Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Seful Departamentului pentru Situatii de Urgenta, Raed Arafat, a fost in aceasta seara invitatul Emei Zeicescu la emisiunea "Perfect Imperfect" de la TVR 1, iar aproape de finalul emisiunii, Arafat si-a smuls lavaliera si a parasit studioul. Acesta s-a enervat dupa ce moderatoarea l-a intrebat daca a luat vreodata in calcul sa demisioneze. Raed Arafat a mai raspuns si la intrebari legate de accidentul din lacul Siutghiol, accidentul aviatic din Apuseni si incendiul din Colectiv.

Redam dialogul pe scurt:

Ema Zeicescu: Ati luat vreodata in calcul sa demisionati?

Raed Arafat: Nu, nu, am zis-o si alta data. Nu! Vreti sa demisionez? Trebuie sa imi spuneti si trebuie sa ma faceti sa simt ca intr-adevat am gresit ca sa demisionez. Daca mi se cere sa demisionez, am sa plec.

Integral pe Hotnews



Comentarii

Maria Lui Raed Arafat ar trebui sa i se multumeasca in fiecare zi, datorita lui avem SMURD-ul care a salvat si salveaza atatea vieti! Proasta aia de ''moderatoare'', Ema Zeicescu, ar trebui data afara cu picioare in fund, sa nu mai faca pe desteapta pe banii nostri! Si cand te gandesti ca jurnalista de la TVR Cluj a fost data afara pentru ca a avut curajul sa prezinte iredentismul trupei maghiare care a concertat la Cluj.

1 noiembrie 2016 16:32

un roman Aștept cu nerăbdare scoaterea taxei tv și radio . Nu mai vreau să plătesc aceste jeguri infiltrate in tv publica, acoperiții de la labe1 și alți lingăi

1 noiembrie 2016 13:23

sori Mai bine ne-ar arata tatuajul , satanista asta.

1 noiembrie 2016 9:08

Sandu O moderatoare lipsita total de caracter si de-o obraznicie care nu nu o au nici animalele salbatice .Ce cauta la Televiziunea Romana asemenea specimene? Rog oamenii de omenie sa refuze participarea la emisiunile acestei subspecii.Iar conducerea TVR sa elimine secaturile din colectiv.

1 noiembrie 2016 8:37

Pute Inca odata se vede ce jeguri si ce caracter au ziaristii de la noi ,asta s-a vazut si la vizita lui Ciolos la Colectiv si in multe alte locuri , o adunatura de golani absolventi de Spiru !!

1 noiembrie 2016 5:02

UNFORGIVEN O mare tupeista, subtirica la cap, care facea la fel la postul prezidential Realitatea. Ma intreb, cine si pe cati bani platiti de noi, a angajat-o la TvR ? Adevarul e ca SMURD este singura structura pentru oameni, care functioneaza, infiintata dupa 1989. Cat despre Arafat, poate a facut si el greseli, vanitos si autoritar cu nervi, dar oricum e un profesionist, singurul tehnocrat adevarat . PS: Multi ii vor capul pentru ca Basescu / Boc si- au rupt dintii in el !

1 noiembrie 2016 2:16

gica,contra Arafat nu a inventat oul,el doar l-a pus sub closca

1 noiembrie 2016 1:36

Mihail Ganescu Adevarul este ca despre Ema Zeicescu nu prea au auzit multi, dar pe doctorul Reed Arafat,il stie o tara intreaga - pentru ca a avut geniala idee de a infiinta SMURDUL ! Nu stiu ce studii are moderatoarea dar,de dragul de arealiza un interviu "bomba", savuros, incredibil, a jicnit un om care a salvat Foarte multe vieti !!!

1 noiembrie 2016 0:41