Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

DNA a început urmărirea penală faţă de Comitetul Executiv al Federaţiei Române de Fotbal. Mircea Sandu şi Dumitru Dragomir, alături de alţi opt lideri din fotbal, sunt cercetaţi pentru abuz în serviciu.

Este vorba despre dosarul deschis în urma unei plângeri depuse de Adrian Mititelu, preşedintele Universitatea Craiova. Mititelu le-a declarat procurorilor că excluderea echipei sale din Federaţia Română de Fotbal a fost o decizie abuzivă.

Doar patru din cei 14 membri ai Comitetului Executiv nu sunt cercetaţi penal.

Dumitru Dragomir, a declarat, în direct la Antena 3, că nu a făcut nimic decât să respecte procedurile şi că ştie de circa două săptămâni că este căutat de DNA. "La Comitetul Executiv, Comisia Juridică a prezentat cazul. Ce vină să aibă Comitetul Executiv că a votat? Noi am respectat regulamentul şi procedurile."

Pe data de 27 octombrie, Dumitru Dragomir este aşteptat la DNA.


Comentarii

mugur militian janghinos ... mitica, pregateste-te pentru "mititica" si ia-l la brat pe mirciulica !

27 octombrie 2011 18:37

NEUTR ONU Dezafilierea Craiovei a fost cea mai mare samavolnicie din fotbalul nostru..pardon,al lor.DACA,cineva din inaltul cerului iubeste fotbalul ne va scapa de toate lipitorile care devoreaza cu nonsalanta tot ce este mai bun in fotbal,si poate va rasari si la noi speranta..Sa taie dna_ul toate aceste putregaiuri,lipitori,jigodii,talhari si parveniti?NU CRED nici in cele mai frumoase vise ale mele!!!

23 octombrie 2011 11:36

Moldoveanu Acesti doi mafioti trebuie sa intelega ca nimeni nu este mai presus de lege, asa spune la Constitutie, asa ca regulamentele lor daca nu sunt puse de acord cu legile tari, nu au nici o valore in fata judecatorilor

23 octombrie 2011 10:15

jos mafiotii! d-lor,faceti curatenie in serparia asta din federatie si liga!acolo sunt numai borfasi!

23 octombrie 2011 8:48

adrian manu nea mitica,i mi pare rau de mata,da du te dracu si lasa ne,si cancerul ala la fel,mai esti si din balcesti de la mine,bine ca nu ai facut nimik nici pt oltetul balcesti,dar pt o alta echipa.stiinta nu moare.

22 octombrie 2011 20:36

un amarat Eliberati din functii pe perioada cercetarilor, judecati, condamnati si scapata Romania de cangrena aceasta a mafiei din FRF, Liga si alte organisme cangrenate ale sportului din Romania asa sa va ajute Dumnezeu dragi anchetatori

22 octombrie 2011 20:06

gicu ba contestatarilor de ce nui pupati voi in fund pe sanu,mitica etc ce credet ca turnatorul a scapat de de dna nu uitati ca din cauza lui mititelu au ramas pe drumuri mii de oameni nevinovati(pic) asa ca astepati sa vedem finalul pana atunci pupatii usor sa nui doara in fund pe cei carei contestati

22 octombrie 2011 18:39

betivul pacat ca s-au inchis ocnele de sare....sau tepes voda,sari din mormint,ca ai treaba multa in tara.....

22 octombrie 2011 17:52

vasile la puscarie si confiscarea averilor acestor hoti din fotbalul romanesc. poate va fi luat la intrebari si acest indivd george copos care este cel mai mare dusman al rapidului. sunt rapidist din anu 1965 si acest individ apare peste tot ca vrea sa faca performanta, dar individul nu achita salariile jucatorilor, indeparteaza de la club jucatorii(vinzindu-i), sau conducatori/antrenori care vor performanta(dinu gheorghe/razvan lucescu s.a.) aducindu-si lingai.

22 octombrie 2011 16:59

gardianul pe militianu de mitica ar trebui sa-l bage la bulau, direct ... degeaba mai cheltuie cu el bani pe anchete si audieri ... din cauza lui iau bataie toate echipele, de la nationala pana la Vaslui ... am ajuns mai rau decat Albania ... Belarus, Slovenia - aia-s profesionisti pe langa noi .. daca era curat spunea "da, eu am retrogradat Craiova ca au facut numai tampenii" dar el e putred si scoate regulamentul

22 octombrie 2011 16:54

solo De unde sa-si dea demisia? Ei au facut Liga si Federatia ca niste afaceri private. Daca nu stiti, documentati-va.

22 octombrie 2011 14:56

tacsune Stati linistiti,n-o sa pateasca nimeni nimic.De douazeci de ani fac ce vor.

22 octombrie 2011 13:59

Moldoveanu Idiotul asta de Dragomir si Sandu trebuia sa stie ca nimeni nu este mai presus de lege, asa spune Constitutia, FAC PE ELE DE REGULAMENTE DACA NU SUNT PUSE DE ACORD CU LEGILE SI cONSTITUTIA. LA PUSCARIE CU EI

22 octombrie 2011 13:47

DOAMNE AJUTA!! FRATILORRR AM INVINSS..!! CA LA REVOLUTIE MA BUCURRR..!! MITITELU EROU NATIONAL !! LA PUSCARIEEE CU TOATA MAFIA ...

22 octombrie 2011 13:28

ACUM CONFISCAREA AVERILOR MEMBRILOR COMISIEI IN FRUNTE CU SANDU MIRCEA SI DRAGOMIR DUMITRU SI INCARCERAREA LOR PE TERMENUL ANCHETELORR...PLATIREA PREJUDICIILOR ADUSE UNIVERSITATI CRAIOVEI ..IMAGINE..MARKETINK..JUCATORII LUATI CU JAPCA..DREPTURI TV..DENIGRAREA CLUBULUI..REPRIMIREA CRAIOVEI IN LIGA 2...SA SE FACA CURATENIE ODATA..LA PUSCARIE CU EI..

22 octombrie 2011 13:14

Dan Acum \"arunca\" vina pe comisii! Nu este singurul din Romania care nu a semnat ceva. I-a pus pe altii si deci e nevinovat. Mai \"nasol\" este pentru Sandu! Dar el asteapta reactia UEFA care are obiceiul de a solicita neinterventia politicului in federatiile nationale. De parca ar fi stat in stat!!

22 octombrie 2011 12:43

willi astia 2,dragomir si sandu au distrus fotbalul romanesc ,trebuia sa-si de-a demisia de mult . acum sa suporte consecintele