
Danemarca şi Italia s-au anulat reciproc în prima repriză, ocaziile au întârziat să apară. Lorenzo Pellegrini "a spart gheaţa" după pauză, mai exact în minutul 54, când a reluat din foarfecă la colţul lung. Execuţia mijlocaşului de la Sassuolo poate candida lejer pentru golul turneului. Danezii au controlat jocul după încasarea golului, dar Donnarumma le-a interzis golul nordicilor cu câteva parade sigure. Masivul atacant Andrea Petagna a marcat din "gura porţii" în minutul 86, după o centrare ideală din partea lui Federico Chiesa, ducând scorul la 2-0. GOLUL LUI PELLEGRINI
Turneul este transmis în România de către Digi Sport.