Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Jumătatea de sud a ţării va fi lovită puternic de noul val de zăpadă şi viscol, în orele următoare, având în vedere că şase judeţe se află sub avertizare de cod portocaliu. Directorul Administraţiei Naţionale de Meteorologie, Ion Sandu, speră să nu fie emis un cod roşu, aşa cum au ţările vecine.

Ion Sandu, directorul Administraţiei Naţionale de Meteorologie: "Intensitatea maximă va fi de dimineaţă, vântul va sufla cu 55 km pe oră, iar zapada se va depune 30-40 de cm cantităţi de bază, care vin peste 10 cm. Îmi doresc să nu dăm cod roşu. Asta ar însemna zapada de 100 cm, viteze de 120 km, speram să nu fie cazu. Cu speculaţiile, dacă dăm cod roşu nu se mai circulă".


Comentarii

ROMAN ....Cel care a scris sub numele EBA. ''este un nerusinat ''!!,care NU are nici o educatie ,deoarece scrie numai MIZERII ,DIN VOCABULARUL PE CARE-L ARE. Chiar nu aveti rusine ,sa scriti asa ??, nu va ganditi ca sant si oameni normali si civilizati care NU doresc sa va citeasca ""MARSAVIILE. Era normal sa scrieti comentariu ,fara jigniri .Dar se vede ca atata va duce capul.

13 noiembrie 2016 17:56

ROMAN ....Cel care a scris sub numele EBA. ''este un nerusinat ''!!,care NU are nici o educatie ,deoarece scrie numai MIZERII ,DIN VOCABULARUL PE CARE-L ARE. Chiar nu aveti rusine ,sa scriti asa ??, nu va ganditi ca sant si oameni normali si civilizati care NU doresc sa va citeasca ""MARSAVIILE. Era normal sa scrieti comentariu ,fara jigniri .Dar se vede ca atata va duce capul.

13 noiembrie 2016 17:56

EBA Doar de atat sunt in STARE spionii lui Basescu si M.R.U. ......"Antenistii au umor !!! Mircea Badea mergea in masina cu seful sau Felix cu ajutoare pentru sinistrati. Unde vrei Mirceo sa dam mai ajutoare ? intreaba sefu. -Sefu eu as vrea la.. la.. Carbunesti. - Aia sa mi-o bell.esti !! 1-0 - Bine dar dumneavoastra unde vreti? - Bai Mirceo , EU vreau la Buzau. - Sefu , acuma v-o bell.esc eu. 1-1 ." Rusine PORTOKAKALIILOR, nu vin alegerile ... O SĂ VA DUCEŢI PE TOPOGAN MAI RĂU FAŢĂ DE ŢĂRĂNIŞTI !!!

13 februarie 2012 16:16

Antenistii au umor !!! Mircea Badea mergea in masina cu seful sau Felix cu ajutoare pentru sinistrati. Unde vrei Mirceo sa dam mai ajutoare ? intreaba sefu. -Sefu eu as vrea la.. la.. Carbunesti. - Aia sa mi-o bell.esti !! 1-0 - Bine dar dumneavoastra unde vreti? - Bai Mirceo , EU vreau la Buzau. - Sefu , acuma v-o bell.esc eu. 1-1

13 februarie 2012 14:02

hui vova, pe de cealalta parte, mai sunt si Romanii care stau si freaca motanul. Primariile platesc o parte din sateni ca sa presteze diverse munci, in cadrul programului de asigurare a venitului minim garantat... crede-ma ca acei cetateni stau linistiti in case si asteapta sa vina jandarmii, ca e frig si n-au chef de munca. Le cereau la batrani bani ca sa le scoata zapada din curte... lasa ca nici local nu se agita nimeni degeaba o dati de gard. Combinatia: Romani nemernici + autoritati incompetente + Romani care credeau ca e vara si nu au nevoie de lemne... rezulta in victime omenesti. C`est la vie...

13 februarie 2012 13:51

hui Aoleo... vine sfarshitu lumii... sa moara capra lu`vecinu`daca nu... Hai sa fugim cu mic cu mare prin hypermarket-uri sa le spargem topurile de vanzari ca saptamana trecuta.

13 februarie 2012 13:47

gerula CAPRA ASTA OR IE INCOMPETENT OR IE PROST!

13 februarie 2012 13:12

Gabi SA FIE DEMISE TOATE AUTORITATILE CARE NU SI-AU FACUT DATORIA,INDIFERENT DE CULOAREA POLITICA.ASTA VREAU SA VAD.

13 februarie 2012 12:28

vova Ca sa inteleaga toti incompetentii ar trebui sa se spuna ca statul , care este singurul colector de taxe si impozite, ar trebui sa fie si singurul care asigura drumuri circulabile pe timp de iarna. Trebuie sa fii cel putin idiot , sau ministru, sau prim ministru sa te ratoiesti la persoane de 70-80 ani ca nu vor sa-si dea zapada sau sa ameninti primarii ca se vor face verificari ....contabile. Oamenii mor in case !!!

13 februarie 2012 11:54

anig De draguta, niciun prim ministru, de orice culoare, nu se poate pune cu stihiile naturii! Daca nu ne ajutam singuri, nu o sa ne poata ajuta nimeni! De aceea au reusit americanii, pentru ca au functionat pe doua principii: - Ajuta-te singur! - Daca vrei un lucru bine facut, fa-l cu mana ta!

13 februarie 2012 11:32

livia Cum adica \"s-ar putea emite cod rosu\"?Romanii se zbat intre viata-moarte sub nameti pentru ca premierul MR Ungureanu nu-si cunoaste competentele.Ce cauta MR U la fotoliul de premier daca el nu este in stare sa-si cunoasca atributiile directe sau pe cele ale ministerelor din subordonare?Din momentul in care MR U da vina pe primari este clar ca acest individ a fost numit la palatul victoria pentru a continua jaful din banii publici si genocidul socio-economic planificat de la Cotroceni.Conform legii,(HG Nr.1489/2004)raspunzator de situatiile de urgenta este Comitetului National pentru Situatii de Urgentã care pune in aplicare dispozitiile legale ale OUG nr. 21/2004 din 15/04/2004,privind Sistemul National de Management al Situatiilor de Urgenta.Art.3 si 8 din OUG 21/2004 il desemneaza raspunzator pe MRU simafiotul lui guv.de suferintele oamneilor.Ei sunt raspunzatorii PENALI ai dezastrului din cele doua judete in care au murit 67 de oameni.Se poate vorbi de preveziune si prevenire din partea primului ministru si al ministrului MAI?Categorc nu.Se poate vorbi de competenta primului ministru ?Nu,atat timp cat premierul nu-si cunoaste competentele conform legii.MR U, sare la gatul primarilor in cel mai comunist mod, “cei mai mici platesc",dar nu l-am auzit sa spuna ca a dispus Parchetului General cercetari penale impotriva fostului premier ,Boc Emil si a exministrului de interne Igas Traias pentru nerespectarea legii,nerespectare pe care si MR U a preluat-o imediat dupa numire.

13 februarie 2012 11:16

Calm,calm Haznaua 3 prevesteste ca deobicei apocalipsa.

13 februarie 2012 10:31

Cod rosu Din moment ce sarbii au avut/au cod rosu, sigur o sa fie si la noi. Deplasarea stihiilor e de la W la E. Poate si mai dihai ca la ei. Doamne, fereste pe romani de mai rau

13 februarie 2012 10:07

Sportul national la romani Primele ulite deszapezite sunt cele care duc la carciumi.

13 februarie 2012 9:39

Miki E inadmisibil ca nu s-au inchis azi scolile in Bucuresti.

13 februarie 2012 9:21

A.Pop Unde sunt frezele de mare capacitate, in genul celor din Canada sau nordul SUA ? Numai vechituri (chiar si ZIS-uri sovietice, de 50 de ani) sau jucarii Mercedes. Unde sunt perdelele forestiere serioase (ca parazapezile metalice au fost furate in proportie de 100%) ? Cum de oamenii prezentati la TV ACUM vor sa-si cumpere lemne, nu in septembrie - octombrie ? Cu mde nu au alimente in casa ? Cel putin, in Ardea, TOTI taranii au taiat minim 1 porc, avand in pod carnati si sunci, malai si faina in saci sau in lazi, cartofi si legume etc. ca sa le ajunga pana la noua recolta. Sinistratii in cauza traiesc in bantustane din Africa ? De ce rudele si autoritatile locale nu au scos din timp pe batranii fara minte, care vor sa moara in bordeiele (caci, dupa aspectul jalnic, nu pot fi numite case) lor ?

13 februarie 2012 7:33