Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Scandal la palatul Buckingham! Regina Elisabeta a II-a este din ce în ce mai nemulţumită de soţia nepotului ei, Kate Middleton.

Dacă înainte de nunta din primăvara anului trecut regina Angliei era îngrijorată că iubita lui William nu are o slujbă, acum suverana se plânge că aceasta nu-şi îndeplineşte îndatoririle de membru al familiei regale.

Potrivit revistei InTouch, regina Angliei se plânge că soţia nepotului ei e "leneşă". Ducesa de Cambridge "este cunoscută în cercul apropiaţilor familiei regale ca Ducesa-Care-Nu-Face-Nimic".

Regina Elisabeta a II-a consideră că ducesa de Cambridge nu iese destul în societate. Potrivit aceleaşi reviste, în mai puţin de un an, Kate a participat doar la 35 de baluri caritabile, spre deosebire de regretata prinţesă Diana, care mergea şi la 170 de astfel de evenimente. Iar dacă regina Angliei îşi aduce aminte cu drag de Lady Di, înseamnă că soţia lui William este într-adevăr leneşă.




Integral pe Adevărul



Comentarii

Ioan B. Prima datorie a unei viitoare regine, este sa aibe cel putin un fiu, ori Kate nu se grabeste.

6 martie 2012 7:21

poporulroman Da, si mie mi se pare stupida si lenesa fata asta. Nu stiu ce o fi vazut printul le ea .

6 martie 2012 4:11

Clementina Da, acum isi aduce aminte cu drag, chipurile, de Diana... Cand a trebuit sa ii aduca un omagiu,a trebuit sa ceara poporul... Nu toata lumea e la fel...

5 martie 2012 20:40

Casandra Bravo "traian", ai pus un comentariu inteligent. Toti ceilalti dau dovada de prostia si lenevia clasei de jos (adica taranimea si muncitorii): inculti, fudui, nerecunoscatori. Tipic pentru clasa de jos cind primesc pe gratis ceia ce nu merita. Deci proasta aia de Kate a primit un titlu pe care nu-l merita doar fiindca s-a nascut frumoasa. Iar aristocratii engleji au cerinte foarte mari fata de odraslele lor. Iata de ce Anglo-Saxonii domina planeta, iar romanii au ajuns sclavii americanilor si englezilor fiindca elita roamneasca are niste copii care sunt doar buni sa se f.te, drogeze, si sa cheltuie banii.

5 martie 2012 19:12

boc Va intrebati de unde stie acest ziarist de rahat ce se intampla in familia regala? Eu cred ca ia dat telefon regina si ia spus toate lucrurile astea. Siguuuur!

5 martie 2012 16:06

adrian Super articol!!!! super ziarist !!!!super stire!!!!!!DE UNDE MATA ba carcu sti tu toate astea?in ce ai citit idiotule?poe ce criterii sunteti angajati ?esti DALA ca daca erai o EA intelegeam !!!!!sau esti deghizat ?la fel ca si patronul vostru /adica esti turnator!!!!!!!

5 martie 2012 14:47

val Aviz amatorilor, comportament de casa regala si regina. In popor se spune ca se spala rufele in familie nu in presa. "Moralitatea" unei monarhii? Va dati seama ce ar fi la, noi daca la englezi s-a ajuns in asa hal.

5 martie 2012 14:32

traian o simpla individa din popor prin ale carui vene nu curge sange albastru.....poate ca nici nu realizeaza taranca asta din popor cu gura stramba care ii sunt indatoririle!!!

5 martie 2012 14:30

eugenb Daca lui William ii place cum se comporta sotia, bunica-sa poate zice ce vrea, el traieste cu ea, nu bunica. A, bunica este Regina in Anglia si trebuie sa o ascultam! La varsta pe care o are bunica ar trebui sa fie mai ponderata in aprecieri, ca nu se stie cat de repede ajunge in cripta familiei si nu mai aminteste NIMENI de ea daca nu se potoleste cu aprecierile de tot rasul. Vremurile se schimba si in Anglia!

5 martie 2012 13:05

Izmeneli pe baba Socrizme si alte izme.

5 martie 2012 12:04

Maria Ce sa faca si regina, e invidioasa pe Kate pentru ca e tanara, frumoasa, e normal sa fie lenesa pentru ca asa as fi si eu si oricine altcineva; ce doreste dansa, s-o vada la cratita, sa spele, sa calce, ca coase sosete!? Cat despre evenimentele la care participa sau nu, nu cred ca este un criteriu, s-apoi de la moartea Dianei au trecut niste ani, nu?

5 martie 2012 11:02