CFR Cluj a învins-o pe Astra Giurgiu cu scorul de 3-2 (2-1), vineri seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a doua a fazei play-off a Ligii I de fotbal.

Campioana a deschis rapid scorul la Cluj-Napoca, prin Alexandru Ioniţă II (3), iar apoi a avut o bară prin Constantin Budescu (8), din lovitură liberă.

CFR şi-a revenit şi a avut un gol valabil anulat (11), marcat de Billel Omrani. Ardelenii au restabilit egalitatea în min. 15, prin Adrian Alexandru-Păun, din centrarea lui Omrani şi a intrat la pauză în avantaj, după golul înscris de Ciprian Deac, care a beneficiat de o deviere norocoasă (45+1). Billel Omrani (72) a majorat avantajul gazdelor, dar Astra a revenit pe final, a redus din diferenţă prin Cristian Săpunaru (90), iar Fabricio a avut şansa egalării în prelungiri (90+3), dar lovitura liberă executată excelent de brazilian a fost deturnată în corner de portarul Mihai Mincă.