Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe [ X ]

Aproximativ două sute de persoane protestează duminică seara în Piața Victoriei din Capitală.

Oamenii scandează lozinci împotriva PSD și a Legii grațierii, strigă "DNA să vină să vă ia", "România cere fără grațiere", "CCR slugă a PSD", "ALDE și PSD aceeași mizerie", "Dragnea nu uita așteptăm și cartea ta".

Protestatarii, majoritatea tineri, suflă în vuvuzele și flutură steaguri tricolore. Unii sunt înfășurați în drapele, alții poartă banderole cu sloganul # Rezist.

Integral pe Agerpres



Comentarii

Gheorghe Craioveanu Gunoie sunte-ti voi imputiti ordinari de postaci platiti de penali Psd,,f.m.m voastre de jeguri ordinare

20 martie 2017 16:55

internaucu` Demonstreaza..... "impotriva" PSD ? Au innebunit LGBt-istii ?

20 martie 2017 9:56

Gicu "Sa vina jandarmii sa va ia!"

20 martie 2017 9:09

Lulu Mai sunt inca 200 de prosti printre noi ????

20 martie 2017 9:07

Uta Dar restu l,nu-mi vine sa cred se pregatesc sa mearga la serviciu ??

20 martie 2017 8:40

Pentru aceste JEGURI, nu exista LEGE?! Orice cetățean, normal, din această țara, dacă și-ar parca mașina într-o intersecție ar fi snacționat, potrivit prevederilor legale in vigoare. Constatăm că, de când PENALUL de Iohanis a ”GIRAT” pentru ca aceste JEGURI să încalce LEGILE ȚĂRII nici-o instituție a statului nu aplică legile. Să înțelegem că tuturor instituțiilor le este INDIFERENT de CONSTITUȚIA ȚĂRII ! Important pentru aceste instituții, este să fie MULȚUMIT PENALUL, hoțul de case și vanzatorul de copii - KLAUS IOHANIS

20 martie 2017 8:26

v Nici Ghiolbanis nu a reusit sa scoata mai multi "manifestanti", sau poate doreste sa mentina o atmosfera de dezordine si neputinta a guvernului, sperind ca pas cu pas prin dezmembrarea ALDE, aceste "miscari" "spontane" si vorba lui Iliescu, nu stim ce mai apare sa-si faca pina la urma guvernul, parlamentul lui.

19 martie 2017 23:33

BREAKING FAKE-NEWS - - - AU MAI SOSIT ÎNCA DOUA "PERSOANE" CU UN COPIL cu "CORPORATE-IDENTITY" tatuat pe antebratul stâng si preputzul operat, asa ca practic numarul manifestantilor s-a ridicat la 202,35!!! "Persoanele" agita o cârpa albastra (cam spalacita, n.red.) care prezinta mici pete de enzime biliare galbene (simbolizând un acces de EURO-voma-TTIP, n.red.) dispuse circular si ragnesc din toti bojocii ca "MERKEL - NU UITA - VREM SA SUGEM POOLLA TA!" Cu respect, "redactia" AP