Clubul englez Manchester United a fost amendat de către Federaţia Engleză de Fotbal (FA) cu 20.000 de lire sterline pentru că "jucătorii şi-au pierdut controlul" după eliminarea lui Ander Herrera în înfrângerea cu Chelsea din Cupa Angliei, informează Associated Press.Meciul pierdut de Manchester United, 0-1, cu Chelsea, pe Stamford Bridge, a oferit un moment inedit. Mijlocaşul spaniol Ander Herrera a fost trimis mai devreme la cabine de către centralul partidei pentru cumul de cartonaşe galbene. Pe primul, spaniolul l-a văzut în minutul 20, în timp ce al doilea a venit la doar un sfert de oră distanţă, în minutul 35, pentru un fault comis asupra lui Eden Hazard. Jucătorii echipei pregătite de Jose Mourinho au reacţionat dur şi s-au dus să-i ceară explicaţii arbitrului Michael Oliver.